15.05.2014

Пам’ятка для мешканців Криму щодо реалізації своїх виборчих прав під час виборів Президента України 25.05.2014 (рос)

Граждане Украины, которые проживают на временно оккупированной территории, имеют право реализовать свое право голоса на выборах путем изменения места голосования без изменения избирательного адреса. Как это можно сделать на практике?

06.11.2012

Заява США про парламентські вибори в Україні

Уряд Сполучених Штатів стурбований тим, що недільні парламентські вибори в Україні стали кроком назад у порівнянні з поступом, досягнутим під час попередніх парламентських виборів та президентських виборів 2010 року, які ознаменували важливі кроки вперед для демократії в Україні.

26.10.2012

Систематичні порушення Закону про вибори. 2 дні до голосування

Порушення, які відбувалися в останні 40 днів, можуть бути такими, що найбільше виплинули на формування волевиявлення виборців. Соціологічні опитування як загальноукраїнського масштабу, так і регіональні, місцеві, показували однакову тенденцію – 25-30% виборців з тих хто мав намір прийти на вибори, не визначилися за кого голосувати. Велика кількість виборців взагалі не знала про наявність мажоритарної складової виборів.

28.09.2012

Журналістам пропонують приєднатися до меморандуму про стандарти висвітлення виборчої кампанії

Представляємо Вашій увазі Меморандум щодо стандартів висвітлення виборчої кампанії, що триває наразі в Україні. Цей Меморандум був спільно напрацьований експертами громадських організацій “Інтерньюз-Україна” та Інституту розвитку регіональної преси. Він вже пройшов обговорення та був підтриманий журналістською спільнотою в АР Крим, Миколаївський, Одеський та Херсонський областях.

18.09.2012

Систематичні порушення закону про вибори. 40 днів до голосування

Пропонуємо вашій увазі інформацію про найбільш розповсюджені і найбільш серйозні типи порушень.

06.08.2012

КВУ оприлюднив звіт за результатами спостереження підготовки до виборів (повний текст)

Хоча протягом липня 2012 року ЦВК було прийнято ряд підзаконних актів, спрямованих на забезпечення реалізації положень Закону “Про вибори народних депутатів України”, правова основа організації та проведення виборів продовжує залишатись недосконалою.

31.10.2011

Закон про вибори не можна переписувати нескінченно – експерти

Українці бачать своє майбутнє в більш песимістичних тонах, ніж минулого року, а понад половина вважає, що країна крокує до нестабільності. Такі результати опитування, що наприкінці літа провела Міжнародна фундація виборчих систем (IFES).

17.10.2011

У Венеціанської комісії є сумніви щодо чесності майбутніх виборів до Верховної Ради

Венеціанська комісія Ради Європи у п’ятницю, 14 жовтня затвердила висновки щодо виборчого законопроекту в Україні. Її члени досі сподіваються, що влада ще дослухається до їхніх рекомендацій та зауважень опозиції.

10.10.2011

Мін‘юст передав Венеціанській комісії остаточний законопроект про вибори

Міністерство юстиції передало до Венеціанської комісії остаточний проект закону про вибори народних депутатів, який було доопрацьовано з урахуванням попередніх рекомендацій, наданих цією міжнародною експертною організацією. Про це повідомив голова Робочої групи з питань удосконалення законодавства про вибори, Міністр юстиції Олександр Лавринович.

05.11.2010

Заява Харківської правозахисної групи щодо результатів виборів міського голови в Харкові

Харківська правозахисна група вважає оголошення результатів виборів Харківського міського голови передчасними та поспішними з огляду на те, як відбувалося встановлення підсумків голосування територіальною виборчою комісією (далі – ТВК) в умовах, коли два кандидати, А. Аваков та Г. Кернес, набрали близьку кількість голосів, і навіть невеличкі помилки у процесі підрахунку голосів впливають на остаточний результат. Це засвідчують такі факти.

14.10.2010

Місцеві вибори в Луганській області: суттєве скорочення політичної конкуренції

Моніторинговий звіт Луганського обласного відділення «Комітету виборців України» щодо проведення місцевих виборів у Луганській області протягом вересня 2010 року

29.09.2010

Волевиявлення по-українськи

У радянські часи виборчий процес зводився до забезпечення належної явки. За кого голосувати, ясна річ, не треба було уточнювати, зате мусили вигадувати стимули, аби оголошення заздалегідь відомого волевиявлення народу не відбувалося без участі його самого. Схоже, ситуація, що складається в сьогоднішній Україні, не сильно відрізняється, хіба що більше галасують люди, які так жити вже не бажають. Розучились боятися, паршиві.

24.09.2010

У ЦВК написали лист Януковичу: просять додати до виборів демократичності

Чотири члени Центральної виборчої комісії - Жанна Усенко-Чорна, Юлія Швець, Ігор Жиденко, Валерій Шелудько - написали відкритий лист президенту Віктору Януковичу, в якому попросили президента повернути виборчий процес у демократичне русло.

24.09.2010

Вибори у Кривому Розі: 5 років наперсництва під виглядом жеребкування

Від початку цієї історії минуло майже 5 років. Збіг термін повноважень депутатського корпусу, до виборів якого формувалася територіальна комісія. Проведене жеребкування посад до наступної територіальної виборчої комісії, яка вже запрацювала. А визначена жеребкуванням кандидатура до складу Криворізької міської виборчої комісії до виборів 2006 року так і не зайняла належну їй посаду.

22.09.2010

Більшість в керівних органах ТВК отримали партії влади

Більшість керівних посад у сформованих ТВК зайняли 6 партій з 47, які брали участь у розподілі. Найпотужніше представництво голосів, заступників та секретарів ТВК у парламентської коаліції, яка в сумі отримала 1042 посади. В той же час, опозиційні парламентські партії забезпечили собі вдвічі менше керівних посад.

C