30.10.2004

Вибори 2004: працює “гаряча лінія” Уповноваженого з прав людини

Громадяни України, у разі порушення їхніх конституційних виборчих прав, мають право звернутися до Уповноваженого з прав людини.

30.10.2004

Огляд дотримання прав людини, пов’язаних в виборчим процесом, у Чернігівській області у вересні та жовтні 2004 року

Події вересня – жовтня на Чернігівщині засвідчили, що виборча кампанія досягла свого апогею. Ці місяці характеризувалися крайньою соціальною напругою, протистоянням політичних еліт, масовими порушеннями прав людини та основних свобод.

29.10.2004

Хто з кандидатів готовий ефективно спостерігати за виборами?

Найбільшу кількість представників для участі в семінарах Центру політичної освіти з підготовки офіційних спостерігачів надали штаби Ющенка, Януковича, Мороза і Симоненка. Переважна більшість з 4-х тисяч учасників семінарів беруть участь у спостереженні вперше, а питання, які найбільш цікавили спостерігачів, стосувались формування і уточнення списків виборців, типових порушень в день виборів, механізмів оскаржень порушень.

28.10.2004

Українська влада... вагітна... порушеннями прав людини

„Україна знову знаходиться на межі відновлення поліційної країни, що ігнорує права своїх громадян та свої міжнародні зобов’язання”, - про це йдеться у заяві, розповсюдженій сьогодні на прес-конференції „Порушення прав людини під час передвиборчої кампанії в Україні” Міжнародною Гельсінською Федерацією з прав людини та Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

28.10.2004

Кількість порушень стрімко зростає напередодні виборів Президента 31 жовтня 2004 року

Звернення Міжнародної Гельсінської Федерації з прав людини та Української Гельсінської спілки з прав людини щодо дотримання стандартів вільних та справедливих виборів в Україні та масових порушень виборчого законодавства та стандартів ОБСЄ та Ради Європи на виборах.

27.10.2004

Дотримання прав людини – не пріоритет українських президентських виборів

Погрози журналістам під час виборчої кампанії вже ні для кого не дивина. Проте не перестає вражати їх масштабність. По яку прозорість виборів і розвиток демократичного громадянського суспільства може йти сьогодні мова, коли лише у Харкові протягом тижня зафіксовано численні порушення прав людини, чинного інформаційного законодавства. Здебільшого - перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

27.10.2004

„Товариство „Просвіта” є терористичною організацією,” – каже своїми діями влада

Вимога до влади від громадських організацій Вінниччини щодо незаконності та необґрунтованості обшуку обласного товариства „Просвіта”. Вже в декількох містах України в місцевих організаціях „Просвіти” проводився обшук.

26.10.2004

Порушення прав людини під час передвиборчої кампанії в Україні

28 жовтня 2004 року об 11 годині в УНІАН (Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція Української Гельсінської спілки з прав людини та Міжнародної Гельсінської Федерації з прав людини (Відень).

23.10.2004

На захист молоді

Відкритий лист українських в'язнів сумління.

23.10.2004

Відкритий лист до батьків, дідів та онуків

З приводу полювання на опозиційну молодь в Україні

21.10.2004

Подробиці переслідувань опозиційних активістів у Чернігові

Із заяви Чернігівського громадського комітету захисту прав людини дізнаємося про деталі масових порушень конституційних прав громадян України - членів громадянської кампанії „ПОРА!” та переслідувань їх за політичними ознаками.

20.10.2004

Україна порушила право на вільні вибори

Європейський суд з прав людини 19 жовтня виніс шістнадцяте рішення проти України. Тепер у справі Миколи Мельниченко проти України (заява № 17707/02), в якій визнав порушення Україною статті 3 Протоколу № 1 Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на вільні вибори). Справа стосувалася відмови ЦВК реєструвати Мельниченко номером 15 у списку Соціалістичної партії України на парламентських виборах 2002 року.

13.10.2004

Організація виборів в Україні не відповідає нормам Ради Європи

12 жовтня 2004 року народні депутати України - члени Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Борис Олійник (голова Постійної делегації), Анатолій Раханський (заступник голови Постійної делегації) і Сергій Головатий- провели прес-конференцію за підсумками роботи четвертої частини чергової сесії ПАРЄ.

12.10.2004

ЗМІ кожного дня порушують законні правила щодо перевиборної агітації

Початок передвиборчої кампанії, показує, що одними з найголовніших її учасників є державні засоби масової інформації. Як з самого початку кампанії, так і в подальшому ними демонструється відверто зневажливе ставлення до обмежень щодо правил ведення передвиборчої агітації у виборчому процесі Президента України. При цьому суди та ЦВК неналежно виконують свій обов’язок по контролю над дотриманням виборчого закону.

11.10.2004

Коментар Харківської правозахисної групи до перебігу виборчої кампанії

Як вже зазначалося в українських ЗМІ, перебіг президентської виборчої кампанії 2004 року характеризується не тільки жорсткою та навіть жорстокою конфронтацією кандидатів від різних політичних угруповань, але й гранично низькими моральними стандартами поведінки діючої виконавчої влади.

C