10.03.2004

Правозахисники закликають до припинення порушень прав католиків у Севастополі

Севастопольська правозахисна група звернулася з відкритим листом з вимогою до місцевої влади припинити порушення прав католиків у Севастополі та вжити заходів до повернення належної їм культової споруди.

25.02.2004

Засудження тибетського лами до смертної кари вказує на переслідування, які продовжуються

Засуджуючи відомого ламу до смертної кари, китайський уряд зловживає кримінальними переслідуваннями для придушення політичних, культурних та релігійних проявів в тибетських спільнотах, зазначила сьогодні міжнародна правозахисна організація Хьюмен Райтз Вотч (Human Rights Watch).

14.02.2004

Апеляційний суд вирішив спір щодо майна між двома релігійними організаціями у Херсонській області

Минулого вівторка, 10 лютого, завершилося засідання Херсонського обласного апеляційного суду, який визнав претензії Єпархії Московського патріархату на право володіння храмом у селищі Калінінському безпідставними.

13.02.2004

Право на свободу совісті та віросповідання в Україні

З 1-го січня 2004 року Центр правових та політичних досліджень "СІМ" разом з Радою українських правозахисних організацій (РУПОР) і партнерами розпочав річний проект “Моніторинг реалізації права людини на свободу світогляду та віросповідання в Україні в контексті адміністративної практики державних органів”. Проект підтримано Міжнародним Фондом „Відродження”.

12.02.2004

Кабмін збільшив кількість керівників Державного комітету у справах релігій

Кабінет Міністрів України збільшив чисельність заступників Голови Державного комітету у справах релігій, підпорядкованого Міністерству юстиції України.

11.02.2004

Заява Інституту свободи совісті (Росія) в зв’язку з клерикальною ідеологізацією державної системи освіти

З 90-их років минулого століття в багатонаціональній та поліконфесійній Росії почався період релігійної свободи, що наступив після десятиліть тотального панування атеїзму, як державної ідеології.

06.02.2004

Питання про відмову від ідентифікаційних номерів вирішать у парламенті

Невдовзі парламент розгляне три законопроекти про внесення змін до Закону України “Про внесення змін до Закону України Про Державний реєстр фізичних осіб – платників податків та інших обов'язкових платежів”, в яких закладено взаємовиключні позиції з питання про відмову громадян від податкового ідентифікаційного номера за мотивами релігійних переконань. На сьогодні маємо різноманітну практику застосування судами та державними органами норм закону з цього питання.

02.02.2004

Зареєстровано вже третій проект нової редакції закону про свободу віросповідання

„Про свободу віросповідання та діяльність релігійних організацій” – саме так буде називатися закон України „Про свободу совісті та релігійні організації” відповідно до зареєстрованого 28 січня 2004 року вже третього проекту нової редакції цього закону. Автором проекту № 5041 є народний депутат України І.Стойко (фракція "Наша Україна", член Комітету з питань свободи слова та інформації).

27.01.2004

У 2003 році в Україні було зареєстровано більше тисячі релігійних організацій

У минулому році в Україні були зареєстровано 1042 нові релігійні організації. Про це повідомив глава Державного комітету України з питань релігії Віктор Бондаренко.

09.01.2004

Кожен може відмовитися від ідентифікаційного податкового номера, якщо це суперечить віросповіданню

Сихівський районний суд міста Львова 8 січня 2004 року задовольнив позови 47 громадян, які сповідують православ’я, до Державної податкової адміністрації України. Громадяни вимагали відмінити для них ідентифікаційні податкові номери.

25.12.2003

Протести у Франції з приводу заборони носіння мусульманських жіночих хусток

Минулого тижня президент Франції виступив з промовою “Про дотримання принципу світського характеру Республіки”.

18.12.2003

Меншини хочуть називатися інакше...

17 грудня відбувся колоквіум організований Центром релігійної інформації та свободи, Державним комітетом України у справах релігій, відділенням релігіознавства Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України „Релігійні меншини в Україні: стан, проблеми, правові аспекти буття” на якому були присутні поважні представникі організаторів та представники організацій релігійних меншин України. Серед тем обговорення: право на свободу совісті представників релігійних меншин.

21.11.2003

10 хвилин свободи совісті: ВР України відхилила законопроекти про свободу совісті

20 листопада Верховна Рада України прийняла рішення відхилити законопроекти “Про внесення змін до Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” (реєстр. № 1281, автор – Кабінет Міністрів України) та “Про свободу віросповідання та релігійні організації” (реєстр. № 4185, автор – н.д. Л.Григорович).

29.10.2003

Реалізація свободи совісті в Росії

В Росії завершилася конференція громадських організацій. Одна з секцій конференції „Правозахисний рух та громадянське суспільство” розповсюдила резолюцію щодо стану реалізації свободи совісті та тенденцій у відносинах держави з релігійними організаціями.

01.10.2003

Проекти Законів щодо забезпечення свободи думки, совісті та релігії

Стислий огляд законопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді України щодо забезпечення свободи думки, совісті та релігії

C