28.07.2006

Три покоління власників медіа-простору України

Українська Гельсінська спілка з прав людини продовжила своє дослідження та оприлюднила три покоління власників провідних мас-медіа України. Дослідження здійснювалося в рамках роботи Фонду стратегічних справ УГСПЛ, котрий фінансово підтримується Міжнародним Фондом „Відродження”.

16.06.2006

Структура власності каналу „1+1”

Інститут Медіа Права продовжує досліджувати структуру власності українських засобів масової інформації. Після телеканалу „Інтер” об’єктом уваги став другий за рейтингами телеканал України – „1+1”.

27.02.2006

Хто є власником "Інтеру"?

27 лютого 2006 року відбулось представлення доповіді Інституту медіа права «Прозорість медіа власності в Україні напередодні виборів» та її обговорення. У межах доповіді було презентовано ексклюзивну інформацію - детальну схему медіа власності одного з найбільших телеканалів України – телеканалу «Інтер».

09.02.2006

Рефлексії на тему пророка

В кожній країні існують закони, і якщо вам не подобається якась стаття, ви завжди можете звернутись до суду і апелювати до закону країни. І до тих пір, поки весь світ не живе за шаріатськими законами, а живе за європейськими демократичними законам, ми не маємо поважати шаріат.

03.02.2006

Ющенко ветував закон, за яким "незручних" журналістів кидали б за грати

Президент України зі своїми пропозиціями повернув для повторного розгляду Верховною Радою Закон «Про внесення змін до Кримінального, Кримінально-процесуального кодексів України, Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо захисту особистих прав і свобод людини і громадянина», прийнятий парламентом 12 січня 2006 року. Нещадавно УГСПЛ зверталася до Президента з проханням ветувати закон, що порушує права та свободи людини.

03.02.2006

Правозахисники та медіа-експерти просять Президента ветувати Закон «Про телебачення та радіомовлення»

Сьогодні Українська Гельсінська спілка з прав людини та Інститут медіа права звернулися до Президента України з проханням скористатися правом вето щодо Закону України „Про телебачення і радіомовлення”, прийнятого в новій редакції парламентом 12 січня 2006 року.

24.01.2006

Хто-хто в телевізорі живе?

Як УГСПЛ шукала інформацію про власників українських національних телеканалів...

11.01.2006

МАУП відповідає за слова

Сьогодні "Міжрегіональна академія управління персоналом" програла в суді Харківській правозахисній групі.

14.10.2005

Кожному громадянинові–мирний атом, кожному дискусанту - мирний позов у 100 тис.гривень

Екологу Олександру Малицькому загрожує стягнення у вигляді 100 тис гривень як засобу відшкодування завданої моральної шкоди компанії “Енергоатом”.

23.06.2005

Преса „строїтись” по-новому не бажає

Харківська правозахисна група, на прохання прес-служби народного депутата України П. Ющенка наприкінці травня зробила правову оцінку проекту «Правил акредитації». Наші рекомендації були передані до облдержадміністрації. Наводимо цей документ у повному обсязі.

15.06.2005

«Передруки» у мережі Інтернет: закладення нових судових традицій

«Це навіть більше, ніж бєспрєдєл...» Ось таку фразу можна було почути від учасників одного з цивільних процесів у Апеляційному суді м. Києва 4 червня цього року. «У шоці» допоки перебувають лише адвокат Олега Єльцова та сам Олег, відтоді, як вони почули резолютивну частину рішення цього суду за їхньою скаргою у справі «про передруки у мережі Інтернет» проти Андраша Кноппа та ТОВ “Єурал Транс Газ” (Eural Trans Gas Kft., Угорщина), незважаючи на те, що психологічно були готові до неприємного для них розкладу подій. Але чи лише для них?

10.06.2005

Регіональна преса закликає бити в усі дзвони

Гучні заяви про безхмарне майбутнє вітчизняних засобів масової інформації під час і після помаранчевої революції вселили у душі журналістів якщо не впевненість, то доволі сильну надію на швидкі зміни у їхньому професійному житті. Чи справджуються ці очікування сьогодні?

11.05.2005

Українські ЗМІ зберігають ознаки авторитарної преси

Підсумовуючи результати взаємодії засобів масової інформації із новою владою протягом перших ста днів, медіа-експерти відзначають деяке покращення стандартів журналістської діяльності, проте ситуація зі свободою слова залишається далекою від ідеальної.

18.04.2005

„Артикль 19” радить утриматися від збереження держтелерадіомовлення

Всесвітня кампанія на підтримку свободи слова „Артикль 19” розповсюдила заяву щодо створення громадського мовлення в Україні, в якій закликає перетворити державне телерадіомовлення на справжнє громадське.

15.04.2005

Негативні тенденції щодо свободи слова в Україні зменшуються, проте ще й досі турбують громадськість

Вже ні для кого не секрет, що в Україні, принаймні до помаранчевої революції, засоби масової інформації існували переважно для забезпечення інтересів держави та відстоювання позиції власників медіа-холдингів. Свобода слова ж придушувалася державою через недоцільність, її проблема практично не піднімалася журналістами через неможливість. На думку правозахисників, нова влада не вдаватиметься до практики тотального тиску на ЗМІ, проте проблеми у сфері свободи слова не кануть у небуття.

C