17.02.2004

Оголошено конкурс на участь дистанційному курсі з прав людини

Кожен може взяти участь в конкурсі на участь в дистанційному курсі „Вступ до європейської системи захисту та промоції прав людини”, що відбудеться з 13 вересня по 5 грудня 2004 року.

17.02.2004

Президент – не цар, але повноваження такі ж

Минулого тижня Президент України Леонід Кучма підписав Указ про помилування 48 засуджених до позбавлення волі та інших мір покарання. При цьому в 5 раз більшій кількості осіб було відмовлено.

16.02.2004

Оголошено конкурс на участь в навчальному курсі з міжнародних стандартів праці для суддів, адвокатів та викладачів права

Для суддів, адвокатів та викладачів права оголошено конкурс на участь в навчальному курсі з міжнародних стандартів праці, що відбудеться з 30 вересня по 10 жовтня 2004 року в м. Турін (Італія).

16.02.2004

Оголошено конкурс на участь в поглибленому навчальному курсі з захисту прав людини

Оголошено конкурс на участь в поглибленому навчальному курсі з захисту прав людини, що відбудеться 16-27 серпня 2004 року в м. Ебо (Фінляндія).

13.02.2004

Депутати обговорили створення представників омбудсмана в областях

Парламентський Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянув проект закону про внесення змін до Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" (щодо представників в областях та Автономній Республіці Крим).

12.02.2004

Продовжується проект щодо захисту майнових прав власників паїв в Чернігівській області

6 лютого 2004 року в м. Ніжин відбулись громадські слухання на тему „Захист та просування майнових прав власників земельних часток (паїв) в Чернігівській області”.

10.02.2004

Парламентарі пропонують ратифікувати Протокол до Угоди з питань, пов'язаних з відновленням прав депортованих осіб, національних меншин і народів

Комітет Верховної Ради України у закордонних справах рекомендує парламенту ратифікувати Протокол до Угоди з питань, пов'язаних з відновленням прав депортованих осіб, національних меншин і народів від 9 жовтня 1992 року.

09.02.2004

У Комітеті Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів проаналізовано зміст і характер звернень громадян, що надходять до Комітету

За останні два місяці у зв'язку з підготовкою і введенням в дію Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" їх кількість зросла вдвічі.

06.02.2004

В Україні вводять комендантські години

В деяких населених пунктах України підліткам забороняють виходити на вулицю після 23 години без супроводу дорослих, а порушників штрафують. Цим, очевидно, відверто порушується законодавство та права і свободи цих громадян.

05.02.2004

“Хостмайстеру” не вдалось домогтися визнання незаконності володіння урядом доменом .ua

Апеляційно-господарський суд м. Києва вчора підтвердив рішення Київського господарського суду, який відхилив позов діючого адміністратора домену .ua ТОВ “Хостмайстер”, що оскаржував розпорядження Кабінету міністрів України від 22 липня 2003 року № 447 “Про адміністрування домену .ua”, яким уряд, підтримавши ініціативу СБУ та Держкомзв’язку, поклав функції адміністрування на Український мережний інформаційний центр.

05.02.2004

Конкурс з формування Робочої групи юристів

Проект Європейської Комісії “Розвиток громадянського суспільства у вибраних регіонах та м. Києві” оголошує конкурс з формування Робочої групи для підготовки пропозицій щодо вдосконалення чинної редакції Закону України “Про соціальні послуги”, а також підзаконних нормативно-правових актів та проектів підзаконних нормативно-правових актів, які були прийняті чи будуть прийняті на основі згаданого Закону.

30.01.2004

Попереду критичний рік для Європейського суду з прав людини

Європейський суд з прав людини знаходиться напередодні „критичного року”, Президент Суду Лузіус Вайлдхабер сказав на нещодавній прес-конференції. Це пояснюється розробкою проекту протоколу щодо реформи структури Суду та його процедур, який буде відкритий для обговорення в травні 2004 року.

30.01.2004

Рішення Європейського суду з прав людини на нашому сайті

Від тепер на нашому сайті можна знайти тексти українською мовою усіх рішень Європейського суду з прав людини щодо України.

28.01.2004

Конкурс на участь у дистанційному навчанні з прав людини

Завершується конкурс на участь у двох дистанційних програмах навчання з прав людини: „Програмування засноване на правах” (22 березня – 30 травня 2004 року) та „Дослідження та оцінка в третьому секторі (НУО)” (29 травня – 20 червня 2004 року). Останній день подачі документів: 15 та 23 лютого відповідно.

27.01.2004

Рік позбавлення волі за дулю

До одного року позбавлення волі засудив районний суд м. Золотоноша Черкаської області двох осіб за те, що вони показали дулю своїй бувшій вчительці.

C