02.11.2015

Свобода слова в зоні АТО: як розслідуються справи щодо загибелі, тиску та переслідування журналістів?

Правозахисники стверджують: діяльність журналістів на сході України обмежується як незаконними збройними угрупованнями, так і державними установами, які перешкоджають професійній діяльності працівників ЗМІ і піддають їхню інформацію цензурі. Крім того, непоодинокими є випадки нападу, побиття, незаконних арештів, тримання під вартою та навіть вбивства журналістів.

02.10.2015

Міжнародна комісія юристів: адвокат Андрій Вишневський неправомірно позбавлений статусу адвоката за здійснення свободи вираження поглядів

Міжнародна комісія юристів (МКЮ) стурбована нещодавнім позбавленням права на адвокатську діяльність адвоката Андрія Вишневського, директора Координаційного центру безоплатної правової допомоги при Міністерстві юстиції України.

04.12.2014

Правозахисники: створення Міністерства інформаційної політики офіційно запроваджує цензуру

Створення та існування Міністерства інформаційної політики, поза всяким сумнівом, порушуватиме чинну Конституцію України, запроваджуючи цензуру, яка заборонена, зокрема, в статті 15, порушуватиме права, закріплені в статті 9 та 10 Європейської конвенції з прав людини.

05.10.2013

Суддя не пустив журналіста на засідання, бо той може "всьо запісать" (запис розмови)

Суддя Червонозаводського районного суді Харківської області Людмила Нікуліна у категоричній формі зажадала від представника ЗМІ подання заяви… на право користування диктофоном у судовій залі. Усі намагання журналіста пояснити, що таке право закріплене законодавством і не потребує додаткових узгоджень, не знайшли розуміння у представниці судової гілки влади. «Я нє протів, чтоб Ви прісутствовалі, но Ви ж запішитє всьо», – з такою «аргументацією» суддя зажадала від журналіста полишити зал.

06.06.2013

Заява громадських організацій у зв’язку із ситуацією зі свободою ЗМІ в Україні

У День журналіста, який відзначається 6 червня, ми, представники громадських організацій, виступаємо із заявою, в якій вважаємо за необхідне висловити своє занепокоєння у зв’язку із прискореним згортанням в Україні свободи вираження поглядів разом із іншими фундаментальними свободами.

15.01.2013

British Airways звинуватили в дискримінації та порушенні свободи слова

Європейський суд з прав людини постановив, що співробітниця британської авіакомпанії British Airways Надя Евейда постраждала від дискримінації з боку роботодавця через її християнське віросповідання. Про це повідомляє BBC.

18.12.2012

Народний депутат в суді вимагає від правозахисника мільйон гривень

Відповідачем є голова Луганського обласного відділення ВГО «Комітет виборців України», правозахисник і журналіст Олексій Свєтіков (на фото). Підставою для позову став аналітичний матеріал «И снова мажоритарка», надрукований ще 12 лютого, в якому автор висловився щодо належності Юлія Іоффе до групи Фірташа-Льовочкіна.

01.10.2012

Цензура посилюється та стає різноманітною

Стурбованість станом свободи слова в Україні зростає. Вирішальний період виборчої кампанії супроводжується новими утисками незалежних ЗМІ. У понеділок журналісти вийдуть на акцію проти закону про наклеп.

24.09.2012

Закон про наклеп - суспільству загрожує дискусійний параліч

Журналістам у багатьох українських регіонах і без закону про наклеп працюється складно. З новою законодавчою ініціативою доведеться налаштовуватись на найгірше, застерігають вони.

21.09.2012

Загнана свобода слова

Введення кримінальної відповідальності за наклеп можна порівняти із сумнозвісним "Законом про 5 колосків". Це ганебна практика, коли людину ставлять в неможливі умови і карають за спробу вирватися.

22.08.2012

Межа невтручання

Медіаюристи та експерти вважають, що журналісти правильно та етично повелися на акції FEMEN, не перешкоджаючи людині з бензопилою пиляти хрест. А взагалі, цьому рухові варто приділяти менше уваги в медіа.

17.08.2012

Кандидати у нардепи цензурують телевізійні сюжети у Рівному

Керівництво Телерадіокампанії "Рівне 1" зняло з офіційного сайту відеосюжет про кандидатів-мажоритарників через тиск одного з героїв сюжету, якому здалося, що він представлений у роліку недостатньо позитивно.

30.07.2012

Прокуратура скасувала кримінальну справу проти гендиректора ТВі

Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури, у п’ятницю за вказівкою генпрокурора Віктора Пшонки і президента Віктора Януковича прокурори почали перевірку законності порушення справи проти керівництва опозиційного телеканалу ТВі. Проведення перевірки доручено заступникам генерального прокурора – Євгену Блажівському та Віктору Войцишену.

21.06.2012

Журналіста змусили зізнатися в нападі на донецького губернатора?

Журналіст Максим Касьянов письмово відмовився від послуг адвоката і дав щиросердне зізнання в спробі замаху на губернатора Донецької області Андрія Шишацького. Про це повідомили УГСПЛ представники Незалежної медіа-профспілки. Все почалося зі спроби Максима знімати на мобільний телефон кортеж губернатора.

16.05.2012

Свобода слова в Україні 2010-2012: основні тренди

Україна знову повертається до протистояння преси і влади, а найчастіше головними порушниками прав журналістів є міліція та силові структури - такі висновки моніторингу порушень прав журналістів, який проводить Інститут масової інформації і зафіксовані у щорічному бюлетні «Хроніка свободи слова».

C