30.10.2012

Правозахисники звернулись до Януковича із закликом зберегти свободу віросповідання в Україні

Закликаємо Президента України застосувати право вето до законопроекту № 10221 та повернути його на доопрацювання до Верховної Ради України задля урахування експертної думки та пропозицій Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

17.10.2012

Верховна рада, як джерело порушень прав людини в Україні, взялася за свободу релігії

Всупереч домовленості з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій 16 жовтня 2012 року Верховна Рада ухвалила в цілому як закон законопроект №10221, який вносить суттєві зміни до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», повідомляє Інститут релігійної свободи.

20.09.2011

Держава розпочинає знесення українських храмів?

Першою жертвою може стати Кафедральний Собор Преображення Господнього УАПЦ-К, який знаходиться в місті Києві, житловий масив Осокорки. Храм збудованого на кошти і силами членів громади на приватній земельній ділянці Патріарха Мойсея. «Храм має бути зруйнований», твердить прокуратура Дарницького району, ніби наслідуючи Катона старшого з крилатою фразою про Карфаген.

01.08.2011

На Волині міліція вчинила «бєзпрєдєл» над кришнаїтами

Міліціонери затримали п’ятьох чоловіків, протримали їх у відділку три години, обізвали, взяли відбитки пальців, а начальник тамтешнього райвідділу міліції ще й намагався вдарити одного з них. Про це повідомляє видання VolynTimes.

16.05.2011

Табачник взявся за батьків

Влада Україні декларує турботу про зміцнення інституту сім'ї в країні. Судячи з усього, головною підмогою в цій справі мають стати ідеї російського православ'я.

21.03.2011

Європейський суд не вважає хрести у школах порушенням прав нехристиян

Хрест на стінах громадських будівель не є порушенням релігійних свобод нехристиян. Таким є остаточний вирок Європейського суду з прав людини після розгляду апеляції італійського уряду. Для Італії це питання принципове.

19.11.2010

Держдепартамент США дав оцінку стану релігійної свободи в Україні

Бюро демократії, прав людини та праці Державного департаменту США 17 листопада оприлюднило щорічний звіт про стан релігійної свободи у країнах світу. Окрема доповідь присвячена оцінці рівня забезпечення релігійної свободи в Україні протягом останнього року, про це повідомляє Інститут релігійної свободи.

09.04.2010

Чи може Саркозі виправдати заборону нікаба?

Минулого місяця, під час промови в Єлисейському палаці, президент Франції Ніколя Саркозі оголосив про свій намір запровадити заборону носіння мусульманського жіночого одягу, що повністю закриває обличчя. Рішення – якому передувала широка громадська дискусія, але яке, ймовірно, зумовлене результатами, отриманими на недавніх місцевих виборах, під час котрих опозиція на чолі із соціалістами завдала серйозного удару по партії Саркозі – вийде за межі закону 2004 року, який забороняє носіння хустин-шалей [хіджаб – Z] та інших виразних релігійних символів у державних школах.

12.11.2009

До Парламенту подано законопроект, що дозволяє обмежувати право на свободу совісті у випадках проявів тероризму, екстремізму та фундаменталізму

До Верховної Ради України подано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії екстремізму». Документ пропонує запровадження адміністративної та кримінальної відповідальності за пропаганду екстремізму і фундаменталізму. Примітно, що законопроект також передбачає обмеження права на свободу совісті у випадках проявів тероризму, екстремізму та фундаменталізму, проте не надає визначення чи характеристик такої діяльності. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи, м. Київ.

05.03.2009

Комітет культури і духовності не зміг ухвалити рішення щодо права Церков засновувати навчальні заклади

Члени парламентського Комітету з питань культури і духовності на засіданні, що відбулось 4 березня 2009 року, знову не змогли ухвалити жодного рішення за результатами розгляду законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо заснування релігійними організаціями навчальних закладів» (реєстр. № 2729), - про це повідомляє Інститут релігійної свободи.

26.02.2009

Профільний парламентський комітет не підтримав законопроект, який передбачає погіршення стану релігійної свободи в Україні

Комітет з питань культури і духовності на своєму засіданні ухвалив рішення, яким рекомендує парламенту відхилити законопроект про внесення змін до Закону "Про свободу совісті та релігійні організації" (щодо запобігання діяльності релігійних культів деструктивного типу та тоталітарних сект).

10.02.2009

Дніпропетровські католики відстоюють костел

У Дніпропетровську новий виток протистояння між римо-католицькою громадою й зареєстрованою у США компанією, котра є фактичним власником костелу, який віруючі вважають своїм. 10 лютого відбудеться засідання Господарського суду області, який розгляне позов комерційної фірми до католицької громади. Фактичні власники костелу вимагають від віруючих сплатити їм більше мільйона гривень. Римо-католики звернулись до посольств католицьких країн в Україні, а також до американського президента Барака Обами, з проханням захисту й допомоги в процесі.

14.11.2008

У парламенті знову ініціюють введення мораторію на приватизацію культових споруд, які використовуються не за призначенням

12 листопада 2008 року, на розгляд профільного комітету Верховної Ради України було передано законопроект «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо мораторію на приватизацію майна культового призначення), реєстр. № 3347 від 10.11.2008 року, який був внесений до парламенту народним депутатом від фракції БЮТ Ольгою Боднар.

14.03.2007

Керівники провідних конфесій України виступили на підтримку законопроекту про відновлення права релігійних організацій на постійне землекористування

13 березня 2007 року керівники провідних конфесій – члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та Ради Євангельських Протестантських Церков України – направили звернення до Голови Верховної Ради України О.Мороза та лідерів парламентських фракцій з проханням підтримати законопроект «Про внесення змін до деяких законів України» щодо права релігійних організацій на постійне користування земельною ділянкою (реєстр. № 2426, автори – народні депутати Р.Лук'янчук, О.Турчинов, Я.Сухий).

30.08.2006

Громадська організація М’АРТ (“Молодіжна АльтеРнаТива”), м. Чернігів. Звіти про мережу церков і релігійних організацій в Чернігівській області

Громадська організація М’АРТ (“Молодіжна АльтеРнаТива”), м. Чернігів. Звіти про мережу церков і релігійних організацій в Чернігівській області

C