25.11.2004

Влада зробила все для фальсифікації виборів

Сьогодні Українська Гельсінська спілка з прав людини поширила заяву з приводу порушень прав людини та фальсифікацій під час другого туру Президентських виборів. Ця заява стала спільним результатом моніторингу мережі правозахисних організацій виборчого процесу в Україні.

25.11.2004

Генеральний Секретар ООН закликав всі сторони в Україні проявити стриманість

Генеральний Секретар ООН Кофі Аннан вчора висловив свою стурбованість щодо розвитку подій в Україні, де виникла напружена ситуація після закінчення виборів Президента України.

24.11.2004

Заява Харківської правозахисної групи з приводу результатів повторного голосування по виборам Президента України

Попередні результати голосування 21 листопада, які оголошуються ЦВК, свідчать про великомасштабну фальсифікацію виборів в окремих регіонах України.

24.11.2004

Заява Луганського обласного відділення КВУ за результатами повторного голосування по виборам Президента України в Луганській області

Луганське обласне відділення "Комітету виборців України", підводячи підсумки власного спостереження за повторним голосуванням по виборам Президента України в регіоні, вважає, що оголошені результати не відповідають дійсності.

23.11.2004

У Вінниці на закриті виборчі дільниці не допускали спостерігачів і журналістів

Вінницька правозахисна група повідомляє, що не були допущені на закриті дільниці журналісти та спостерігачі. Проте правозахисники оскаржували такі незаконні дії адміністрації місць позбавлення волі.

23.11.2004

Заява Харківської правозахисної групи з приводу політичних подій в Україні (за станом на 23 листопада 2004 року)

Харківська правозахисна група повідомляє про масові порушення прав людини та основних свобод під час другого туру виборів Президента. Народ має право реагувати на порушення прав владою.

23.11.2004

Заява Групи міжнародних спостерігачів на виборах Президента України у Донецькій області 21 листопада 2004 року

Ми, що нижче підписалися, міжнародні оглядачі від ENEMO (Європейська мережа громадських організацій, що займаються моніторингом виборів) у результаті свого спостереження на території Донецької області стали свідками грубих порушень виборчого процесу. Вони виразилися в наступному:

22.11.2004

Репортаж, що не відбувся

У місті Сєверодонецьк (Луганська область) побито правозахисника Олексія Свєтікова. При цьому у нього відібрано відеокамеру, якою було зафіксовано багато порушень на виборчих дільницях.

19.11.2004

Висновки міжнародних спостерігачів щодо проведення другого туру виборів будуть оприлюднені вже наступного дня після виборів

Міжнародні спостерігачі за президентськими виборами в Україні проводитимуть прес-конференцію в Києві, у понеділок 22 листопада.

16.11.2004

Міжнародна Амністія визнала в Україні перших в’язнів сумління

У сьогоднішньому прес-релізі найавторитетніша міжнародна правозахисна організація визнала шістьох нещодавно засуджених політичних активістів у Сумах в’язнями сумління і оголосила про початок кампанії щодо їх негайного звільнення.

16.11.2004

Міжнародна Гельсінська федерація з прав людини: виборча кампанія проходить в Україні з масовими порушення прав людини та основних свобод

З нагоди проведення засідання Генеральної Асамблеї Міжнародної Гельсінської Федерації з прав людини в Москві, що відбулося в Москві 11-14 листопада 2004 року, Гельсінські комітети оприлюднили результати своїх моніторингових програм, що виявляють порушення демократичних принципів та принципу верховенства права в багатьох країнах ОБСЄ, і особливо там, де обмеження основних прав та свобод відбуваються в контексті забезпечення державної безпеки.

16.11.2004

Виборчі права необхідно захищати активно

Більшість людей наголошують лише на повідомленні про порушення виборчих прав, але захищати їх особисто часто відмовляються.

13.11.2004

За підсумками проведення першого туру виборів Комітет з питань прав людини прийняв заяву щодо порушення прав людини.

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянув проект постанови "Про деякі питання щодо забезпечення проведення 21 листопада 2004 року повторного голосування на виборах Президента України відповідно до Конституції та законів України".

13.11.2004

Спосіб досягення перемоги у президентських виборах повинен чітко відповідати демократичнтм критеріям

На цьому наголосив учора Голова Верховної Ради України Володимир Дитвин під час зустрічі з Головою Комітету міністрів Ради Європи, Міністром закордонних справ Республіки Польща Влодзімежєм Цімошевічем.

13.11.2004

Для Канади найважливіше, щоб президентські вибори в Україні були чесними і справедливими

Вчора Перший заступник Голови Верховної Ради України Адам Мартинюк зустрівся з делегацією Парламенту Канади та Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Ендрю Робінсоном.

C