29.10.2007

Українські судді отримали унікальний методичний посібник “Виправдувальний вирок в Україні”

Книгу написав суддя палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Запорізької області, викладач Академії суддів України, доцент кафедри кримінального процесу Запорізького юридичного інституту, кандидат юридичних наук Григорій Алєйніков, а видав і розповсюдив серед суддів Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я.

14.09.2007

В пошуках справедливості

Коли держава в особі своїх судових та правоохоронних органів ігнорує очевидні факти, громадянам залишається йти на виключні вчинки. Тоді їх помічають. Тоді починають розбиратися в ситуації, виправляти помилки.

27.08.2007

Ви ще не багаті? Ви просто не читаєте сайт Мін‘юсту

«Давайте знизимо потреби, і всім буде добре» М.Жванецький Яке відчуття викликало б у читача повідомлення на сайті міністерства м`ясної і молочної промисловості приблизно такого змісту: «Потреба населення в молоці різко знижується

13.08.2007

Уроки арифметики від міністра Лавриновича

Якщо цифри не збігаються із фактами, результат - позитивний. Так, 31 липня на офіційному сайті Міністерства юстиції було розміщено повідомлення прес-служби Мінюсту, у якому, із посиланням на міністра юстиції Олександра Лавриновича стверджується, що: "в Україні зменшується кількість малозабезпечених громадян, що потребують безоплатної адвокатської допомоги".

24.05.2007

Омбудсмен виступив за обрання народом суддів

Парламентські слухання про стан правосуддя в Україні народні депутати вирішили провести через «шалений тиск як на суддів Конституційного Суду, так і на суддів інших рівнів». Верховна Рада задумалась над тим, щоб «захистити судову гілку влади в Україні від втручання з боку інших інститутів влади», - запевнив у своєму виступі ініціатор проведення слухань соціаліст Ярослав Мендусь.

26.04.2007

Висновок щодо законопроекту про судоустрій та законопроекту про статус суддів в Україні

Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) 20 березня 2007 року надала висновок щодо двох законопроектів, котрі складають серцевину судової реформи. Ці законопроекти були розроблені та схвалені Національною комісією зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права. Пізніше обидва законопроекти були внесені до парламенту Президентом. А 3 квітня 2007 року ці законопроекти були схвалені парламентом у першому читанні.

11.04.2007

Судді Конституційного Суду заявили про політичний тиск

Ярослава Мачужак, Віктор Шишкін, Володимир Кампо, Петро Стецюк і Дмитро Лилак відмовились брати участь у розгляді справи щодо відповідності Конституції України указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України через тиск на них з боку окремих політичних сил.

23.02.2007

Виступ Василя Онопенко у Верховній Раді щодо реального стану справ у сфері здійснення правосуддя

Суд, основним призначенням якого є захист прав і свобод людини, за нинішніх політичних та соціальних умов позбавляється можливості функціонувати як справедливий, незалежний та неупереджений судовий орган. Серйозність ситуації засвідчують численні звернення багатьох із вас, наших виборців з проханням забезпечити розгляд конкретної справи за законом.

06.02.2007

Альтернативне правосуддя або «..Это будет не больно, это по любви»

Суд полюбовний – так називається в Польщі інститут мирових суддів. Про запровадження подібного інституту в нашій країні йшлося на круглому столі «Інститут мирових суддів в Україні: досвід та перспективи відновлення» в рамках Проекту «Покращення доступу сільського населення до правосуддя». Організаторами заходу виступили Творчий центр Каунтерпарт у партнерстві з Інститутом громадянського суспільства за фінансової підтримки Європейської Комісії.

12.12.2006

Результати перевірки використання коштів Державного бюджету, виділених на виконання Державної програми організаційного забезпечення діяльності судів

Державна програма організаційного забезпечення діяльності судів на 2003-2005 роки, в цілому, не виконана. Із 36 пунктів Програми не виконано 18, частково виконано 7, і тільки 11 пунктів виконано повністю. Повністю не вирішено питання забезпечення судів технічними засобами фіксування судового засідання. Не створено єдиної комп'ютерної мережі системи судів, автоматизованої системи діловодства, єдиної бази даних судових рішень.

03.12.2006

Дводенний тренінг з моніторингу судів для представників громадських організацій

Проект «Україна: верховенство права», що здійснюється за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, оголошує конкурс на участь у дводенному тренінгу з судового моніторингу для представників громадських організацій. Останній строк для подачі заявок на участь у тренінгу – 7 грудня.

26.10.2006

Підроблений справедливий суд

До УГСПЛ звернувся зі скаргою Корсік В.А., котрий просив по допомогу в цікавій ситуації: по своїй справі він отримав від Верховного суду України дві ухвали, котрі прямо суперечили одна одній...виявилося, що одна, фактично, є підробленою, проте ні Верховний суд України ні правоохоронні органи цей факт особливо не зацікавив.

14.10.2006

Уряд хвалить, а недержавні організації критикують

У Варшаві 13 жовтня завершилася щорічна нарада ОБСЄ щодо розгляду виконання зобов’язань держав, присвячених людському виміру. В конференції вже традиційно поряд з урядовою делегацією взяли участь представники УГСПЛ, Харківської правозахисної групи та інших українських НУО. На конференції була представлена інформація про дотримання прав людини в Україні.

16.07.2006

Право на справедливий суд: практика Європейського суду з прав людини щодо України

Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі – Конвенція) гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, при визначенні цивільних прав і обов'язків особи чи при розгляді будь-якого кримінального обвинувачення, що пред'являється особі.

16.06.2006

Презумпція невинуватості в сенсі статі 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини

П. 2 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод: “кожен, кого обвинувачено у вчиненні кримінального правопорушення, вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку”

C