11.12.2003

Тепер кожен громадянин повинен реєструватися, якщо він перебуває не за місцем прописки більше одного місяця

На сьогоднішньому засіданні народні депутати прийняли в другому читанні та в цілому закон про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні. Закон має багато переваг, але поряд з цим він встановлює можливість жорсткого контролю над пересування громадян по країні.

11.12.2003

День Прав Людини у парламенті: виступ Геннадія Удовенка

На початку ранкового засідання Голова Верховної Ради Володимир Литвин оголосив, що 10 грудня відзначається День прав людини. З цієї нагоди у сесійній залі слово для виступу було надано Голові парламентського Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Геннадію Удовенку.

10.12.2003

ОБСЄ попереджує проти використання „війни проти тероризму” при виправданні переслідувань

З нагоди Міжнародного Дня прав людини Посол ОБСЄ з прав людини Крістіан Строгал попередив, що „війна з тероризмом” була використана в деяких країнах як виправдання утисків законному вираженню відмінних від офіційних поглядів чи обмеження свобод, особливо, свободи віросповідання та думки, свободи вираження та свободи асоціацій.

10.12.2003

Заява міжнародної організації Human Rights Watch з приводу Міжнародного Дня прав людини

Коли ми відзначаємо 10 грудня як Міжнародний День прав людини, нам слід пам’ятати й інші події пов’язані з цим днем, які на жаль забуваються.

10.12.2003

Міжнародна програма навчання правам людини в Канаді

Канадський фонд з прав людини 13 червня – 2 липня 2004 року проводить у Монреалі (Канада) XXV Міжнародну програму навчання правам людини. Така програма проводиться Фондом щорічно, збираючи кожного разу більше ста учасників з більш ніж п’ятдесяти країн світу.

09.12.2003

Старі проблеми та нові загрози

Харківська правозахисна група 9 грудня провела в місті Харкові прес-конференцію присвячену до Міжнародного Дня прав людини.

09.12.2003

Поздоровлення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з Днем прав людини

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова привітала усіх з Міжнародним днем прав людини.

09.12.2003

Проблеми законодавчого забезпечення прав людини

Комітет Верховної Ради України з прав людини провів 8 грудня круглий стіл, присвячений міжнародному дню з прав людини.

08.12.2003

Слід переглянути політику держави щодо українського книговидавництва та внести зміни до Державного бюджету на 2004 рік

Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів звернулася до вищих посадових осіб України з проханням внести зміни до Закону України „Про Державний бюджет України на 2004 рік”.

07.12.2003

Закінчилася Міжнародна школа з прав людини

Сьогодні закінчилася Міжнародна школа з прав людини, що була організована Харківською правозахисною групою.

06.12.2003

Ніна Карпачова, україський Обмбудсмен захищає право громадян України не бути “бомжами” у власній державі

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова звернулася до Прем’єр-міністра України Віктора Януковича з поданням про приведення у відповідність до Конституції України і чинного законодавства існуючого порядку реєстрації фізичних осіб за місцем проживання.

03.12.2003

В парламенті розглянуть законопроект, який захищатиме права людини

Комітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону внесення змін та доповнень до деяких законів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканість, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист).

02.12.2003

Святкування 55-тої річниці затвердження Декларації з прав людини, що організовується Представництвом ООН в Україні

Запрошуємо на святкування 55 річниці прийняття Загальної Декларації прав людини та міжнародного дня прав людини, що організовується представництвом ООН в Україні спільно з Києво-Могилянською Академією 9 грудня.

01.12.2003

1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом

В Україні СНІД – це не тільки соціальна катастрофа, а значною мірою проблема дотримання прав і свобод осіб, котрі живуть з ВІЛ/СНІД.

26.11.2003

Зимова міжнародна школа з прав людини у Польщі

Хельсінській Фонд з прав людини організовує в Варшаві з 28 лютого по 7 березня 2003 року Міжнародну зимову школу з прав людини.

C