20.06.2013
Ми звертаємося до органів прокуратури та суду України з вимогою якнайшвидше переглянути рішення про поміщення працівників міліції під варту й забезпечити відкритий та справедливий розгляд цієї справи.
18.06.2013
Хто має понести відповідальність за те, що невинувату людину запроторили за грати? Відповідає на це запитання Аркадій Бущенко, голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини та адвокат, який представляв інтереси Івана Нечипорука в Європейському суді з прав людини
05.06.2013
На днях Європейський суд з прав людини прийняв важливе для України рішення, яким дозволив оскаржувати «правову смерть». Цим терміном юристи називають рішення про позбавлення дієздатності в наслідок стану здоров’я.
04.06.2013
На превеликий жаль всі побоювання щодо застосування Закону «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» справдилися і процедура виконання рішення де боржником є державний орган переважно залишилася на папері.
15.03.2013
Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВКК) Ігор Самсін заявив що українські судді при прийнятті рішень повинні менше посилатися на рішення Європейського суду з прав людини. Про це повідомляє сайт http://news.liga.net. Директор зі стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини вважає, що це можна трактувати як тиск на суддів.
07.02.2013
Питання реформи української судової системи є актуальним як всередині України, так і поза її межами. Так, тема незалежності судової гілки стала однією із найбільш часто згадуваних тем під час проходження Україною Універсального періодичного огляду (УПО) у Женеві наприкінці жовтня минулого року. Країни-члени ООН надали Україні більше 20 рекомендацій щодо покращення ситуації у цій сфері.
27.02.2012
Правозахисники з усього світу звертаються до вищих судів України з вимогою відновити довіру до українського правосуддя, скасувавши відверто несправедливий вирок Юрію Луценко. Зокрема під зверненням поставили підписи захисники прав людини з України, США, Чехії, Молдови, Росії, Норвегії, Арменії та інших країн. Приєднатися до звернення можна за цим посиланням http://helsinki.org.ua/ru/index.php?id=1330367159
27.01.2012
Рахункова палата провела аудит системи оплати праці суддів і встановила, що існуючі нормативно-правові документи в цій сфері значною мірою є суперечливими, тому немає однозначного тлумачення їхнього змісту. Як наслідок, виникають протиріччя у підходах до оплати праці суддів, а отже, втрачаються конституційні гарантії їхньої незалежності.
24.01.2012
"Держава – це не лише сукупність інститутів, органів, як цьому вчить теорія держави й права. Запам'ятайте: держава – це ще й духовне поле, яке примушує громадян коритися носіям публічної влади, дотримуватися державного порядку, дотримуватись законів".
Із лекції професора МДУ імені Ломоносова Володимира Томсінова
23.01.2012
В українському судочинстві можуть з’явитися присяжні засідателі. Це передбачає проект нового Кримінально-процесуального кодексу, який Президент Янукович надіслав на розгляд Верховної Ради. Влада переконує, що це початок розбудови в Україні повноцінного інституту суду присяжних. Експерти ж критично ставляться до такої ініціативи, зазначаючи, що в українську систему судочинства повертається радянська модель інституту народних засідателів.
13.01.2012
П'ятого січня на запрошення колег я відвідав судове засідання у справі проти чотирьох громадських активістів з Луганської та Донецької областей, яких прокуратура має намір звинуватити в присвоєнні сум від 1500 до 2800 гривень за статтею 191 ККУ, яка передбачає покарання від 3 до 8 років позбавлення волі. Пропоную до Вашій уваги свої рефлексії з приводу побаченого і почутого.
11.01.2012
Рішення Конституційного суду мають високий ступінь нормативності, адже вони є обов’язковими до виконання. За Конституцією.
09.12.2011
Норма, яка передбачає можливість проведення судового засідання у кримінальній справі поза приміщенням суду, була виключена з Кримінально-процесуального кодексу України ще 2001 року. Про це в коментарі Тижню заявив партнер Адвокатської контори «Скляренко та Партнери», адвокат Андрій Сидоренко.
28.11.2011
Конкурсний відбір на право обіймати посади суддів в Україні є непрозорим, його учасників можуть усунути зі суб’єктивних міркувань, заявляють окремі кандидати на посаду суддів. Вони заперечують заяви посадовців про те, що нова система призначення суддів є неупередженою. Утім, цю систему критикують і незалежні експерти.
18.11.2011
Центру правової допомоги стало відомо про нові спроби тиску на суддів з боку прокуратури. В даному випадку мішенню Кіровоградської прокуратури став суддя Роман Бреге, який у квітні 2011 року виніс дві виправдовувальних вироки.