13.10.2004

Найближчим часом громадяни України можливо будуть контролювати державні органи

На початку тижня у Верховній Раді України зареєстровано законопроект „Про громадський контроль”, запропонований народними депутатами Раханським А. В. та Шаровим І. Ф. Закон визначає правові засади організації та здійснення громадського контролю над органами державної влади та місцевого самоврядування „з метою захисту прав, свобод та інтересів громадян, зміцнення конституційних засад демократичної та правової держави, забезпечення прозорості дій органів державної влади та місцевого самоврядування”.

12.10.2004

Комітет з питань Європейської інтеграції розглянув проект закону про перехоплення телекомунікацій

„Необхідність розроблення цього законопроекту полягає в тому, що сьогодні відсутні закони, які визначали б порядок регулювання правовідносин в сфері перехоплення телекомунікацій”, - зазначає інформаційне управління Верховної Ради України.

08.10.2004

Чи буде єдина система реєстрації осіб?

Комітет Верховної ради України з питань правової політики рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону "Про реєстрацію фізичних осіб в Україні", внесений народним депутатом Людмилою Кириченко (проект № 4002 від 12 травня 2004 року).

09.09.2004

Парламент підтримав запит щодо створення Єдиного реєстру фізичних осіб

Вчора Верховна Рада України підтримала запит народного депутат України Олега Зарубінського до Президента України стосовно Указу Президента України від 30 квітня 2004 року № 500 "Про створення Єдиного державного реєстру фізичних осіб".

03.09.2004

Чи стане дотримання прав людини основною вимогою зняття інформації з каналів зв’язку?

Процедура використання контролю інформації через канали зв’язку, як свідчать факти, широко використовується в українській практиці. Більше того, фактів зняття інформації з каналів зв’язку в Україні чи не найбільше у світі. А злочинність зростає. Тож можна впевнено говорити про те, що дійсне у цій сфері законодавство і методи роботи уповноважених органів просто неефективні.

25.08.2004

На початку вересня відбудуться громадські слухання законопроекту „Про перехоплення телекомунікацій”

2 вересня в конференц-залі „Українського дому” відбудуться громадські слухання законопроекту „Про перехоплення телекомунікацій” (Київ, вул. Хрещатик, 2, 5-й поверх, початок о 9:30).

21.08.2004

Право та Інтернет

7-8 жовтня 2004 року в Москві пройде VІ Міжнародна конференція "Право й Інтернет". Конференція проводиться в рамках Програми ЮНЕСКО "Інформація для всіх" у режимі заходу національних експертів країн Східної Європи і Центральної Азії.

17.08.2004

Практика таємного стеження за політичними діячами досі існує в Україні

Заява Віктора Ющенка про стеження за ним в період перебування в Криму в рамках агітаційної кампанії в черговий раз засвідчила, що представники державних органів влади і сьогодні не відмовилися від практики таємного стеження за політичними діячами без вагомих на те причин. Більше того, вони вважають факт втручання у приватне життя „нормальним” явищем.

14.08.2004

З початку року Європейський суд з прав людини значно інтенсифікував розгляд справ проти України

Протягом першого півріччя 2004 року Європейський суд з прав людини у Страсбурзі виніс шість рішень, в яких констатував порушення Україною прав і основних свобод людини, і одне рішення, в якому визнав відсутність порушення. Така кількість рішень у справах проти України є більшою, ніж за весь 2003 рік, і втричі більшою ніж за 2001-2002 роки разом взяті.

14.08.2004

„Українські засуджені зможуть конфіденційно листуватися з Європейським судом з прав людини”, - заявляє Міністерство юстиції

Україна після 7 років з часу ратифікації міжнародної конвенції виразила готовність дотримуватися норм Європейської конвенції з прав людини з приводу надання засудженим, та особам, що утримуються під вартою, права на безперешкодне та конфіденційне листування з Європейським судом з прав людини.

06.08.2004

Право українців змінювати власне ім'я буде визначене законом

Міністерство юстиції України внесло на розгляд Кабінету Міністрів проект Закону України “Про зміну імені фізичної особи”. Законопроектом встановлюється єдиний порядок зміни громадянами України власних імен, прізвищ та імен по-батькові, розроблений відповідно до норм нового Цивільного кодексу України, який набув чинності з 1 січня 2004 року.

30.04.2004

Зберігання даних: приватність в Інтернеті та телефонних розмовах буде заборонена

Уряди Франції, Ірландії, Швеції та Великобританії подали проект Рамкового рішення Європейського Союзу, яке у разі прийняття, зобов’яже зберігати дані усіх телекомунікаційних мереж від одного до трьох років або довше, що визначатиметься кожним членом ЄС. Проект був підтриманий на Самміті ЄС 25 березня 2004 року, як частина значного обсягу пропозицій щодо боротьби з тероризмом після вибухів у Мадриді.

27.04.2004

Законопроект про реєстрацію фізичних осіб не відповідає правовим нормам Європейського Союзу

Комітет Верховної Ради України з питань Європейської інтеграції рекомендує парламенту відхилити проект закону про реєстрацію фізичних осіб в Україні, внесений народними депутатами М.Оніщуком та В.Сіренко як такий що не відповідає законодавству Європейського Союзу, зобов'язанням України перед Радою Європи та суперечить Конституції України.

16.04.2004

Законопроект про Єдиний реєстр персональних даних не відповідає законодавству Європейського Союзу

Комітет Верховної Ради України з питань Європейської інтеграції рекомендує парламенту відправити на доопрацювання проект закону про Єдиний реєстр персональних даних

13.04.2004

Австрійський Конституційний суд вимагає встановлення контролю над військово-розвідувальними органами

Австрійський Конституційний Суд у рішенні від 23 січня 2004 року визнав неконституційними окремі частини закону „Про військові повноваження” (Militaerbefugnisgesetz, MBG). Справа була ініційована соціал-демократичними представниками Австрійського Парламенту. Рішення не задовольнило усі запити, пред'явлені критиками.

C