25.07.2011

Європейський суд засудив Україну за автобан під вікнами

Україна повинна виплатити жительці Краснодону 10 тисяч євро компенсації, за те що під вікнами її будинку пустили вантажний транспорт. Таке рішення ухвалив цього тижня Європейський суд з прав людини, що в Страсбурзі.

06.06.2011

Заява інституту медіа права щодо посилення кримінальної відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних

Другого червня 2011 року Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порушення законодавства про захист персональних даних». Зазначений акт суттєво посилює кримінальну відповідальність за поширення конфіденційної інформації про особу – аж до 5 років позбавлення волі! За цією статтею в першу чергу може бути притягнуто до відповідальності журналістів.

30.05.2011

Твіттер віддав властям дані користувача

Рада британського міста Сауз-Тайнсайд повідомляє, що компанія Твіттер за рішенням суду оприлюднила дані про одного зі своїх користувачів, якого звинувачують в образливих заявах.

25.05.2011

Закордонний паспорт у новому форматі

Інформація з біометричних паспортів може потрапити в руки злочинців, адже будь-яку базу можна зламати і використовувати не за призначенням, говорить правозахисник Євген Захаров. А закон про захист персональних даних буде оберігати їх лише на папері.

28.02.2011

Ви можете не надавати персональну інформацію про себе. Все що ви надасте може бути використане проти вас

У січні 2011 року набув чинності Закон України «Про захист персональних даних», мета якого - забезпечити захист персональної інформації про людину. Закон мав сприяти тому, щоб інформація про людину була максимально захищена. Водночас, що ми маємо на практиці?

31.01.2011

Щодо порушення права на приватність учасників програми замісної підтримувальної терапії з боку працівників міліції

Такі дії з боку МВС стали можливими внаслідок недолугої наркополітики держави, яка тривалий час ґрунтується не на послідовних заходах належної боротьбі із наркозлочинністю, а фактично на переслідуванні наркозалежних, які самі є жертвою та наслідком цієї злочинності, що також спричиняє подальшу криміналізацію наркозалежних верств населення.

27.01.2011

Захист персональних даних вдарить по бізнесу?

Українські підприємці та правозахисники просять Президента та Верховну Раду призупинити дію закону про захист персональних даних до його опрацювання. Вони заявляють, що за цим законом об’єктом державного контролю є будь-яка інформація про особу, а це призведе до збільшення кількості перевірок підприємств та, як наслідок, – до зростання корупції. Натомість, представники влади переконані: що закон запроваджує європейські підходи до захисту прав людини.

25.11.2010

Міліція незаконно збирає відбитки пальців щоб потім легше було шукати трупи?

«Чи мають право міліціонери брати у мене відбитки пальців та фотографувати без моєї згоди?» З таким запитанням звернулась до УГСПЛ Іванна Довженко.

09.09.2010

Обов’язкові щорічні медичні огляди громадян є порушенням прав людини

Міністерство охорони здоров`я оприлюднило наказ про введення обов`язкового щорічного медичного огляду громадян. Так в Мінохоронздоров`я планують одержати повне уявлення про стан здоров`я населення. У міністерстві також відзначають, що диспансеризацію можуть ввести вже 2011 року, і не виключають, що стосовно осіб, що пред`явили фальшиві довідки про її проходження, будуть застосовані санкції.

20.08.2010

Чи порушує послуга мобільного оператора «контроль пересування співробітників або об’єктів» права людини?

До Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) звернулося декілька громадян України з питанням, чи не порушує послуга мобільного оператора «Київстар» «Навігатор» право людини на приватність та таємницю телефонних розмов? Приводом для звернень стало розміщення наступної інформації на сайті оператора: «Послуга «Навігатор» дозволить координувати та контролювати пересування співробітників або об’єктів за допомогою лише комп’ютера та мобільних телефонів компанії».

16.08.2010

Всевидяче око держави стежить за вами!

Відтепер будь-яке пересування студентів в межах України відбуватиметься під пильним наглядом держави. Адже з вересня місяця Міністерство освіти й науки України починає впроваджувати електронний студентський квиток. Завдяки такому нововведенню компетентні органи без зусиль зможуть дізнатися коли і куди поїхав студент.

07.07.2010

Переможна хода приватності

Не встигла ідея приватності закріпитися у нашій свідомості, як Верховна Рада вирішила закріпити «приватність» законодавчо. Проте, як у нас водиться, будь-яка гарна ініціатива псується бюрократичними процедурами та політичними розрахунками. І в результаті перетворюється на загрозу. В даному випадку на загрозу свободі слова та невідповідності демократичним європейським стандартам.

20.06.2010

Асоціація українських банків просить Президента накласти вето на Закон України “Про захист персональних даних”

Проведений аналіз переконливо засвідчує, що закон № 2273 не лише не вирішує поставлених перед ним завдань, але й суттєво ускладнює регулювання цих відносин. Більше того, його положення йдуть врозріз із загальновизнаними стандартами та усталеною міжнародною практикою у сфері захисту персональних даних.

08.06.2010

Європейський суд з прав людини визнав Україну винною в порушенні права на свободу та особисту недоторканість

Громадянин Білорусії Олег Камишев виграв в Європейському суді справу проти України. Суд визнав, що пан Камишев був незаконно затриманий українською владою. Фактично, в очікуванні екстрадиції у Білорусію, заявник із 2-ю групою інвалідності провів в неволі майже 3 місяці.

26.05.2010

МВС запевнило правозахисників, що продовжує вважати всіх українців потенційними терористами

Міністерство внутрішніх справ України, не зважаючи ні на що, продовжує вважати українців спекулянтами та потенційними терористами. Саме такий висновок можна зробити, ознайомившись з листом МВС, який надійшов до Української Гельсінської спілки з прав людини. З листа МВС також вбачається, що Україна, в рамках дотримання прав людини під час залізнодорожніх перевезень, має рівнятися на такі «всесвітньо відомі в дотриманні прав людини країни» як Російська Федерація, Казахстан, Молдова та Вірменія.

C