19.01.2004

Завтра Верховний Суд України розпочне слухання у справі Бориса Фельдмана

Перше засідання Верховного Суду України по кримінальній справі віце-президента банку „Славянський” Бориса Фельдмана відбудеться 20 січня 2004 року.

29.12.2003

Засудження цивільного військовим суддею суперечить Європейській Конвенції про захист прав людини та основних свобод

В Україні вирішується доля військових судів, а в цей час Європейський суд з прав людини у нещодавніх двох рішеннях проти Туреччини постановив, що засудження цивільного військовим суддею суперечить вимогам Європейської Конвенції з-за порушення права на справедливий судовий процес.

19.12.2003

Європейський суд з прав людини постановив нові рішення

16 грудня цього року Європейський суд з прав людини постановив нові рішення проти Угорщини, Польщі та Великобританії.

15.12.2003

В Європейському Суді розглядається шість справ проти України, ще 148 можуть бути прийняті до розгляду найближчим часом

Міністр юстиції України Олександр Лавринович повідомив, що станом на листопад 2003 року Європейський Суд з прав людини визнав прийнятними до розгляду 6 скарг проти України.

10.12.2003

Рада Європи повинна гарантувати довготривалу ефективність Європейського суду з прав людини

Представник Генерального Секретаріату Ради Європи зробив заяву з приводу Міжнародного Дня прав людини.

03.12.2003

З нового року судді не зможуть без дозволу брати участь в навчальних заходах

Державна судова адміністрація України (ДСАУ) спільно з Верховним судом України визначила, що з нового року судді матимуть право брати участь тільки в тих семінарах, конференціях, „круглих столах” та інших навчальних заходах (за винятком оперативно-практичних нарад), що погоджені з Академією суддів України. Таким чином, проведення цих заходів неурядовими організаціями може значно ускладнитись. Це слід врахувати як організаціям так і донорам при плануванні своєї діяльності на 2004 рік.

17.11.2003

Кількість скарг до Європейського суду з прав людини постійно зростає

Статистика Європейського суду з прав людини свідчить про стійке збільшення кількості заяв, які надходять щороку проти України.

17.11.2003

Вижницький районий суд буде працювати в гаражі

За інформацією Всеукраїнської Незалежної Суддівської Асоціації саме в таких умовах опинився орган правосуддя в м.Вижниця (Чернівецька область).

16.11.2003

В Чернігові відбувся семінар для суддів

З 14 по 15 листопада 2003 року в Чернігові проходив дводенний семінар для суддів Чернігівської області „Право на справедливий публічний розгляд справи в розумні строки; право громадян на справедливий суд; право на ефективний засіб правового захисту”.

14.10.2003

Забезпечення незалежності судової влади у сфері фінансування судів України: законодавство та практика

Комітет Верховної Ради України з правової політики спільно з Програмою „Верховенство права” Міжнародного Фонду „Відродження” провів круглий стіл щодо забезпечення фінансування судів в Україні, як невід’ємної гарантії незалежності судової влади. На ньому було обговорено новий проект закону та результати моніторингу фінансування судів в Україні, які ми вам пропонуємо.

10.10.2003

"Наша Україна" ініціює парламентські слухання щодо судово-правової реформи

Таку заяву оприлюднила сьогодні прес-служба "Нашої України".

C