13.04.2006

Хто забезпечує суддю, той і замовляє "музику"

Забезпеченість судів належними матеріальними умовами роботи (у першу чергу, приміщеннями), не відповідає вимогам здійснення судочинства, не сприяє перебудові судової системи і унеможливлює впровадження основних положень Закону України "Про судоустрій України".

05.04.2006

Судова адміністрація собою задоволена. А рахункова палата – ні

Бюджетне фінансування судової гілки влади 2005 року становило 60% від потреб. Про це повідомив голова Державної судової адміністрації Іван Балаклицький на прес-конференції в прес-центрі "Ліга-Інформ". Проте Рахункова палата України вважає головною проблемою неефктивне використання наявних коштів.

06.03.2006

Засудив невинного і потім... пішов на підвищення

На прохання голови Комітету по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю ВРУ Володимира Стретовича редакція “Вгору” продовжує збирати свідчення про роботу херсонських судів і зокрема голови Апеляційного суду Анатолія Іванищука, який нині претендує на право займати суддівську посаду пожиттєво. Ось тільки одна з тих сумних історій “правосуддя” по-херсонськи.

12.02.2006

Херсонська пенсіонерка перемогла в Євросуді

Боротьбу з державою за свої зароблені гроші Наталя Олександрівна Патріно розпочала іще в 2001 р. Вона пройшла всі судові інстанції в Україні, дійшла до Європейського суду, не здалася, коли держава запропонувала їй невигідний компроміс, і – виграла.

09.02.2006

Система не правоохоронна, а каральна

Колись найгуманніший у світі радянський суд карав ворогів режиму. Сьогодні його спадкоємець, суд незалежної не комуністичної України, просто карає. Щоб отримати покарання, не обов`язково бути ворогом – досить просто мати необережність потрапити до рук правоохоронців.

30.12.2005

Без Конституційного Суду конституційний лад країни під загрозою

Українська Гельсінська спілка з прав людини звернулась до голови Верховної Ради України Володимира Литвина та Голів депутатських груп і фракцій у Верховній Раді України із заявою щодо загрози конституційному ладу країни без Конституційного Суду.

30.06.2005

Дон Кіхот програв свою справу?

Нагадайте люди добрі, як там у Фройда називається відсутність лібідо через страх статевих відносин? Може цим самим терміном можна назвати і відсутність бажання захищати свої права через страх що їх ще більше спаплюжать? Проти правозахисника, що бореться з незаконністю в судах судді порушують кримінальну справу.

24.06.2005

Громадяни помирають, але виграють у Європейському суді

Сім’я Балунко (Олександр та Раїса), що проживає в місті Торез Донецької області, скаржилася на Україну до Європейського суду з прав людини через невиконання рішення українського суду. Понад два роки виконавча служба не виконувала рішення суду, яким їм було присуджено виплатити заборговану зарплату та соціальні виплати.

17.06.2005

Фундація сприяння правосуддю вважає відсутність коштів у судах основною причиною відсутністі справедливого суду в Україні

Всеукраїнська громадська організації «Фундація сприянню правосуддю» зробила заяву з приводу кризи з фінансуванням органів судової влади України.

08.06.2005

Україна заплатить Фуклеву за порушення його прав

Вчора Європейський суд з прав людини оприлюднив 43 рішення проти України, в якому вже вкотре визнав порушення країною права на справедливий процес та права на мирне володіння своїм майном через тривале невиконання рішення суду. У цій справі робітник не міг отримати свою зарплату майже 7 років.

01.06.2005

Про надання безоплатної правової допомоги в кримінальних справах

Для того, щоб з’ясувати реальне становище з оплатою праці адвокатів за надання ними юридичної допомоги у кримінальних справах за рахунок державного бюджету, ХПГ звернулася з інформаційними запитами до Міністерства юстиції України, територіальних управлінь юстиції, Державної судової адміністрації України (ДСАУ), апеляційних судів. Дані, отримані у відповідях на інформаційні запити, можна підсумувати таким чином.

20.05.2005

Чіжову заплатили за незаконний арешт через Європейський суд з прав людини

Європейський суд з прав людини позавчора оприлюднив своє рішення у справі за заявою Сергія Чіжова проти України (заява № 6962/02). Він скаржився на Україну щодо невиконання рішення суду про виплату йому компенсації за незаконний арешт, чим порушувалося його право на справедливий суд. І Європейський суд підтримав заявника.

17.05.2005

Генеральна прокуратура приховує справжнього вбивцю, тому що він свояк Кучми?

Галина Ловигіна голосувала за Ющенко, тому що вона розуміла, що якщо бандитський режим Кучми залишиться, то ніколи не буде покараний справжній винуватець смерті її сина, молодшого сержанта міліції Петра Ловигіна. Її логіка була простою. Адже вона вважає, що справжнім винуватцем є свояк Леоніда Кучми, пан Івушкін, який 14 січня 2000 року (день загибелі її сина) взяв на себе керівництво навчальною операцією «Сирена» у Херсоні в ході якої й загинув Петро Ловигін

20.04.2005

Справедливого суду в Україні немає

Якби українська збірна по футболу програла стільки матчів, скільки наша країна програє справ у Європейському суді з прав людини, то тренера цієї команди вже би вигнали з країни та заклеймили соромом на усіх шпальтах газет. Вчора Європейський суд з прав людини оприлюднив ще п’ять рішень проти України, в яких одностайно визнав порушення права на справедливий процес країною. Виникає питання, коли це зміниться. Відповідь: ніколи, оскільки уряд навіть не намагається вирішувати цю проблему.

05.04.2005

Європейський суд: Україна не виконує рішення власних судів

Сьогодні Європейський суд з прав людини черговий раз визнав порушення Україною права особи на справедливий суд та права власності по справах, що стосувалися невиконання рішень національних судів щодо повернення заборгованих їм зарплат.

C