30.03.2005
Європейський суд з прав людини вчора виніс рішення у справі ЗАТ „Українська Прес-Група” проти України (справа № 72713/01).
24.03.2005
Безвідповідальне ставлення Держкомтелерадіо до формування та виконання Програми випуску "соціально значущих" видань призвело до порушення чинного законодавства та неефективного використання бюджетних коштів за 2003-2004 роки у сумі 21,5 млн. грн. - 62,1 відсотка від їх загального обсягу. Як повідомила прес-служба Рахункової палати, це виявили аудитори Рахункової палати, провівши перевірку планування та використання коштів державного бюджету на видання книжкової продукції та фінансову підтримку преси Держкомтелерадіо України.
04.03.2005
До недавнього часу українська влада відверто нехтувала правами людини на інформацію, свободу слова, думки, приватність, гарантовані Конституцією України, іншими законодавчими актами, Міжнародними договорами, ратифікованими Україною. А дуже часто й нахабно порушувала їх, намагаючись перетворити інформаційну сферу на один із найдієвіших каналів тиску на суспільство.
25.01.2005
Інформаційна безпека в сучасному постіндустріальному світі, в якому основним товаром є інформація, в якому саме та чи інша інформація впливає на прийняття державою тактичних та стратегічних рішень, є основою національної безпеки.
21.01.2005
Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області подало судовий позов проти Алли Тютюнник, Голови Херсонського обласного фонду милосердя та здоров’я та члена правління Української Гельсінської спілки з прав людини, а також громадсько-політичного незалежного тижневика „Вгору”, що видається правозахисниками, про захист ділової репутації, спростування недостовірних відомостей та стягнення моральної шкоди.
20.01.2005
„Наша країна має давні традиції державного мовлення, і правлячій еліті буде складно відмовитися від цього неефективного, але привабливого своєю керованістю медіа. Таким чином організація суспільного телерадіомовлення – своєрідний тест на демократію, який має пройти нова влада. Вона має довести, що її завдвння служити інтересам громадян, що її обрали, а не контролювати цих громадян”, - вважає Президент Академії української преси Валерій Іванов.
24.12.2004
„Послаблення українською владою твердого контролю за засобами масової інформації можна тільки вітати, але одного цього може виявитися недостатньо, щоб нівелювати наслідки довгої цензури за той час, що залишився до переголосування”, - заявила сьогодні міжнародна організація Хьюман Райтс Вотч.
24.12.2004
Справжньою інформаційною війною можна назвати події останніх днів у Луганську, де з одного боку виступає блокування інформації одного кандидата в Президенти, а з іншого - "чорний" піар у всій своїй красі від іншого.
23.12.2004
Репресії проти активістів студентського спротиву останнім часом стали явищем звичним. За вираження громадянської позиції, у ході найдовших в історії незалежної української держави виборів, студентів відраховували з навчальних закладів, виселяли з гуртожитків, безпідставно заарештовували або просто били.
22.12.2004
Народний депутат України, Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін вимагає скасувати ліцензію ТРК “Україна”. Він направив депутатський запит до Голови державного комітету телебачення і радіомовлення І.Чижа та Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Б.Холода щодо скасування ліцензії на право телерадіомовлення ТРК “Україна”.
20.12.2004
Кримінальну справу відносно Володимира Закалюжного, учасника громадської кампанії „ПОРА”, за ознаками частини першої статті 186 Кримінального кодексу „Відкрите викрадення чужого майна (грабіж)” було закрито за відсутністю події злочину 19 листопада 2004 року завдяки сприянню „Фонду допомоги жертвам порушень прав людини” Української Гельсінської спілки з прав людини.
17.12.2004
Позавчора була оприлюднена доповідь Дорадчої групи експертів відділу ЗМІ Директорату з прав людини Ради Європи щодо концентрації ЗМІ в Європі та її впливу на свободу вираження поглядів.
06.12.2004
„В Україні зафіксовані напади та утиски журналістів, що спрямовані на придушення публічних дебатів протягом політичної кризи країни,” – заявила 4 грудня одна з найвпливовіших міжнародних правозахисних організацій Human Rights Watch. Українська влада повинна поважати свободу засобів масової інформації (ЗМІ) з метою забезпечити чесність нових президентських виборів.
30.11.2004
Представник ОБСЄ зі свободи медіа, Міклош Харашті, висловив занепокоєння стосовно випадків переслідувань медіа в Україні. „Незважаючи на період після-виборчого безладу в Україні, мене вражають нещодавні зміни в напрямку загальної відкритості та об’єктивності висвітлення подій українськими мас-медіа. Цього не спостерігалося під час мого першого візиту в Україну в квітні 2004 року”, - повідомив Харашті.
26.11.2004
Комітет з моніторингу свободи преси в Криму виражає серйозну стурбованість у зв’язку з телефонними погрозами на адресу журналістів і менеджерів Телерадіокомпанії „Чорноморська”.