11.10.2004

Порушення виборчого закону залишаються без покарання

У Севастополі завершився апеляційний розгляд за справою про оскарження дій органів влади та громадських організацій, що явно порушують виборче законодавство.

05.10.2004

Застереження від Міжнародної Гельсінської федерації з прав людини

Міжнародна Гельсінська федерація з прав людини (МГФ) розповсюдила доповідь, що стосується порушення прав людини в країнах-учасницях Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) приурочивши її до зустрічі в Варшаві.

23.09.2004

ПАРЄ занепокоєна українським передвиборчим контекстом

Делегація з п’яти парламентарів, які представляють в ПАРЄ різні політичні групи, 26-29 вересня здійснить візит до України напередодні виборів з метою оцінити ситуацію в країні перед президентськими виборами, що відбудуться 31 жовтня.

10.09.2004

Силовий тиск на виборців дедалі посилюється

Другий місяць активної фази президентської кампанії на Чернігівщині виявився досить насиченим подіями та фактами, які чітко окреслили основні тенденції виборчих перегонів 2004 р. Саме в серпні значно посилилась тенденція силового тиску на свідомість виборця. Це проявилося у використанні представниками органів державної влади у виборчому процесі адміністративних засобів. Показником загострення політичної ситуації в регіоні разом з іншими чинниками також стало збільшення звернень громадян до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за захистом своїх порушених політичних прав.

02.09.2004

На території Чернігівської області посилився адміністративний тиск на виборців

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини (далі - ЧГКЗПЛ) звернувся до представників органів державної влади та місцевого самоврядування, української та міжнародної громадськості, висловлюючи своє занепокоєння збільшенням фактів, що дають право говорити про тиск з боку представників районних державних адміністрацій Чернігівської області на керівників органів місцевого самоврядування, зокрема сільських та селищних рад, з метою організації політичної підтримки на виборах Президента України єдиного кандидата від влади.

30.08.2004

Право на вільні вибори у міжнародному та вітчизняному законодавстві у розрізі виборів Президента України

Під такою назвою 27 серпня в Чернігові відбувся семінар для суддів Чернігівської області, організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини та Апеляційним судом Чернігівської області в рамках проекту „Активний захист виборчих прав 2004” за підтримки Дирекції з питань розвитку та співробітництва Швейцарії.

21.08.2004

Як оскаржити дії органу державної влади щодо неправомірних дій під час виборчої кампанії?

Під час виборчої кампанії Президента багато зустрічаються з проблемою незаконних дій органів державної влади чи місцевого самоврядування. Більше того, правозахисники намагалися визнати такі дії незаконними, оскільки вони явно порушують Закон України „Про вибори Президента України”. Проте українські суди почали відмовляти у таких скаргах, оскільки на підставі цього виборчого закону можна оскаржити дії виключно учасників виборчого процесу, якими органи влади не є.

20.08.2004

Моніторинг виборчої кампанії в пресі

Проект „Моніторинг виборчої кампанії в пресі” організований Академією Української преси та Інститутом соціології НАН України за підтримки Фонду „Відродження” провів дослідження, метою якого є визначення стану й динаміки політичного змісту новин в пресі в період президентської виборчої кампанії.

16.08.2004

Огляд дотримання прав людини, пов’язаних в виборчим процесом, у Чернігівській області у липні 2004 року

З офіційним стартом президентської кампанії, який прийшовся на липень, відчутно зросла напруга в громадсько-політичному житті Чернігівщини, про що говорить різке збільшення надходження до комітету інформації, яка може свідчити про порушення прав людини, пов’язаних з виборчим процесом.

14.08.2004

Державна влада не має право брати участь у передвиборній агітації

Севастопольська правозахисна група сьогодні виступила з заявою, в якій засуджено практику місцевої державної та місцевої влади активно брати участь у передвиборній кампанії кандидатів на посаду президента України, зокрема кампанії В.Януковича.

14.08.2004

Заява Чернігівського громадського комітету захисту прав людини з приводу кримінального переслідування представників опозиції в Чернігівській області

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини (ЧГКЗПЛ) звертає увагу органів державної влади України, української та світової громадськості на факти, що можуть вважатися переслідуванням за політичні переконання представників опозиції у Чернігівській області та порушенням їх основних прав та свобод людини.

06.08.2004

Чернігівські студенти теж під тиском

Сьогодні Чернігівська обласна організація Української Студентської Спілки звернулися до Міністра освіти та Голови Чернігівської облдержадміністрації з приводу фактів адміністративного тиску на студентів Ніжинського педуніверситету імені М. Гоголя в зв’язку в виборчою кампанією.

05.08.2004

Заява Української Гельсінської спілки з прав людини з приводу подій у Сумах

Протягом 20 сторіччя в Європі студенти завжди були тим оголеним нервом, який гостро реагував на несправедливість. Як показав досвід – Україна не є винятком.

03.08.2004

Відкритий лист-звернення студентів з Сум

1 серпня у Сумах видалося дуже спекотним, навіть занадто. І головною причиною цьому є зовсім не природні фактори, а людські. Наочним чином сумчанам було продемонстровано, як насправді потрібно втілювати пропаговані нашою державою демократичні та правові цінності на практиці. Почалося все вночі...

13.07.2004

Огляд дотримання прав людини, пов’язаних в виборчим процесом, у Чернігівській області у червні 2004 року

Цим дайджестом Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує щомісячну підготовку та публікацію матеріалів щодо дотримання прав людини, пов’язаних з виборчих процесом, у Чернігівській області. Данні матеріали підготовлені в рамках моніторингу дотримання прав людини під час виборів Президента України в ході реалізації проекту „Активний захист виборчих прав 2004” за фінансової підтримки Дирекції з питань розвитку та співробітництва Швейцарії.

C