02.06.2010
Новий законопроект містить низку загроз незалежності суддів, які полягають у широких можливостях для використання протекції для одних суддів і розправи над іншими.
Найбільшу небезпеку становить відсутність конкурсу для просування судді по службі, не визначено критеріїв, за якими суддів добиратимуть до судів вищого рівня – є лише вимога щодо наявності певного стажу на посаду судді і положення про те, що кандидати проходять співбесіду у Вищій кваліфікаційній комісії суддів.
19.05.2010
Сполучені Штати і європейські держави допомагають Україні адаптувати кримінальне судочинство до світових стандартів. На міжнародній конференції 18 травня в Києві обговорювали проекти Кримінально-процесуального кодексу та закону «Про прокуратуру», до розробки яких долучилися і західні фахівці. Утім, частина українських експертів попереджає, що втілити реформу в життя буде непросто.
17.05.2010
Дива трапляються. І люди, щодо яких держава фабрикує кримінальну справу, іноді виходять на свободу. Щоправда, для цього Юрію Мосєєнкову (а саме про нього піде мова) довелося витримати 5 років судової та слідчої тяганини, знущань правоохоронців, та майже три роки відсидіти в СІЗО.
06.05.2010
27 квітня нарешті закінчилася кількарічна епопея із виборами судді Європейського суду з прав людини від України. На зміну Володимиру Буткевичу, який перебував на посаді судді від України більше 11 років, була обрана Анна Юдківська. Вона впевнено перемогла вже в першому турі виборів: за Юдківську проголосували 117 делегатів ПАРЄ, за другого кандидата Сергія Головатого - 77 делегатів, третій кандидат на посаду судді Станіслав Шевчук дістав 16 голосів.
30.04.2010
По розгляду справи "довічника" Шабельника можна поставити Верховному суду кілька запитань. Однак сьогоднішнє рішення Феміди перетворило їх в теоретичні і малозначні. Адже в результаті півгодинного обговорення Верховний Суд скасував власну ухвалу від 11 жовтня 2002 року і направив справу на новий касаційний розгляд.
19.04.2010
Ніхто не заперечить, що лише тоді буде забезпечено гармонійний розвиток людини в країні, гарантовано її конституційні права та загальнолюдські цінності, коли існуватимуть справедливі суди. Немає правосуддя — немає нічого. З часу проголошення незалежності реформування судово-правової системи України стало одним із пріоритетів держави. Однак проблему «заговорили».
29.03.2010
Відтепер розгляд справ із соціальних правовідносин провадитиметься в порядку цивільного, а не адміністративного судочинства. Відповідно до змін, передбачених новим законом, прийнятим парламентом, який подолав вето президента. Це Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» (№?1691-VI), опублікований 10 березня 2010 року. Ідеться про спори щодо призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна тощо.
12.03.2010
Верховний суд України виправляти свої помилки не поспішає. Зокрема, перегляд справи Шабельника, який мав відбутися сьогодні о 10 год. з незрозумілих причин не відбувся.
Українські судді просто не захотіли переглядати справу. І про своє небажання поставили до відома всі зацікавлені сторони в день, коли мав відбутися перегляд. Звісно, не пояснивши причин.
19.02.2010
З таким проханням звернувя до Української Гельсінської спілки з прав людини Віктор І. з сімферопльського СІЗО № 15. Під вартою Віктор перебуває майже три роки, проте до цього часу його справа в суді розглянута не була.
01.02.2010
У нашій «правовій державі» людина може цілком безкарно і спокійно ігнорувати рішення двох судів. І зовсім не обов’язково бути для цього депутатом або олігархом. Судово-правова система нашої країни до такої міри «гнучка», що здатна прогнутися під бажання кожного, м’яко кажучи, шахрая.
17.12.2009
За останні півтора десятиліття рівень довіри українців до суддів зменшився удвічі, а незалежна робота судів зазнає постійної загрози – до таких висновків дійшли автори щорічного моніторингу незалежності суддів в Україні. Дослідники та представники судової влади пояснюють ці проблеми передусім недофінансуванням судів та спробами обмежити їхні повноваження. На думку ж керівника служби Голови Верховного Суду Миколи Мельника, незалежності суддів перешкоджає вже сам порядок їхнього призначення, а недосконалість судової системи штучно підтримується політичною верхівкою.
16.12.2009
У порушенні права на справедливий суд звинуватила Україну Європейська Феміда. Судді Європейського суду з прав людини зазначили, що не дивлячись на те, що позивач провів в українських судах майже 2 роки, фактично доступу до справедливого суду він не мав. Суди відмовилися розглядати його справу по суті, посилаючись на формальні підстави. Інтереси заявника в Європейському суд представляв виконавчий директор УГСПЛ Володимир Яворський.
04.12.2009
«І якщо Кирпич злодій – його місце у в’язниці, а в який спосіб я його туди загоню, людям байдуже. Для них важливо лише, аби крадій був у тюрмі, от що їм цікаво!» – ця цитата з відомої книжки Аркадія та Георгія Вайнерів «Ера милосердя», а потім і з фільму Станіслава Говорухіна «Місце зустрічі змінити неможна»...
09.11.2009
Сильна і незалежна судова влада — головна передумова дотримання прав людини та основних свобод. Відсутність поваги до правосуддя, механізмів підтримки незалежності судів, їх авторитету роблять захист прав людини ілюзорним.
02.11.2009
Про це в своєму рішенні зазначив Шевченківський районний суд міста Києва. І стягнув з цих інстанцій 125 тисяч гривень. Проте позивач та його адвокат Олег Левицький вважають, що стягнути потрібно набагато більше. Адже Гладчук став жертвою справжнього кримінального переслідування з боку держави, а не прикрої судової помилки.