02.08.2006

Релігія прямує в школи

Міністерство освіти та науки України місяць назад, 29 червня 2006 року, на засіданні своєї Колегії ухвалило рішення про прийняття „Про концептуальні засади вивчення в загальноосвітніх навчальних закладах предметів духовно-морального спрямування”.

15.06.2006

Нам храми не потрібні, нам гуляти ніде

Голова Фрунзенської райради м. Харкова Тетяна Топчий вважає, що жителі району праві в тому, що в парку «Зустріч» не місце буддистському храмові. Як повідомила «Служба інформації 9-1-2» радіостанції «Нова хвиля», про це пані Топчий заявила на брифінгу в міськраді. Рішення про будівництво храму в центрі цього парку на 2,2 га, що було видано біля року тому, на даний момент припинено 2 сесією Харківської міськради 5 скликання.

17.01.2006

Свобода релігії та права людини

Українська Гельсінська спілка з прав людини надрукувала книгу „Свобода релігії та віросповідання в Україні в контексті дотримання міжнародних стандартів з прав людини та основних свобод”.

05.05.2005

СБУ заборонило в’їзд японському буддійському монаху Терасаві очевидно на прохання ФСБ

Минулої ночі на кордоні з Польщею працівниками СБУ був знятий з поїзда відомий буддійський монах Янсей Терасава. При цьому була анульована його діюча віза на перебування в Україні. Багато учасників та експерти зазначають, що це було зроблено на прохання російських спецслужб.

26.04.2005

Українська Церква лише починає усвідомлювати свою суспільну роль

Проблема взаємин релігійних організацій із політикою турбує суспільство давно, проте під час останніх президентських виборів в Україні виявилася найбільш гостро – представники церков були активно втягнуті у передвиборну агітацію, влада використовувала авторитет церкви у якості інтрумента політичної боротьби.

21.02.2005

Незгода експертів, як гарантія релігійної свободи

В п’ятницю на круглому столі „Церква та політика” релігієзнавці, журналісти, представники релігійних організацій та експерти-юристи намагалися врятувати релігійні організації від політичної боротьби та від інших спокус порушити закон. Звичайно ж, в майбутньому. Оскільки останню виборчу кампанію всі дружньо охарактеризували незаконною участю релігійних організацій та їх посадових осіб в політичній боротьбі з обох сторін. Спроби виробити єдині рекомендації екпертів потонули у розмаїтті пропозицій, хоча всі були згодні, що ТАКА участь цервки в політиці не є доброю ні з точки зору моралі, ні з точки зору закону.

10.02.2005

Держкомрелігій кінець?

Днями Президент України Віктор Ющенко заявив про намір почати скорочення держкомітетів із Державного комітету України у справах релігій. За словами Ющенка, уряд не повинен проводити спеціальну політику щодо релігійних конфесій, і власною справою кожної людини є те, у якій церкві молитися. Щоправда Президент промовчав, як далі все буде відбуватися.

24.01.2005

Побічна дія

Багато хто з нас дивується, коли мова заходить про проблеми пов'язані з порушенням свободи совісті й віросповідання в Україні. Ця тема настільки загнана під спуд, що більшість із нас не тільки не ставляться до цієї проблеми серйозно, але й, найчастіше, взагалі відмовляються визнавати її існування.

15.12.2004

Церковні тарифи: за Януковича – один безкоштовний молебен, за Ющенка – два місяці відлучення від святого причастя

15 грудня відбулась прес-конференція за участю священника УПЦ (МП) з Чернігова протоієрея Сергія Іваненко-Коленда та депутата Чернігівської міської ради, Голови Центру гуманітарних ініціатив Сергія Шумили на тему „Протизаконність використання Церкви у виборчих технологіях та політичні репресії проти священників, які виступають проти агітації в церквах”.

10.12.2004

Церква з народом?

Ми вже не раз писали про те, що відкрита чи прихована політична агітація не додає будь-якій релігійній організації поваги в суспільстві, а крім того суперечить законодавству України. На жаль, звернення правозахисних організацій до правоохоронних органів з проханням дати належну оцінку участі певних релігійних організацій у виборчій кампанії залишилися без уваги. Черговим прикладом стало звільнення протоієрея У Чернігові за незгоду агітувати за одного з кандидатів.

09.12.2004

Держкомрелігій каже, що не має засобів впливу на Церкви, що ведуть політичну агітацію

Сьогодні на розширеному засіданні Комітету Верховної Ради України з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин Голова Державного комітету у справах релігій зазначив, що комітет не має засобів впливу на релігійні організації, що всупереч вимогам статті 5 Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації” здійснюють політичну агітацію.

08.12.2004

Ісус – наш Господь! Так, Ющенко!

Вчора на майдані Незалежності в Києві релігійна організація Посольство Боже влаштувало співи на підтримку кандидата у президенти Ющенка. Не зважаючи на брутальне порушення законів України та моральних принципів релігійні організації продовжують агітувати за кандидатів, а прокуратура і Державний комітет у справах релігій не реагують на очевидні порушення.

19.11.2004

Правозахисні організації засудили використання Церкви у політичній агітації

Сьогодні мережа правозахисних організацій щодо моніторингу та захисту права на свободу думки, совісті та релігії поширила відкрите звернення щодо неприпустимості політичної агітації за допомогою Церков.

21.10.2004

Франція: закон про релігійну символіку в дії

У Франції вперше застосований закон, що забороняє релігійну символіку в державних навчальних закладах. Як передає AFP, за носіння хиджабів виключені зі школи дві дівчинки 12 і 13 років. Керівництво школи вирішило виключити дівчat після декількох зустрічей з їхніми батьками, яких перед цим намагалися переконати підкоритися вимогам закону.

20.10.2004

У Росії не існує відокремлення церкви від держави

У Росії в галузі церковної політики та стосунків церкви і влади порушуються норми міжнародного права, - передає інформаційна агенція ПРИМА-Ньюз.

C