17.06.2015

Законопроект про зміни до закону щодо виконання рішень Європейського суду

Цей законопроект посилює механізми захисту прав людини і має бути ухвалений парламентом!

29.05.2015

Що потрібно зробити Уряду, аби рішення Європейського Суду в Україні виконувались

Українська Гельсінська спілка з прав людини розробила конкретні рекомендації, як покращити виконання рішень Європейського суду з прав людини. З текстом рекомендацій можна ознайомитись нижче

20.04.2015

Звернення правозахисних організацій України про загрози, викликані законодавчими ініціативами щодо скасування застави

Ми закликаємо відмовитись від ініціатив скасувати заставу, адже проблема практично відсутня, а запропоновані шляхи її розв’язання порушують Конституцію України та міжнародні угоди. Ми ще раз наголошуємо, що шлях інтеграції з ЄС передбачає повагу до прав людини і дотримання принципу верховенства права.

15.04.2015

Колишній міліціонер виграв в Європейському Суді понад 5 тисяч євро

Колишній міліціонер В’ячеслав Баришевський 2 роки просидів у СІЗО, в очікуванні на судовий розгляд. Вітчизняні судді розглядати його справу не поспішали. Звільнити ж його з під варти таж не вбачали необхідності.

13.03.2015

Окупанти з так званих ДНР/ЛНР змушують підсудних відмовлятись від державних захисників

Як стало відомо УГСПЛ з власних джерел, система безоплатної правової допомоги на окупованих територіях повністю перестала функціонувати.Ув’язнених підсудних фізичним примусом або погрозами змушують писати відмови від призначеного раніше захисника, або й взагалі відмовлятися від послуг захисника.

18.02.2015

97 річна бабуся двічі принизила Верховний суд України в Європейському Суді

Європейський Суд двічі визнав порушення права на справедливий суд в справі пенсіонерки Марії Бочан. Зокрема через довільне тлумачення його рішень Верховним судом України. За це держава виплатить пані Бочан компенсацію в розмірі 10 тисяч євро. Правозахисники зазначають: «Бочан проти України» – перше рішення Великої палати Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо України. Це відкритий натяк вітчизняним суддям та владі: «Рішення Європейського Суду потрібно виконувати».

20.01.2015

Чи планує держава виплачувати свою заборгованість по рішеннях судів в 2015 році?

На сьогодні невиконання рішень національних судів у справах, що стосуються держави залишається основною причиною звернення до Європейського суду з прав людини. Відсутність ефективного механізму відшкодування заборгованостей, присуджених національними судами фактично призводить до невиконання пілотного рішення ЄСПЛ у справі «Юрій Миколайович Іванов проти України». У цьому сенсі затвердження Порядку, спрямованого на виконання Закону, є позитивним. Однак, необхідним є проаналізувати чи відповідний механізм є ефективним.

08.12.2014

Правозахисники: невиконання рішень судів в Україні стало національною традицією

Статистика свідчить, що в Україні не виконуються 95% рішень Європейського Суду та близько 70% рішень національних судів. Це означає, що право українців на справедливий суд постійно порушується. Особливо якщо боржником виступає держава. Причинами такої ситуації правозахисники називають: мораторій на продаж майна державних підприємств, відсутність належного контролю за виконанням судових рішень та відсутність ефективного судового захисту прав власників.

26.11.2014

Незаконно засуджені – на волі. Чому на їх виправдання знадобилися роки?

Справа Нечипорука та Йонкало стала знаковою для України. Оскільки, вигравши її в ЄСПЛ, заявники нехай зі скрипом та судовими зволіканнями вперше домоглися повної перемоги також і на національному рівні. Адже спочатку виправдали засудженого за вбивство Івана Нечипорука, який уже відсидів у в’язниці довгих 8 років, а згодом – й іншого «фігуранта» цієї справи – Олександра Моцного.

16.06.2014

Як отримати від держави гроші, які присудив Європейський Суд

В цій статті зазначено які документи і куди потрібно подати для отримання компенсації, присудженої рішенням Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

06.06.2014

В який суд звертатися людям, які мають судові справи в Криму

Для багатьох людей актуальним є питання, що робити з судовими справами, які пов’язані з Кримом. Яка процедура захисту своїх прав у суді? В який суд звертатися при порушенні прав та свобод? А також чи можна шляхом звернення в судові органи в Києві захистити своє право.

22.03.2014

Україна: звільнення та кримінальне переслідування суддів підривають незалежність судової системи

Міжнародна комісія юристів (МКЮ) сьогодні закликала українську владу припинити кримінальне переслідування та звільнення суддів Конституційного Суду.

04.03.2014

Звернення УГСПЛ з приводу законопроекту "Про відновлення довіри до судової системи України"

Українська Гельсінська спілка з прав людини закликає відкласти розгляд законопроекту «Про відновлення довіри до судової системи України» до проведення його ретельного обговорення у професійних колах та колах громадських організацій.

20.12.2013

Європейський суд: українські міліціонери незаконно забрали кров у підозрюваного

Аби довести причетність підозрюваного до вчинення злочину, євпаторійські правоохоронці з порушенням всіх норм та стандартів взяли у нього зразок крові з вени. При чому відбір крові робив не медичний працівник, а звичайний слідчий.

10.09.2013

Родина з Кривого Рогу відсудила в держави 1000 євро за затягування судового розгляду

Більше 6 років тривав в Україні розгляд судової справи Білого Анатолія Макаровича і Білої Лідії Іванівни проти комунального підприємства КЖП №35 м. Кривого Рогу про забезпечення нормальної експлуатації житлового будинку.

C