10.11.2014

Вынужденные переселенцы решили объединиться для решения своих проблем

Участники прошедшего 09 ноября 2014 года в Киеве Форума «Конгресс Востока Украины», на который съехались из разных городов Украины те, кто, спасаясь от войны, стал вынужденным переселенцем, заявили: «Нас не устраивает социальное положение рассеянной «внутренней диаспоры»! Мы хотим жить полноценной социальной жизнью и объединяемся в «сетевую громаду»!

06.11.2014

Відкрите звернення до Президента України Петра Порошенка від правозахисних організацій та організацій, що опікуються проблемами внутрішньо переміщених осіб

Закликаємо Вас якомога швидше підписати Закон «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

05.11.2014

Правозахисники закликали депутатів не позбавляти людей безоплатної правової допомоги у некримінальних справах

Зрозуміло, що система безоплатної правової допомоги у некримінальних справах потребує значних коштів. Але бажання уряду заощадити кошти не може виправдати дискримінацію мільйонів людей у доступі до суду і якісних юридичних послуг.

04.11.2014

Як вітчизняні прикордонники наживаються на кримських українцях

Правозахисники фіксують потік звернень від громадян України, які виїжджають з окупованого Криму та зіштовхуються з порушенням прав українськими прикордонниками. Постраждалі стверджують: від них вимагають письмову довідку «чому громадянин України хоче переміщатися по Україні», а при відсутності такої не гребують і паперовою «довідкою» з зображенням Григорія Сковороди.

21.10.2014

Двадцять засуджених Бердичівської виправної колонії № 70 Житомирської області оголосили голодування

Заява про голодування засуджених була ними написана і передана адміністрації колонії проте адміністрація відмовляється приймати заяву. Акція носить абсолютно мирний і добровільний характер. Число голодуючих може зрости.

21.10.2014

Як забезпечується право на захист за рахунок коштів державного бюджету?

Міліція і надалі бачить в системі безоплатної правової допомоги певні ризики для ефективного розслідування, зокрема, як відмічали деякі опитані слідчі, адвокат «може надати затриманому можливість обійти закон», система зумовлює «неможливість тиску на підозрюваного під час допиту» і спричинила «зменшення розкритих справа через меншу кількість зізнань».

21.10.2014

Без папірця ти – мокриця, або паспортні поневіряння ромів в Україні

Відсутність документів, які посвідчують особу, типова проблема для ромів. Особливо гостро вона стоїть у Закарпатті, де знаходяться найбільші в Україні ромські поселення. Однак, нещодавно із нею зіштовхнулися й правозахисники Кіровоградщини.

20.10.2014

Генсек Ради Європи привітав ухвалення закону про переселенців

Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд зробив сьогодні заяву у зв’язку з схваленням сьогодні Верховною Радою України Закону "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб в Україні"

17.10.2014

Правозахисники закликають Президента забезпечити невідкладний розгляд законопроекту про переселенців

Висловлюємо Вам щиру подяку за надання 13.1-.2014 року законопроекту № 4490а-1 статусу невідкладного та просимо забезпечити його розгляд Верховною Радою на позачерговому засіданні 20 жовтня 2014 року з метою відвернути гуманітарну катастрофу, до якої Україна наблизилась так близько, як ніколи за часів своєї незалежності.

17.10.2014

Звернення правозахисників до Турчинова щодо необхідності прийняття закону про переселенців

Зважаючи на те, що ухвалення Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» має високе соціальне значення, бо від нього залежить становище сотень тисяч осіб, а також те, що Закон відкриває шлях для міжнародної допомоги як переселенцям, так і державі у вирішенні проблем, пов’язаних із вимушеним внутрішнім переселенням, просимо Вас зробити все можливе, щоб проект був розглянутий і прийнятий на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради України 20 жовтня 2014 року.

17.10.2014

Що обирає адвокатська спільнота: бути провідником корупції чи рушієм реформ?

Провідні адвокати, експерти, правозахисники та громадські діячі зібралися за круглим столом «Нові вимоги суспільства до професійної етики адвоката та якості його послуг» для того, аби поставити на порядок денний ширшої публічної дискусії проблему соціальної відповідальності адвоката і адвокатури.

17.10.2014

Щотижневий дайджест Української Гельсінської спілки з прав людини, програма «Права людини в дії»

Інформуємо, що УГСПЛ розпочинає випуск щотижневого дайджесту в рамках програми «Права людини в дії» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), в якому буде інформувати про свою діяльність, а також про актуальні події в країні в сфері прав людини.

15.10.2014

Адвокат vs Клієнт. Як убезпечитись від неякісних юридичних послуг?

Проблема надання неякісних юридичних послуг завжди була актуальною в Україні. Саме тому задля її вирішення 5 липня 2012 року ухвалили новий закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а роком раніше – «Про безоплатну правову допомогу». Попри це, не поменшало випадків недобросовісного виконання адвокатами своїх обов’язків перед клієнтами, починаючи від банального затягування справи, некомпетентності і, закінчуючи відвертим шахрайством.

13.10.2014

Блог Романа Мартиновського "ВПО в Україні: ізгої, чи вразлива група населення?"

У разі, якщо завтра Верховна Рада, не прийме цей закон, Україна зіткнеться не просто із гуманітарною катастрофою, а з катастрофою, яка може мати вкрай негативні наслідки як внутрішнього характеру, так і для її європейського майбутнього.

10.10.2014

Світовий експерт в сфері Європейського Суду співпрацюватиме з УГСПЛ

Команда одного з найвідоміших в світі експерта в сфері Європейського Суду Філіпа Ліча разом з адвокатами Української Гельсінської спілки з прав людини працюватимуть над справами громадських активістів, які були в полоні сепаратистів у Слов’янську. Заяви щодо них вже подані до ЄСПЛ.

C