24.01.2004

«Прописка» вже у минулому. Що далі?

“Про свободу пересування” – так називається Закон України, прийнятий парламентом наприкінці минулого року. Після вступу в силу він скасує процедуру, що проіснувала менше року, реєстрації громадян, яка мало чим відрізнялася від своєї “попередниці” - прописки.

21.01.2004

Інформаційний бюлетень Харківської правозахисної групи

Розповсюджено нове число Інформаційного бюлетеню Харківської правозахисної групи „Права людини” (№ 1 за 2004 рік), яким охоплено повідомлення з 1 по 15 січня цього року.

21.01.2004

Проект UCAN презентує щорічний конкурс грантів партнерства з представлення інтересів та захисту прав (адвокасі)

У вівторок, 27 січня 2004 року, проект „Мережа громадянської дії в Україні” (UCAN) проведе у Києві презентацію другого туру загальнонаціонального конкурсу грантів для організацій громадянського суспільства, що працюють у сфері адвокасі.

20.01.2004

Парламентські слухання з прав людини в Криму

Минулого тижня відбулася безпрецедентна подія. Вперше в Україні на такому високому рівні депутати Верховної ради АР Крим проводили парламентські слухання, що були присвячені проблемам прав людини в цьому регіоні. Також знаменним є те, що їх ініціаторами виступили неурядові організації.

16.01.2004

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин схвалив проект план роботи Комітету та секретаріату на лютий-липень 2004 року

Голова Комітету Геннадій Удовенко наголосив, що Комітет на період п'ятої сесії Верховної Ради України четвертого скликання планує спрямувати свою діяльність на здійснення законопроектної роботи з питань прав людини, етнічних відносин, громадянства, міграційних процесів, депортованих народів і національних меншин та жертв політичних репресій. А також - посилення контролю за виконанням законодавства у цих галузях.

15.01.2004

Регіональна програма з прав людини в Швеції

Інститут прав людини та гуманітарного права імені Рауля Валенберга в місті Лунд (Швеція) проводить з 26 квітня по 14 травня 2004 року регіональну програму з прав людини.

15.01.2004

Оголошено конкурси на отримання грантів від Європейської Комісії

Представництво Європейської Комісії в Україні, Молдові та Білорусі проводить конкурс проектів, які будуть профінансовані в рамках Програми мікро-грантів Європейської Ініціативи з питань демократії і прав людини. Також відкрито конкурс за Програмою Тасіс з партнерства в інституційному розвитку: Підтримка громадянського суспільства та місцевих ініціатив.

14.01.2004

Набір на курси з міжнародного захисту прав людини у Фінляндії

Оголошено конкурс на участь в щорічних курсах з міжнародного захисту прав людини, що проводить Інститут з прав людини Університету Академії міста Або (Турку, Фінляндія) з 23 лютого по 5 березня 2004 року.

05.01.2004

Свобода пересування під контролем держави

Президент України Л.Кучма вчора підписав закон про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні. Закон має багато переваг, але поряд з цим він встановлює можливість жорсткого контролю над пересування громадян по країні. Тобто виникає така собі контрольована свобода, несумісний продукт посттоталітарної держави.

30.12.2003

Права людини в школах України

Проект “Моніторинг дотримання прав людини у загальноосвітніх школах України” було реалізовано Севастопольською правозахисною групою за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” та експертної допомоги Польського Хельсинського фонду прав людини.

27.12.2003

Парламент декриміналізує відповідальність за систематичне заняття проституцією

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує парламенту підтримати запропоновані урядом зміни до Кримінального кодексу України.

16.12.2003

Документальна програма Днів кіно про права людини в Києві

Пропонуємо вам огляд документальної програми та розклад тематичних дискусій, що відбудуться 17-20 грудня 2003 року за адресою: м. Київ, Будинок Кіно, Саксаганського 6, Синя Зала. Запрошуємо до участі в дискусіях експертів, науковців, представників неурядових організацій та громадськості.

16.12.2003

Художні фільми Днів кіно про прав людини в Києві

Пропонуємо вам огляд кінофільмів, що будуть представлені у Києві з 16 по 21 грудня 2003 року.

16.12.2003

Дні кіно про права людини в Києві

До 55-ї річниці прийняття Загальної Декларації прав людини, вперше в Україні проводиться Кінофестиваль “Дні Кіно про Права Людини”. 16 грудня відкриваються дні кіно у Києві.

15.12.2003

Третій Всеукраїнський конкурс наукових робіт на теми гуманізму

Всеукраїнська громадська організація "Об'єднання гуманістів України" оголосила про початок Третього щорічного Всеукраїнського конкурсу наукових робіт на теми гуманізму. Конкурс проводиться з метою популяризації ідей людяності та взаємоповаги в українському суспільстві.

C