10.02.2015

Правозахисники називають арешт Руслана Коцаби переслідуванням за політичними мотивами

Арешт українського журналіста Руслана Коцаби за підозрою у державній зраді та перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань є переслідуванням за політичними мотивами. Про це сьогодні на прес-конференції заявили представники Української Гельсінської спілки з прав людини.

04.08.2014

Українських військових, справа яких знаходиться на пріоритетному розгляді в Європейському Суді, відпустили з полону

Військових, які знаходились в полоні і щодо яких була подана заява в Європейський суд з прав людини відпустили. Про це сьогодні стало відомо Українській Гельсінській спілці з прав людини.

24.07.2014

Європейський Суд в пріоритетному порядку розгляне заяви полонених українських військових

До Європейського Суду за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини була подана заява в інтересах українських військових, які знаходяться в полоні терористів.

08.07.2014

Росія відповість перед Європейським Судом за викрадення заручників в Слов’янську

Українська Гельсінська спілка з прав людини звернулась до Європейського суду з прав людини з приводу викрадення та катування заручників бойовиками в Слов’янську. Організація сподівається, що суд встановить причетність до викрадення військових Російської Федерації, уряд якої буде зобов’язаний сплатити потерпілим компенсацію.

29.04.2014

Міліція та прокуратура понад 6 років не випускала людей за межі села

Троє мешканців смт Шевченково отримають по 15 тисяч гривень відшкодування моральної шкоди за незаконні дії міліції та прокуратури.

22.04.2014

Європейський Суд визнав, що підприємця майже рік незаконно протримали у психлікарні

В Україні людина практично не має шансів оскаржити насильницьке поміщення до психіатричної лікарні. До такого висновку дійшов Європейський суд з прав людини, ознайомившись з заявою Анатолія Руденка. 52-х річного підприємця лікарі дніпропетровської психічної лікарні визнали психічно хворим та направили на примусове лікування.

18.07.2013

Громадський активіст? Психіатри вже виїжджають!

Увага, громадяни! Ознайомтесь з синдромами психічної ненормальності: доступність контакту, емоційна зарядженість, ініціативність, переконаність у тому, що систему ЖКХ потрібно змінювати, твердість у переконаннях.Згідно висновків лікарів-психіатрів у справі Раїси Радченко, більшість громадських активістів найближчим часом мають примусово отримувати психіатричну допомогу в умовах стаціонару.

27.01.2013

Політичні переслідування в контексті практики Європейського суду з прав людини

Багато разів у практиці Європейського суду з прав людини йшла мова щодо звинувачень у порушенні прав і свобод з політичною метою. Частіше за все у такому контексті мова йшла про застосування статті 18 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод

29.11.2012

Безкарність як гідна винагорода за десятиріччя служби в правоохоронних органах

Правозахисний центр «Поступ» звернувся до начальника ГУМВС в Луганській області з вимогою провести ретельну перевірку законності дій патрульного наряду у складі Міхалькова С.О., Діцкого В.О. та Зубейко С.Ю., вжити до порушників дисциплінарних заходів, а також вжити всіх необхідних заходів для попередження у подальшому перевищення службових повноважень особистим складом ОВС у Луганській області.

22.11.2012

Чи законні обшуки та перевірки документів міліцією на вокзалах?

Спроба відмовитись від цієї процедури часто спричиняє незадоволення правоохоронців, людину можуть навіть затримати. Цю дію правоохоронці називають поверхневим оглядом речей.

09.11.2012

Даїшники програли суд донеччанину в справі про наркотичне сп’яніння

Донеччанин Євген Селін виграв в суді резонансну справу у працівників ДАЇ. Його безпідставно звинуватили у перебуванні за кермом в стані наркотичного сп’яніння. Проте виявилось, що водій знайомий з нормами законодавства і готовий відстоювати справедливість в судових органах, де він і здобув переконливу перемогу.

06.11.2012

Політичні в’язні в Україні: сподівання на ЄС і... олігархів

Моніторингова місія Європарламенту повертається в Україну для відстеження обставин кримінального переслідування лідерів опозиції. Чи зросли після виборів шанси на звільнення Тимошенко і Луценка?

12.04.2012

Нігерійця 6 місяців «маринують» у СІЗО – не можуть знайти перекладача

У Луганську через відсутність перекладача з англійської втретє переноситься засідання Ленінського районного суду у справі студента Олаолу Сункамі, громадянина Нігерії, який звинувачується в замаху на життя шести осіб.

29.03.2012

МАМА обурена діями донецьких правоохоронців

Система колективної безпеки молоді МАМА обурена діями донецьких міліціонерів, які затримали її трьох активістів за розклеювання "антипрезидентських" листівок 27 березня у Донецьку, звинувативши молодь у дрібному хуліганстві за ст. 173 КпАП.

16.01.2012

Васильківські терористи (+відео)

Прохання усім дивитися і розповсюджувати цей фільм якомога ширше. Це про активістів ПУ Ігоря Мосійчука, Володимира Шпару і Сергія Бевза, які з серпня місяця сидять у Лук’янівському СІЗО за сфабрикованим звинуваченням у підготовці до теракту. У Василькові Мосійчук і Бевз є депутатами міської ради і встигли багато чого зробити.

C