15.01.2015

Нові законодавчі ініціативи з приєднання до Міжнародного кримінального суду – шанс для справедливості в Україні

Народні депутати повинні підтримати ініціативу збору підписів та якнайшвидшої реєстрації законопроекту по внесенню змін до Конституції України, який дозволить Україні ратифікувати Римський статут та стати членом Міжнародного кримінального суду, заявили сьогодні на прес-конференції у Києві правозахисні організації, серед яких Amnesty International, Євромайдан SOS та Центр Громадянських Свобод.

12.01.2015

Через бездіяльність чиновників Україна буде платити за порушення прав людини в зоні АТО та в Криму

Анексія Криму та військовий конфлікт на Донбасі можуть викликати велику кількість скарг громадян до Європейського суду з прав людини. Адже ці території, попри загарбницькі дії РФ, залишаються за Україною, яка відповідальна на міжнародному рівні за порушення гарантованих Конвенцією прав людини. Хоча цей же документ, зокрема його стаття 15, надає можливість нашій країні уникнути такої відповідальності.

08.01.2015

Три реальності

З промови на слуханнях у підкомітеті з прав людини Європарламенту про ситуацію в сфері прав людини в Україні, зокрема, на окупованих територіях

30.12.2014

100 років з дня народження легенди правозахисного руху України

Данило Шумук народився 30 грудня 1914 року. Майже 43 роки карався у польських, німецьких та радянських таборах і 15 років прожив у вимушеній еміграції. Член Української Гельсінкської групи. Шумук був одним з організаторів повстання в’язнів у Норильську в травні - серпні 1953. Повстання вiн описав у своїх спогадах "За східним обрієм".

29.12.2014

15 лет без смертной казни

В отношении лиц, находящихся в совершенно одинаковой правовой ситуации, в Украине существует два совершенно разных судебных подхода: одним ошибочно вынесенные наказания «пожизненное лишение свободы» заменены на 15 лет лишения свободы, другим в такой замене отказано.

19.12.2014

Нацбанк погіршив становище кримчан та встановив для них додаткові обов’язки

Правозахисники стверджують: спроба Нацбанку виправити ситуацію з дискримінацією кримчан призвела до нових обмежень їх прав та встановила додаткові обов’язки. Більше того, тепер банки отримали змогу блокувати та закривати рахунки не тільки кримським юридичним особам, а і приватним підприємцям.

18.12.2014

Найцікавіша інформація щодо ситуації з правами людини в грудні 2014 року від УГСПЛ

УГСПЛ пропонує вашій увазі третій випуск щомісячного дайджесту УГСПЛ (грудень 2014 р.), програма USAID «Права людини в дії».

17.12.2014

Як можна долучитися до обговорення Національної стратегії в сфері прав людини?

Все дуже просто. Вам потрібно зайти на сайт та додати свої коментарі/пропозиції. Будемо раді вашій участі в створенні цього важливого та актуального документу.

16.12.2014

Безоплатна правова допомога: нові реалії та виклики часу

В Україні військові в зоні АТО, їхні родини та переселенці потребують правової допомоги. З яких питань вони найчастіше звертаються до юристів приймалень громадських організацій, розповіли представники волонтерських рухів прикордонних районів – Херсонщини, Одещини та Чернігівщині.

09.12.2014

Українська Гельсінська спілка з прав людини презентувала основні тенденції щодо порушень прав людини в Україні протягом 2014 року

Правозахисники констатують: окупація Криму російськими військами, штучно організовані сепаратистські рухи на Сході, які поступово перетворилися на збройну агресію, і повномасштабний військовий конфлікт з Російською Федерацією в Донецькій та Луганській областях, відсторонили проблеми прав людини на другий план.

05.12.2014

Правозахисники просять Президента продовжити термін підготовки Національної стратегії у сфері прав людини (звернення відкрите до підписання)

На жаль, стислий термін, визначений Указом Президента, не дозволяє забезпечити повноцінну, якісну та рівноправну участь інститутів громадянського суспільства у процесі розробки Стратегії. Як наслідок, значна частина громадянського суспільства залишиться осторонь цього важливого процесу, що у свою чергу може призвести до негативних наслідків у середовищі громадських об’єднань та ініціатив.

02.12.2014

УГСПЛ висловлює співчуття з приводу смерті Євгена Сверстюка

Зараз у країні часто звучить: «Героям слава!». І переважно у розуміння героїзму вкладається військова звитяга. Тут важливо розуміти, що прожити героїчне життя можна, й не бравши до рук зброєю. ВІН дав приклад саме такого героїзму. Тому вшанування і наслідування варті: ЙОГО інтелектуальна мужність, вірність ідеалам людської свободи, непідкупність і небажання будь-якої штучної вищості над людьми... Коли країна зрозуміє, що саме такі люди є її справжньою національною елітою, у ній усе врешті-решт налагодиться. Світла пам’ять!

20.11.2014

Найважливіше про права людини від УГСПЛ (листопад-грудень 2014 р.)

Пропонуємо до вашої уваги другий випуск дайджесту Української Гельсінської спілки з прав людини (листопад-грудень 2014 р.) в рамках програми «Права людини в дії» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

18.11.2014

Docudays UA – для майбутніх працівників пенітенціарної системи

Цього року у вищих навчальних закладах пенітенціарної системи почали працювати кіноклуби медіа-просвіти з прав людини Docudays UA.

11.11.2014

Українська Гельсінська спілка з прав людини готує 40 адвокатів нового покоління

Організатори відзначають - подібний курс є унікальним і ніколи досі не проводився ані в Україні, ані в країнах пострадянського простору. Окрім українських адвокатів участь в навчанні візьмуть їх колеги з Росії, Азербайджану, Білорусі та Молдови.

C