14.10.2014

Чи отримають сепаратисти доступ до персональних даних українських волонтерів?

Другий рік поспіль МВС намагається змусити пасажирів «Укрзалізниці» вносити в квиток паспортні дані. Витяг з пояснювальної записки МВС: «Проект дасть змогу ідентифікувати осіб, які переміщаються залізничним транспортом та можуть бути причетні до незаконної діяльності, у тому числі до вчинення терористичних актів та диверсій, а також можливості ідентифікації осіб, постраждалих у випадках аварій та катастроф, й осіб невпізнаних трупів».

28.02.2014

Правозахисники розпочинають консультування бажаючих щодо захисту персональних даних

Користуючись правовою неосвідченістю людей, їх персональні дані для сумнівних цілей отримують в обмін на різноманітні знижки та пільги, через анкети на інтернет-порталах тощо. Значно загрозливішою та масштабнішоою виглядає ситуація, коли персональні дані цілими базами продають банківські установи, пункти обміну валют, оператори зв’язку, компанії-роботодавці.

26.12.2013

Правозахисники створили відео в стилі Гая Річі про небезпеки Єдиного демографічного реєстру

Зустрічайте, Найяскравіша прем’єра 2013 року! Що може статися з правом на приватність в Україні? Про це ролик "Карти, гроші, демреєстр"

08.10.2013

Укрзалізниця сказала МВС "Ні"

Не зважаючи на наполегливий лист МВС, Укрзалізниця відмовилась вносити паспортні дані до квитків. Про це повідомляє офіційний сайт підприємства.

04.10.2013

МВС хоче примусити Укрзалізницю зробити з залізничного квитка досьє на пасажира

Міністерство внутрішніх справа України наполегливо пропонує Укрзалізниці вносити в квиток пасажира окрім ПІБ ще й паспортні дані. З таким листом звернувся до цього державного підприємства Начальник департаменту транспортної міліції. Копію листа вдалося отримати Українській Гельсінській спілці з прав людини.

03.10.2013

Укрзалізницю спіймали на незаконному зборі персональних даних пасажирів

Укрзалізницю зобов’язали припинити збір персональних даних про пасажирів. Про це йдеться в приписі Державної служби з питань захисту персональних даних. Виявилось, що інформацію про кожного, хто користувався послугами монополіста, було внесено до незаконної бази даних. Правозахисники стверджують – немає ніякої гарантії, що вказані відомості не будуть передані в розпорядження зацікавлених осіб.

01.08.2013

Експерти підготували для Уряду рекомендації по ефективному захисту персональних даних

Учасники конференції «Чи може Україна захистити персональні дані своїх мешканців?» проаналізувавши ситуацію яка склалась із захистом персональних даних в Україні прийшли до висновку, що для підвищення ефективності процесу захисту персональних даних необхідно:

14.11.2012

Запровадження іменних залізничних квитків є неправомірним обмеженням свободи людини

Ми, громадські організації, що підписалися нижче, виступаємо проти запровадження іменних залізничних квитків. (Звернення відкрите до підписання)

23.10.2012

Грандіозна паспортна афера – 46 мільйонів обманутих!

Гігантська корупційна схема, фінансувати яку доведеться кожному українцю з власної кишені незабаром буде втілена в життя. Черги, бюрократія, а також ризик того, що ваші особисті дані будуть використані не за призначенням є прямими наслідками прийняття закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

04.10.2012

Новий закон про паспорти: держава знатиме про вас все

Звертатися до чиновників взагалі доведеться значно частіше. Навіть діти з народження тепер будуть змушені отримувати той же паспорт, переоформляючи новий кожні десять років. Депутат Грицак зробив ще один подарунок українцям – тим, хто має водійське посвідчення старого зразка, до 2014 року слід отримати нове.

19.09.2012

Тотальна біометризація

Запроваджуючи Державний демографічний реєстр, депутати хочуть тотально «біометризувати» українців. До реєстру вноситимуть значно більше інформації, ніж того вимагають міжнародні зобов´язання України.

10.09.2012

Паспортні війни продовжуються: програють громадяни?

6 вересня 2012 року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні проект Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр» (внесений народним депутатом В.Грицаком, фракція Партії регіонів).

09.02.2012

Суд обмежив право публічних осіб на приватність

ЗМІ можуть повідомляти про відомих людей і публікувати фото без їхнього дозволу, якщо метою публікації є інформування громадян, а не розважання. Такого висновку дійшов Європейський суд з прав людини.

26.01.2012

Чому деякі підприємства почали просити в громадян «підписки» про використання їхніх персональних даних?

Такі прохання жителям Рівного почали надходити переважно на початку цього року, як правило, на зворотному боці рахунків для оплати платежів за послуги. Про це, зокрема, юристам Рівненського Комітету виборців розповіли громадяни, які почали звертатися до центру права організації за роз’ясненням законності таких дій.

26.12.2011

Користувачів інтернету потрібно вчити захищати свої дані

Український науковець отримав нагороду Німецького товариства захисту даних та безпеки даних за свою наукову розробку в галузі комп’ютерної безпеки – нову систему анонімізації користувачів інтернету "Шелон".

C