13.04.2004

У парламенті ЄС схвалено звіт Каппато про приватність

Європейський Парламент 9 березня схвалив резолюцію щодо застосування Директиви про захист даних 1995 року (95/46/EC), в основу якої покладено доповідь італійського радикала Марко Каппато, представлену за власної ініціативи. Доповідь є дуже жорсткою на предмет відсутності в Європі належної системи захисту приватності.

29.03.2004

В Україні пропонується створити систему автоматизованого перехоплення телекомунікацій, яка забезпечить дотримання прав людини

Минулої п’ятниці, 26 березня, у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект "Про перехоплення та моніторинг телекомунікацій" (проект №4042-1), який визначає правові засади перехоплення і моніторингу телекомунікацій при проведенні оперативно-розшукової, розвідувальної і контррозвідувальної діяльності та досудового слідства.

29.03.2004

Підготовлено альтернативний до урядового проект закону про моніторинг телекомунікацій

У понеділок, 29 березня о 13-00 у приміщенні УНІАН відбудеться прес-конференція, присвячена новому законопроекту "Про перехоплення та моніторинг телекомунікацій".

23.03.2004

Знімати інформацію з каналів зв’язку можу тільки окремі підрозділи СБУ та МВС

У середу парламент розгляне за скороченою процедурою Законопроект народного депутата Л.Сівковича про внесення змін до деяких законів України з питань оперативно-розшукової діяльності.

06.03.2004

Понад 11 тисяч громадян України просять Омбудсмана захистити їхнє право на відмову від ідентифікаційного номера

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової звернулися громадяни з різних регіонів України з проханням захистити їхнє право на відмову від ідентифікаційного номера.

25.02.2004

Французький законопроект зобов’язує провайдерів „моніторити” зміст інформації в Інтернеті

8 січня 2004 року пройшов друге читання французький проект закону про цифрову економіку. Проект спрямований на транспозицію положень директив ЄС з електронної комерції (2000/31/EC) та частково директиви з приватності електронних комунікацій (2002/58/EC) до законодавства Франції.

14.02.2004

Отримання санкцій на прослуховування та обшук не тільки за дозволом суду, а й прокурора

Комітет Верховної ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проект закону про внесення змін до ст.8 Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність", внесений народним депутатом України О.Пеклушенком.

14.02.2004

Другий парламентський комітет рекомендує утворити ще один єдиний державний реєстр осіб

Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства рекомендує парламенту прийняти з основу проект закону про Єдиний Державний реєстр дітей, які залишились без опіки батьків і можуть бути усиновлені та громадян, що бажають усиновити дитину, внесений народним депутатом В.Атрошенком.

12.02.2004

Депутати пропонують утворити ще один єдиний державний реєстр

Комітет з питань науки і освіти рекомендував Верховній Раді України прийняти у першому читанні проект закону про Єдиний Державний реєстр дітей, які залишились без опіки батьків і можуть бути усиновлені та громадян, що бажають усиновити дитину.

10.02.2004

Ще один парламентський Комітет за відмову від ідентифікаційних номерів через релігійні та інші переконання

Комітет Верховної ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти за основу проект закону про внесення змін до Закону України "Про Державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів", внесений народними депутатами України В.Майстришиним, М.Комаром, О.Корсаковим, про який ми вже писали.

09.02.2004

Італійський план зберігання даних під вогнем критики

Нове рішення італійського уряду стосовно зберігання комунікаційних даних призвело до протестів з боку захисників приватності.

04.02.2004

Леонід Черновецький вважає, що в законопроекті про моніторинг телекомунікацій порушуються права і свободи громадян

Лідер Християнсько-ліберальної партії, народний депутат України, член фракції „Наша Україна” Леонід Черновецький вважає, що проект закону „Про моніторинг телекомунікацій”, що був поданий до парламенту Кабінетом Міністрів України в серпні минулого року, в разі його прийняття в теперішній редакції, порушить конституційні права і свободи громадян України.

17.01.2004

Росіян збираються пронумерувати

Російська влада має намір ввести для кожного громадянина особистий номер. Проти цього виступили російські правозахисники, які обґрунтовано побоюються, що це призведе до порушення фундаментальних прав і свобод.

12.01.2004

Створення єдиного реєстру фізичних осіб - це можливість для тотального стеження за людиною

Пропонуємо зауваження та коментарі до Проекту Закону України “Про реєстрацію фізичних осіб в Україні” (проект № 4368 від 12 листопада 2003 року), яким створюється умови для створення системи тотального стеження за людиною та нехтування основними правами та свободами громадян.

18.12.2003

Доповідачі Європарламенту скептичні щодо біометричних ідентифікаційних карток

Ол Соренсен, доповідач Європарламенту з двох пропозицій щодо прийняття Рішення Ради включити біометричні ідентифікатори у візи і ідентифікаційні картки, ставить під сумнів пропорційність і адекватність цих заходів для підвищення стандартів безпеки європейських подорожніх документів.

C