11.12.2003

Профільний комітет ВР ухвалив рішення про винесення на перше читання законопроекту "Про моніторинг телекомунікацій"

Комітет ВР з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв'язку ухвалив сьогодні рішення про винесення на перше читання законопроекту "Про моніторинг телекомунікацій".

10.12.2003

Людина може відмовитися від ідентифікаційного номера

Верховний суд України виніс ухвалу, якою визнав, що усталена адміністративна практика органів державної влади щодо відмови у задоволенні заяв про відмову від призначення ідентифікаційного номера через релігійні переконання не відповідає українському законодавству.

30.11.2003

Чи має право людина відмовитися від ідентифікаційного номера?

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянув запропоновані народними депутатами Б. Беспалим та В.Бондаренко зміни і доповнення до Закону "Про Державний реєстр фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів" (щодо права відмовитися від ідентифікаційного номера).

29.11.2003

В чотирьох країнах відбулися церемонії нагородження премією „Великий Брат”

Нещодавно в Німеччині, Іспанії, Швейцарії та Австрії відбулися церемонії нагородження премією „Великий Брат”. Ця премія, яка щорічно вручається у багатьох країнах під егідою міжнародної організації Privacy International, має на меті відзначити найбільш брутальні порушення права на приватність в країні за минулий рік.

28.11.2003

Правозахисники звернулися до Президента, щоби він наклав вето на Закон „Про телекомунікації”

Цей закон становить пряму загрозу правам людини, зокрема, через встановлення можливості несанкціонованого та таємного стеження за особою. Правозахисні організації звернулися до Президента України, щоби він наклав вето на закон.

26.11.2003

Обережно! Вас моніторять!

Сьогодні відбулися громадські слухання проекту закону „Про моніторинг телекомунікацій”, на яких у дискусії зустрілися захисники та противники слідкування за користувачами Інтернету та користувачами інших телекомунікацій.

25.11.2003

Премія „Великий Брат” представлена в Угорщині

Нещодавно в Угорщині була представлена премія "Великий Брат", яку одержав офіс поліції в Будапешті, невелика компанія Szabo Gardentechnics та підрозділ Міністерства внутрішніх справ за значні втручання у приватне життя.

18.11.2003

Парламент почав регулювати Інтернет

На сьогоднішньому засіданні Парламент прийняв у третьому читанні нову версію закону „Про телекомунікації” та у першому читанні проект закону „Про діяльність в сфері інформатизації”.

10.11.2003

Комітет з питань соціальної політики та праці рекомендував парламенту прийняти за основу проект закону про Єдиний реєстр персональних даних

Комітет з питань соціальної політики та праці рекомендував парламенту прийняти за основу проект закону про Єдиний реєстр персональних даних, внесений народними депутатами України Л.Кириченко, В.Харою, В.Онопенком. На думку багатьох правозахисників цей проект становить загрозу правам людини в Україні.

22.10.2003

Створення єдиної інформаційної системи ідентифікації особи в Україні – це пряма загроза правам людини та основним свободам

Більшість українських та російських правозахисників виступають проти впровадження новацій щодо контролю над особою. Зі свого боку органи державної влади обох країн наполегливо працюють над їх створенням, незважаючи на пряму загрозу правам людини.

01.10.2003

Проекти законів щодо приватності

Стислий огляд законопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді України щодо приватності

01.10.2003

Черговий наступ законодавця на Інтернет

Саме так можна визначити розгляд парламентом проекту закону України „Про діяльність у сфері інформатизації” (проект № 3038 від 30.01.2003), що відбувся у п’ятницю, 19 вересня.

01.10.2003

Проект закону „Про захист персональних даних” крізь призму забезпечення права людини на приватність

Відбулися громадські слухання щодо проекту закону „Про захист персональних даних”, на яких учасники пробували знайти компроміс між інтересами держави, правом на свободу вираження та свободою від втручання в особисте та сімейне життя.

01.10.2003

Харківська правозахисна група проводить 6-7 жовтня міжнародний семінар „Нові аспекті права на приватність та удосконалення українського законодавства”

За підтримки Ради Європи Харківська правозахисна група 6-7 жовтня проводить у м. Києві міжнародний просвітницький семінар «Нові аспекті права на приватність та удосконалення українського законодавства»...

C