21.09.2004

Священики починають діяти всупереч моральності та законності

Пропаганда під час релігійних проповідей в рівенських церквах починає впливати на електоральні уподобання виборців, - повідомляє upp.org.ua

15.09.2004

Релігійні конфесії починають залучати до передвиборчої кампанії

Севастопольська правозахисна група (СПГ) звернулася з відкритою заявою про дотримання верховенства права учасниками виборчого процесу і закликала до проведення дійсно чесних виборів.

07.09.2004

Серби наслідують Росію в обмеженні релігійної свободи?

Новий проект закону про релігію, оприлюднений Міністерством Релігії Сербії в липні слідує шляхом небезпечних прецендентів, оскільки він ділить релігійні громади на різні категорії з різними правами. Так, як це зроблено в Австрії (рішення Європейського суду за позовом Свідків Єгови щодо нерівних умов буде за декілька місяців), так, як це зроблено в Росії.

05.09.2004

Росія відповість за Армію Спасіння

Європейський Суд з прав людини повідомив, що справа Московського відділення Армії Спасіння проти Росії визнана прийнятною. Найближчим часом Суд вирішить чи порушив російський уряд ст. 9 (свобода релігії), 11 (свобода зібрань) та 11 (заборона дискримінації) Європейської Конвенції щодо цієї організації. Це перша справа проти Росії в Європейському Суді з прав людини щодо релігійної свободи.

05.08.2004

Священики б’ються за владу

Вчора у районному суді міста Фастів Київської області відбулося судове слухання справи священників братів Георгія та Володимира Кушнірюків. Їм було висунуте звинувачення у дрібному хуліганстві за статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

03.06.2004

Свобода совісті в „Русі”

„До яких пір в Україні будуть існувати пародії на релігійні служби, які нагадують цирк?” - запитала одна з журналісток на прес-конференції...

19.05.2004

Право на альтернативну службу в Україні

15 травня відзначався Міжнародний день осіб, що відмовляються від військової служби. Верховна Рада України вчора прийняла поправки до Закону України „Про альтернативну (невійськову) службу”.

11.05.2004

З чиєї сторони провокація?

На сайті Української Православної Церкви (Московський патріархат) в розділі „Секти” 2 квітня 2004 року було розміщене повідомлення про подолання „чергової провокації розкольників” „розкольницької” громади „Київського патріархату” в місті Луганську.

21.04.2004

Чи буде Церква включатися в передвиборчу кампанію Президента?

Позавчора на „Громадському радіо” відбулася дискусія щодо діяльності Церкви у виборчий період. Нагально видно пересікання більш публічного права на свободу вираження, свободу вибору з однієї сторони та приватним правом кожного на свободу віросповідання.

09.04.2004

В Україні спостерігається тенденція до зменшення кількості іноземних священослужителів

Тенденція до зменшення кількості іноземних священослужителів спостерігається в Україні впродовж трьох років. За минулий рік за „релігійною” візою в Україну в’їхало 11947 представників зарубіжних релігійних центрів та організацій з-понад 14 країн світу. Це на 256 чоловік менше ніж позаторік. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович за підсумками роботи у 2003 році Державного комітету у справах релігій Міністерства юстиції України.

08.04.2004

Конфронтації з міліцією вдалося уникнути

Священики Української православної церкви Київського патріархату для захисту своїх прав оголосили про проведення молитовного стояння та вигнання нечистої сили з Управління МВС у Херсонській області. Міліцейське керівництво вирішило не загострювати справу.

08.04.2004

Кількість релігійних організацій в Україні щороку зростає на 3-5 відсотки

Кількість релігійних організацій та віруючих в Україні щорічно стабільно зростає на 3-5 відсотків. Загалом це відповідає середньоєвропейським показникам. Про це заявив міністр юстиції України Олександр Лавринович за підсумками діяльності минулого року Державного комітету у справах релігій, що діє у підпорядкуванні Міністерству юстиції України.

02.04.2004

Міністерство юстиції затвердило стратегічні завдання діяльності Державного комітету України у справах релігій

Державний комітет України у справах релігій має сприяти подоланню в країні негативних наслідків політики колишнього Союзу РСР стосовно релігій. Про це йдеться у наказі Міністра юстиції України від 1 квітня 2004 року "Про спрямування та координацію діяльності Державного комітету України у справах релігій".

26.03.2004

Нова розсилка-форум "Право на свободу совісті та віросповідання в Україні"

В рамках проекту моніторингу порушень свободи совісті та релігії в Україні відкрито нову розсилку-форум, присвячену цій тематиці.

19.03.2004

Минулого року Україну відвідало майже 12 тисяч релігійних діячів

Минулого 2003 року Україну відвідало 11 947 закордонних релігійних діячів. Це майже половина від священнослужителів, що нараховується в самій Україні. На початок 2004 року в Україні їх кількість складала 26 650 осіб. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович за підсумками діяльності у 2003 році Державного комітету України з питань релігій, який підпорядковано Міністерству юстиції України.

C