20.06.2013

Відкрите звернення правозахисних організацій щодо ситуації з поміщенням під варту працівників служби охорони у м. Харкові

Ми звертаємося до органів прокуратури та суду України з вимогою якнайшвидше переглянути рішення про поміщення працівників міліції під варту й забезпечити відкритий та справедливий розгляд цієї справи.

18.06.2013

Невинувата людина майже 8 років відсиділа за чужий злочин. Хто за це відповість? Інтерв’ю з адвокатом Нечипорука

Хто має понести відповідальність за те, що невинувату людину запроторили за грати? Відповідає на це запитання Аркадій Бущенко, голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини та адвокат, який представляв інтереси Івана Нечипорука в Європейському суді з прав людини

05.06.2013

Українці зможуть оскаржити «правову смерть»

На днях Європейський суд з прав людини прийняв важливе для України рішення, яким дозволив оскаржувати «правову смерть». Цим терміном юристи називають рішення про позбавлення дієздатності в наслідок стану здоров’я.

04.06.2013

Держава не планує віддавати борги за рішеннями суду

На превеликий жаль всі побоювання щодо застосування Закону «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» справдилися і процедура виконання рішення де боржником є державний орган переважно залишилася на папері.

15.03.2013

Голова вищої кваліфікаційної комісії тисне на суддів?

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВКК) Ігор Самсін заявив що українські судді при прийнятті рішень повинні менше посилатися на рішення Європейського суду з прав людини. Про це повідомляє сайт http://news.liga.net. Директор зі стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини вважає, що це можна трактувати як тиск на суддів.

07.02.2013

ООН знайшла три болючі точки в українському судівництві

Питання реформи української судової системи є актуальним як всередині України, так і поза її межами. Так, тема незалежності судової гілки стала однією із найбільш часто згадуваних тем під час проходження Україною Універсального періодичного огляду (УПО) у Женеві наприкінці жовтня минулого року. Країни-члени ООН надали Україні більше 20 рекомендацій щодо покращення ситуації у цій сфері.

27.02.2012

Правозахисники: Вирок Юрія Луценка - це черговий крок до руйнування верховенства права в Україні (йде збір підписів)

Правозахисники з усього світу звертаються до вищих судів України з вимогою відновити довіру до українського правосуддя, скасувавши відверто несправедливий вирок Юрію Луценко. Зокрема під зверненням поставили підписи захисники прав людини з України, США, Чехії, Молдови, Росії, Норвегії, Арменії та інших країн. Приєднатися до звернення можна за цим посиланням http://helsinki.org.ua/ru/index.php?id=1330367159

27.01.2012

Рахункова палата констатує втрату незалежності українськими суддями

Рахункова палата провела аудит системи оплати праці суддів і встановила, що існуючі нормативно-правові документи в цій сфері значною мірою є суперечливими, тому немає однозначного тлумачення їхнього змісту. Як наслідок, виникають протиріччя у підходах до оплати праці суддів, а отже, втрачаються конституційні гарантії їхньої незалежності.

24.01.2012

Коли судитимуть Конституційний суд?

"Держава – це не лише сукупність інститутів, органів, як цьому вчить теорія держави й права. Запам'ятайте: держава – це ще й духовне поле, яке примушує громадян коритися носіям публічної влади, дотримуватися державного порядку, дотримуватись законів". Із лекції професора МДУ імені Ломоносова Володимира Томсінова

23.01.2012

Присяжні засідателі по-українськи

В українському судочинстві можуть з’явитися присяжні засідателі. Це передбачає проект нового Кримінально-процесуального кодексу, який Президент Янукович надіслав на розгляд Верховної Ради. Влада переконує, що це початок розбудови в Україні повноцінного інституту суду присяжних. Експерти ж критично ставляться до такої ініціативи, зазначаючи, що в українську систему судочинства повертається радянська модель інституту народних засідателів.

13.01.2012

Судовий антирепортаж

П'ятого січня на запрошення колег я відвідав судове засідання у справі проти чотирьох громадських активістів з Луганської та Донецької областей, яких прокуратура має намір звинуватити в присвоєнні сум від 1500 до 2800 гривень за статтею 191 ККУ, яка передбачає покарання від 3 до 8 років позбавлення волі. Пропоную до Вашій уваги свої рефлексії з приводу побаченого і почутого.  

11.01.2012

Дезорієнтуючі орієнтири практики Конституційного суду

Рішення Конституційного суду мають високий ступінь нормативності, адже вони є обов’язковими до виконання. За Конституцією.

09.12.2011

Норма про можливість судових засідань у СІЗО виключена із законодавства 10 років тому

Норма, яка передбачає можливість проведення судового засідання у кримінальній справі поза приміщенням суду, була виключена з Кримінально-процесуального кодексу України ще 2001 року. Про це в коментарі Тижню заявив партнер Адвокатської контори «Скляренко та Партнери», адвокат Андрій Сидоренко.

28.11.2011

Кандидатів у судді знімають з конкурсу… після перемоги

Конкурсний відбір на право обіймати посади суддів в Україні є непрозорим, його учасників можуть усунути зі суб’єктивних міркувань, заявляють окремі кандидати на посаду суддів. Вони заперечують заяви посадовців про те, що нова система призначення суддів є неупередженою. Утім, цю систему критикують і незалежні експерти.

18.11.2011

Прокуратура тисне на суддів за виправдовувальні вироки

Центру правової допомоги стало відомо про нові спроби тиску на суддів з боку прокуратури. В даному випадку мішенню Кіровоградської прокуратури став суддя Роман Бреге, який у квітні 2011 року виніс дві виправдовувальних вироки.

C