27.12.2004
“Проведення виборів 26 грудня значно наблизило Україну до виконання зобов’зань ОБСЄ щодо виборів, стандартів Ради Європи та інших європейських демократичнтх стандартів”, - говориться у заяві Міжнародної місії зі спостереження за виборами Президента України. За результатами спостереження переважна більшість спостерігачів оцінили процес переголосування другого туру значно позитивніше, порівняно з попередніми двома турами.
24.12.2004
Такий висновок зробив на сьогоднішній прес-конференції в УНІАН Голова Комітету виборців України Ігор Попов. Загалом учасники прес-конференції відзначили покращення ситуації із дотриманням прав людини на вільне волевиявлення у ході підготовки до переголосування другого туру з виборів Президента України.
22.12.2004
Розпочав свою роботу проект мережі правозахисних організацій „Правовий громадський моніторинг виборчої президентської кампанії на Сході і Півдні України та захист прав виборців в період переголосування". Проект адмініструє Харківська правозахисна група.
21.12.2004
Напередодні виборів правозахисники розпочинають новий проект "Правовий громадський моніторинг виборчої президентської кампанії на Сході і Півдні України та захист прав виборців в період переголосування".
16.12.2004
В Херсоні відбулась зустріч старшого прокурора відділу Херсонської обласної прокуратури Наталі Ткач із херсонськими засновниками Української Гельсинської спілки з прав людини головою ХОО Комітету виборців України Дементієм Білим, головою міської Асоціації журналістів "Південь" Андрієм Матросовим та юристом "Півдня" Олександром Бурмагіним.
16.12.2004
Більше тисячі спостерігачів будуть працювати на виборах в Україні, що стане найбільшою місією ОБСЄ в історії цієї організації.
14.12.2004
Сумський Центр досліджень регіональної політики звернувся до Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України та до Засобів масової інформації з відкритим листом у зв’язку з подіями, які відбувались на території Сумської області під час підготовки до виборів президента України та голосування 21 листопада 2004 року.
08.12.2004
У тексті Окремої ухвали Верховного Суду України від 3 грудня 2004 року щодо другого туру виборів Президента України йдеться про грубі порушення законодавства членами Центральної виборчої комісії. Проте до сьогодні прокуратура жодним чином не відреагувала на дану ухвалу, що викликає здивування. Пропонуємо для ознайомлення повний текст Окремої ухвали Верховного суду.
08.12.2004
Пропонуємо повний текст одного з найцікавіших рішень Верховного суду України щодо скасування результатів другого туру виборів Президента України
06.12.2004
У зв'язку з початком агітаційної кампанії до наступних виборів Президента України Луганське обласне відділення Комітету виборців України оприлюднило „Звернення” до місцевих органів державної влади і місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, засобів масової інформації, керівників підприємств усіх форм власності, членів територіальних виборчих комісій тощо, і нагадало про обмеження, передбачені статтею 64 Закону України "Про вибори Президента України", які вони повинні враховувати в цей період.
02.12.2004
„Українська Гельсінська спілка з прав людини та Міжнародна Гельсінська Федерація з прав людини наголошує, що передумовою для переголосування другого туру президентських виборів повинна бути зміна осіб, відповідальних за порушення, що були зафіксовані. Це стосується в основному виборчих комісій, членів уряду, працівників прокуратури та керівників обласних, районних державних адміністрацій. Також надзвичайно важливо, щоби добре задокументовані масові виборчі фальсифікації були належним чином розслідувані, а винні були притягнуті до відповідальності,” – зазначено у заяві двох правозахисних організацій, що була поширена сьогодні.
02.12.2004
26 листопада рішенням Суду за апеляційною скаргою було скасовано рішення слідчого про відкриття кримінальної справи проти Олександра Ломаки, 1984 року народження, який є членом громадської кампанії ПОРА. Він був затриманий 20 жовтня в місті Чернігові за незаконне збереження вибухових речовин (частина перша статті 263 Кримінального Кодексу України), спочатку на 2 години, а потім на 10 діб. Рішення слідчого було скасовано через недостатню кількість даних, про причетність обвинуваченого до злочину. Тобто було визнано, що кримінальна справа була порушена без достатніх на те підстав. Правозахисники розглядали цей випадок як переслідування за вираження власних політичних поглядів.
30.11.2004
Вчора громадські організації Волині поширили заяву „Про суспільно-політичну кризу, що склалася в результаті виборів Президента України”. У заяві наголошується, що право на пряме, вільне, таємне голосування, яке гарантоване Конституцією України, Законом України „Про вибори Президента України” та іншими законодавчими актами є одним із фундвментальних прав і свобод людини і ніхто не вправі порушувати його.
26.11.2004
Громадяни України, чиї права порушено, можуть звертатися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової за захистом своїх конституційних прав.
25.11.2004
Провідні українські вчені вважають, що у Верховного Суду України є всі правові підстави для визнання рішення Центральної виборчої комісії України про встановлення результатів повторного голосування незаконним та відмінити його, зобов’язавши ЦВК при прийнятті нового рішення відповідно до Закону України “Про Центральну виборчу комісію” та Закону України “Про вибори Президента України” визнати недійсними результати голосування на тих виборчих дільницях по Україні, на яких зафіксовано масові порушення засадничих принципів виборчого права.