15.04.2011

Письмова відмова від захисника через необізнаність - остаточна для судді з Харкова

11 квітня в приміщенні Ордженікідзевського суду міста Харків відбулося слухання справи засудженного Вознюк по обвинуваченні у скоєнні злочину , передбаченому ст. 391 КК України. ( "Злісна непокора вимогам адміністрації установи виконання покарань"). Почалось судове засідання. Не оголосивши склад суду, не встановивши присутніх, суддя Ярмоленко відразу перейшла, так би мовити, до справи.

05.04.2011

Могильний бєспрєдєл в Україні

Євген Сеперович – слідчий по справі учасників Майдану, який вже став легендою України через свої цинічно неприховані протизаконні дії – сьогодні перестрибнув самого себе у зневазі до нашої держави та її законів.

28.02.2011

Вища рада юстиції вважає нормою коли в парламенті суддя голосує сам за себе

Українська Гельсінська спілка з прав людини та ряд правозахисних організацій місяць тому звернулися до Президента та Вищої ради юстиції з вимогою звільнити голову вищого суду з цивільних та кримінальних справ Л. Фесенка. Причиною звернення стало суміщення Фесенком посад депутата та судді, що підтверджують конкретні факти.

22.02.2011

Понад 80% громадян вважають, що суди надають перевагу заможним людям

У Києві відбувся круглий стіл “Виявлення правових потреб населення України” зі підсумками відповідного опитування. Опитування провів Харківський інститут соціальних досліджень в межах ініціативи “Посилення правових можливостей бідних верств населення” за ініціативи програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” та за підтримки Правової ініціативи відкритого суспільства (Будапешт).

08.02.2011

Правосуддя з обмеженим доступом

Розпочата влітку минулого року судова реформа набирає обертів. Досі залишаються невирішеними питання незалежності суддів та підвищення рівня суспільної довіри до системи правосуддя. Натомість частішають випадки порушення прав громадян, особливо у сфері кримінального судочинства.

26.01.2011

Європейський суд дав Україні півроку

Європейський суд з прав людини продовжив термін виконання пілотного рішення «Юрій Миколайович Іванов проти України» на шість місяців.

17.01.2011

Вісім років на нарах відсидів ні за що...

Минулої п’ятниці із виправної колонії №50, що під районним Миколаєвом (Львівська область), випустили на волю 22-річного Якова Поповича. Він відсидів за ґратами у різних місцях вісім років, повинен був пробути там ще сім – оскільки засудили до 15-річного ув’язнення. Хлопця вважали сексуальним маніяком, інкримінували йому зґвалтування і убивство 9-річної племінниці. Лише через вісім років поневіряння по тюрмах вітчизняне правосуддя встановило, що Яків абсолютно ні в чому не винен…

12.01.2011

Як в місті Ж. держава засудила людину за стягнення боргу на користь держави

Більше 5 років перебував під слідством податковий керуючий Микола Бобик. Основна його провина полягала у виконанні наказу керівництва про стягнення боргу перед державою з підприємства-неплатника податків.

06.12.2010

Експерти Венеціанської комісії: «Дуже важко збагнути логіку змін, що відбулися в українському правосудді шляхом його реформування»

На цьому наголосив секретар комісії Томас Маркерт під час зустрічі у Верховному суді України, яка відбулася 30 листопада 2010 року в рамках візиту в Україну делегації Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія).

30.11.2010

П’ята палата як барометр успішності судової реформи

Влада в особі Президента та парламенту не уникнула спокуси використати реформування для посилення впливу на суди. Цьогорічна реформа створила серйозні важелі для політичного тиску на суддів.

08.11.2010

Українська міліція, анонімні свідки та Європейський суд

Сім років жінка намагалася довести й у Харкові, й у Києві невинність свого сина. Навіть хотіла підпалити себе у генпрокуратурі, вимагаючи його звільнення. А почалося все з того, що 2003-го року студента Дениса Корнєва після розмови з однокурсницею без жодних пояснень затримали міліціонери, заштовхнули в машину й повезли до відділку. Як він розповів Deutsche Welle: «По дорозі мені натякнули, що позбутися цієї халепи коштує 2000 доларів».

03.11.2010

ВР хоче, аби частину справ Євросуду розглядали українські суди

Верховна Рада хоче змінити закон України про виконання рішень Європейського суду з прав людини. Відповідний законопроект, розроблений урядом, депутати взяли за основу та домовилися розглянути за спрощеною процедурою. Документ має узгодити українське законодавство з практикою європейського суду, коли країна сама без судового розгляду визнає свою вину і призначає скаржнику відшкодування.

01.11.2010

Судова реформа України: ілюзія чи реальність?

Що таке судова реформа? Для чого вона потрібна, що має за мету і якою має бути? На ці питання точаться запеклі дискусії в юридичних колах вже на протязі багатьох років. А що саме зроблено в Україні для того, щоб судові рішення були прогнозованими, зрозумілими і законними? Щоб українці мали реальні шанси захистити свої інтереси в суді, а процедура розгляду справ була простою і доступною?

29.10.2010

У вас в квартирі є ніж? Існує велика імовірність, що Верховний суд визнає вас убивцею

Отже, Верховний Суд сказав практично наступне: Щоб кожного з нас винним у вбивстві достатньо: - Щоб був труп; - Щоб у кожного з нас був у квартирі ніж, навіть якщо не можна сказати, що цим ножем заподіяно ушкодження; - Щоб слідчий показав якомусь свідкові вашу фотографію з запитав: «А чи не його / її Ви бачили в такий-то момент поблизу місця злочину».

28.10.2010

Кулуари в судах вирішують все

Ключові питання в судовій системі вирішуються в кулуарній тиші, і за ці рішення ніхто ніколи не понесе відповідальності - такого унікального результату досягла чинна влада за нетривалий період часу. Все це стало можливим завдяки нехитрому інструменту - наочної демонстрації всім без виключення суддям, що недоторканних осіб в судовій системі більше не залишилося. Для цього, природно, знадобилися владні інструменти, які впливові юристи Партії регіонів отримали за рахунок переписування законів, що визначають базові правила гри у сфері правосуддя.

C