08.02.2007

Політика у трьох актах: Жінок не вистачає. Партії приватизують владу. Для чого використовуються списки виборців?

Населення України можна поділити на чотири групи: ті, хто не може обирати, ті, хто обирають, ті кого обирають, та ті, хто допомагають в організації виборів. Так розпочав захід «Вибори та дотримання прав людини в Україні» президент Асоціації народних депутатів Володимир Крижанівський. Ця подія в певній мірі стала знаковою через те, що обговорити підняту проблему завітали представники всіх чотирьох категорій

06.11.2006

Вдосконалення законодавства щодо захисту прав виборців з вразливих категорій громадян

Забезпечення реалізації прав інвалідів, а також людей похилого віку у виборчому процесі є важливим завданням для всього суспільства, оскільки для них це одна з небагатьох можливостей відчути себе повноцінними членами громади, людьми що здатні своїм вибором впливати на розвиток держави.

16.03.2006

Аналіз програм партій та блоків крізь призму прав людини

Сьогодні в приміщенні інформагенства ЛігаБізнесІнформ правозахисники презентували книгу "Права людини в передвиборчих програмах політичних партій та блоків (аналіз передвиборчих програм)".

16.03.2006

Жодна партія навіть не обіцяє захисту прав людини після проходу в Парламент

Сьогодні на прес-конференції, яка відбулась в приміщенні інформагенства ЛігаБізнесІнформ, правозахисники оприлюднили результати дослідження програм політичних партій на предмет наявності в них віришення проблем прав людини.

22.02.2006

Хто є хто серед політичних партій України з точки зору прав людини

Сьогодні в приміщенні прес-центру ЛІГАБізнесІнформ відбулася презентація дослідницького проекту Української Гельсінської спілки з прав людини «Вплив на програмну діяльність політичних партій через моніторинг законодавчої діяльності та аналіз виборчих програм політичних партій щодо висвітлення питань прав людини».

16.02.2006

В добрих традиціях використання адмінресурсу

Вже вкотре на очі трапляється друкована продукція Укразалізниці, в якій приховано рекламується партія „Відродження”, яку очолює Гендиректор Укрзалізниці Василь Гладкіх.

15.02.2006

Чи мають судді право бути кандидатами в народні депутати?

УГСПЛ отримала відповідь на своє звернення до Вищої ради юстиції, у якій нам повідомили, що участь суддів у виборчій кампанії не є підставою для звільнення їх з посади. Мов законодавство не для них.

08.02.2006

І знову Уповноважений з прав людини…

Близько ста людей зі Львова, Києва, Донецька підписали відкритий лист до Президента України, Голови Верховної Ради України, Голови Центральної виборчої комісії, Міністра юстиції України з вимогою дати оцінку балотуванню Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової до парламенту. Написання листа та збір підписів було ініційовано Українсько-Американським бюро захисту прав людини.

06.02.2006

Чи є сенс у голосуванні, коли немає агітації?

Парламент прийняв надзвичайно суперечливі положення щодо агітації в місцях позбавлення волі. У результаті тлумачення закону Державним департаментом з виконання покарань фактично заблокована агітація в цих закладах, у яких будуть голосувати приблизно 80-100 тисяч осіб.

11.01.2006

Луганськ готуєтся до фальсифікацій?

Користуючись тим, що увага громадськості останні тиждні була прикута до газової проблеми, луганські місцеві ради, контрольовані „сподвіжнікамі” В.Ф.Януковича, днями провели дуже цікаві жеребкування з розподілу посад у виборчих комісіях. В результаті цієї процедури переважну більшість керівних посад в комісіях зайняли представники Партії Регіонів та лояльних до неї політичних сил.

01.06.2005

Злочин і кара, або „стрілочники” та замовники

Пропонуємо звіт прокурора м. Свердловськ Луганської області по виявленню порушень на виборах 2004 та цікавий коментар Олексія Свєтікова з Луганського обласного відділення "Комітету виборців України".

29.05.2005

XIV. ПРАВА ЛЮДИНИ ТА ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

20.01.2005

Переслідування Лабазова незаконне

Вчора в м. Прилуки (Чернігівська область) відбулося заключне засідання суду по справі В. Лабазова. Суддя Прилуцького міськрайонного суду Кантур Анатолій Михайлович, виніс виправдальний вирок підсудному, відкинувши звинувачення, пред’явлені прокуратурою. Хоча на протязі процесу в судовому засіданні сторона звинувачення змінила свої вимоги, перекваліфікувавши дії В. Лабазові з хуліганства на самоуправство, вимагаючи застосування до нього штрафних санкцій в розмірі 9 неоподаткованих мінімумів.

13.01.2005

В’язнів сумління в Україні немає?

Про відновлення в Україні під час виборів Президента практики переслідування інакомислячих, використання правоохоронних органів у якості інструмента політичної боротьби свідчать численні виступи українських правозахисників та заяви авторитетних міжнародних правозахисних організацій. Проте правоохоронні органи і надалі продовжують заперечувати факти масових затримань і арештів активістів, які мирно поширювали під час виборів інформаційні матеріали, висловлювали публічно свої політичні переконання, реалізували своє конституційне право на свободу мирних зібрань.

29.12.2004

Кому вигідна смерть літніх людей на дільницях

Під час переголосування 26 грудня на Луганщині літніх людей насильно тягли на виборчі дільниці, викрикуючи на телекамери: „Подивіться, що ви зробили з народом!”

C