19.10.2004

Судитись дорого... а можна і безкоштовно...

Українська Гельсінська спілка з прав людини розпочала реалізацію проекту „ФОНД ПРАВОВОГО ЗАХИСТУ жертв порушень прав людини”, яким передбачена оплата послуг адвокатів по певних категоріях справ.

18.10.2004

У цьому році зарплата суддів зменшилася не менше ніж на 600 гривень

Зменшення зарплати суддів, мізерне фінансування судів та інші аспекти фінансових гарантій незалежності суддів обговорювали 16-17 жовтня на конференції "Фінансування органів судової влади України та незалежність правосуддя", що провели Чернігівський громадський комітет захисту прав людини та Комітет Верховної Ради України з правової політики.

13.10.2004

Фінансувати чи не фінансувати...?

Парламентський Комітет з питань правової політики та Чернігівський громадський комітет захисту прав людини проводить 16 жовтня науково-практичну конференція на тему: "Фінансування органів судової влади України та незалежність правосуддя".

12.10.2004

Прокуратура й далі тисне на судову гілку влади

Не зважаючи на рішення Європейського суду з прав людини, рекомендації Ради Європи українська прокуратура й надалі намагається ефективно здійснювати загальний нагляд за діяльністю судів. Про методи такого тиску можна довго говорити. Тепер, згідно з вказівкою Генерального прокурора прокурори зобов’язані збирати на суддів компромат, надсилати його до Генеральної прокуратури та профільного парламентського комітету, що відає призначенням суддів, Вищої ради юстиції та кваліфікаційних комісій, а також поширювати його через ЗМІ.

12.10.2004

Український Омбудсман обстоює військові суди

Уповноважений Верховної Ради України Н. Карпачова звернулася до Президента України з проханням не знищувати військові суди, не зважаючи на те, що Європейський суд з прав людини у багатьох своїх рішеннях визнав такі суди порушенням права особи на справедливий судовий процес незалежним судовим органом.

11.10.2004

Судді перестануть жебракувати?

Минулого тижня Верховна Рада України прийняла закон про встановлення кримінальної відповідальності за фінансування судів не з Державного бюджету України. На думку розробника цього закону народного депутата Л.Черновецького: „Прийняття цього Закону покращить стан справ у судовій системі України. Тому що суди або загинуть, і, на сміх всьому світу, правосуддя в Україні будуть відправляти нечисленні рабини-хасиди, або судова влада стане дійсно незалежною гілкою влади, як того вимагає Конституція.” Але це рішення також безпосередньо стосується правозахисних організацій.

11.10.2004

Комітет Міністрів Ради Європи зустрівся для контролю виконання рішень Європейського Суду з прав людини

Нещодавно, Комітет Міністрів Ради Європи зустрівся на своїй 897 сесії для здійснення контролю над виконанням рішення Європейського суду з прав людини, що розташований у Страсбурзі. Серед інших справ, розглядалося й питання виконання рішень щодо України.

08.10.2004

Рішення Європейського суду з прав людини виконуються в Україні щодо кожного заявника у таких справах

Сьогодні в електронних засобах масової інформації з’явилося повідомлення про те, що в Україні не виконуються рішення Європейського суду з прав людини, зокрема, рішення, винесене Європейським судом на користь Анатолія Войтенка 29 червня 2004 року. У зв‘язку з цим Міністерство юстиції України повідомило про неправдивість цієї інформації.

01.10.2004

Чи є серед нас рівніші перед законом?

Розглянувши проект закону "Про гарантії Президенту України, який припинив виконання своїх повноважень" Комітет Верховної Ради України з питань правової політики вважає, що прийняття окремого закону про гарантії колишнім Президентам України недоцільним.

29.09.2004

Про порушення прав людини під час слідства говоритимуть у парламенті

Комітет Верховної ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту заслухати 6 жовтня 2004 року інформацію Генерального прокурора України Васильєва Г.А. про дотримання прокуратурою України Конституції і законів України у сфері захисту прав людини при досудовому слідстві і розгляді справ в судах. Про це повідомило Інформаційне управління парламенту.

29.09.2004

Проект бюджету не надає фінансової незалежності судовій владі

Парламентський Комітет з питань правової політики підготував зауваження до проекту державного бюджету України на 2005 рік щодо фінансування органів судової влади та органів юстиції, оскільки потреби судової влади планується профінансувати лише на 47 відсотків.

17.09.2004

Безальтернативна експертиза

Нещодавно Верховна Рада України внесла зміни до Закону України “Про судову експертизу”. Відповідно до змін, що були розроблені Міністерством юстиції України та представлені на розгляд парламенту Кабінетом Міністрів, судово-експертна діяльність пов'язана з проведенням криміналістичних, судово-медичних та судово-психіатричних експертиз, здійснюватиметься винятково державними спеціалізованими установами.

02.08.2004

Хвиля справ проти України в Європейському суді збільшується

Європейський суд з прав людини у Страсбурзі виніс два рішення, в яких визнав порушення Україною вимог Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод в контексті невиконання судових рішень і порушення тим самим права особи на справедливий процес у розумні строки.

05.07.2004

Європейський суд з прав людини визнав правомірними вимоги українських вчителів щодо виплат надбавок

Європейський Суд з прав людини у Страсбурзі надіслав у Національне бюро у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини Міністерства юстиції України три рішення, винесених проти нашої держави. Рішення були ухвалені 29 червня 2004 року за позовами двох викладачок Конотопського ПТУ та колишнього військовослужбовця, які скаржилися до Євросуду на порушення своїх прав – зокрема, щодо невиплати заборгованостей з надбавок за вислугу років та матеріальної допомоги, а також відшкодувань за речове забезпечення та витрат на проїзд.

24.06.2004

Учасники судового процесу Європейського суду з прав людини будуть більш захищеними

Парламент переконливою більшістю у 402 голоси ратифікував Європейську угоду про осіб, які беруть участь у процесі Європейського суду з прав людини. Україна стала 39 країною, що приєдналася до цієї угоди.

C