30.03.2005

Україна мусить розплачуватися за неповагу окремих політиків до свободи слова

Європейський суд з прав людини вчора виніс рішення у справі ЗАТ „Українська Прес-Група” проти України (справа № 72713/01).

24.03.2005

Як Держкомтелерадіо підтримував суспільно необхідні "шедеври"

Безвідповідальне ставлення Держкомтелерадіо до формування та виконання Програми випуску "соціально значущих" видань призвело до порушення чинного законодавства та неефективного використання бюджетних коштів за 2003-2004 роки у сумі 21,5 млн. грн. - 62,1 відсотка від їх загального обсягу. Як повідомила прес-служба Рахункової палати, це виявили аудитори Рахункової палати, провівши перевірку планування та використання коштів державного бюджету на видання книжкової продукції та фінансову підтримку преси Держкомтелерадіо України.

04.03.2005

Українське законодавство гальмує розвиток інформаційного суспільства

До недавнього часу українська влада відверто нехтувала правами людини на інформацію, свободу слова, думки, приватність, гарантовані Конституцією України, іншими законодавчими актами, Міжнародними договорами, ратифікованими Україною. А дуже часто й нахабно порушувала їх, намагаючись перетворити інформаційну сферу на один із найдієвіших каналів тиску на суспільство.

25.01.2005

Діяльність органів державної влади загрожує інформаційній безпеці

Інформаційна безпека в сучасному постіндустріальному світі, в якому основним товаром є інформація, в якому саме та чи інша інформація впливає на прийняття державою тактичних та стратегічних рішень, є основою національної безпеки.

21.01.2005

Міліція проти правозахисників

Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області подало судовий позов проти Алли Тютюнник, Голови Херсонського обласного фонду милосердя та здоров’я та члена правління Української Гельсінської спілки з прав людини, а також громадсько-політичного незалежного тижневика „Вгору”, що видається правозахисниками, про захист ділової репутації, спростування недостовірних відомостей та стягнення моральної шкоди.

20.01.2005

Суспільне телебачення – тест на демократію

„Наша країна має давні традиції державного мовлення, і правлячій еліті буде складно відмовитися від цього неефективного, але привабливого своєю керованістю медіа. Таким чином організація суспільного телерадіомовлення – своєрідний тест на демократію, який має пройти нова влада. Вона має довести, що її завдвння служити інтересам громадян, що її обрали, а не контролювати цих громадян”, - вважає Президент Академії української преси Валерій Іванов.

24.12.2004

Хитка свобода слова

„Послаблення українською владою твердого контролю за засобами масової інформації можна тільки вітати, але одного цього може виявитися недостатньо, щоб нівелювати наслідки довгої цензури за той час, що залишився до переголосування”, - заявила сьогодні міжнародна організація Хьюман Райтс Вотч.

24.12.2004

Інформаційна війна на Луганщині

Справжньою інформаційною війною можна назвати події останніх днів у Луганську, де з одного боку виступає блокування інформації одного кандидата в Президенти, а з іншого - "чорний" піар у всій своїй красі від іншого.

23.12.2004

"Жива повістка" для студента

Репресії проти активістів студентського спротиву останнім часом стали явищем звичним. За вираження громадянської позиції, у ході найдовших в історії незалежної української держави виборів, студентів відраховували з навчальних закладів, виселяли з гуртожитків, безпідставно заарештовували або просто били.

22.12.2004

Депутати незаконно втручаються в процедуру скасування ліцензії на право телерадіомовлення

Народний депутат України, Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін вимагає скасувати ліцензію ТРК “Україна”. Він направив депутатський запит до Голови державного комітету телебачення і радіомовлення І.Чижа та Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Б.Холода щодо скасування ліцензії на право телерадіомовлення ТРК “Україна”.

20.12.2004

Правоохоронці відповідатимуть за незаконні дії проти Володимира Закалюжного

Кримінальну справу відносно Володимира Закалюжного, учасника громадської кампанії „ПОРА”, за ознаками частини першої статті 186 Кримінального кодексу „Відкрите викрадення чужого майна (грабіж)” було закрито за відсутністю події злочину 19 листопада 2004 року завдяки сприянню „Фонду допомоги жертвам порушень прав людини” Української Гельсінської спілки з прав людини.

17.12.2004

Телерадіомовні транснаціональні корпорації в Європі загрожують свободі слова

Позавчора була оприлюднена доповідь Дорадчої групи експертів відділу ЗМІ Директорату з прав людини Ради Європи щодо концентрації ЗМІ в Європі та її впливу на свободу вираження поглядів.

06.12.2004

Human Rights Watch: Свобода преси обов’язкова для вільних виборів

„В Україні зафіксовані напади та утиски журналістів, що спрямовані на придушення публічних дебатів протягом політичної кризи країни,” – заявила 4 грудня одна з найвпливовіших міжнародних правозахисних організацій Human Rights Watch. Українська влада повинна поважати свободу засобів масової інформації (ЗМІ) з метою забезпечити чесність нових президентських виборів.

30.11.2004

Представник ОБСЄ зі свободи медіа занепокоєний переслідуваннями мас-медіа в Україні

Представник ОБСЄ зі свободи медіа, Міклош Харашті, висловив занепокоєння стосовно випадків переслідувань медіа в Україні. „Незважаючи на період після-виборчого безладу в Україні, мене вражають нещодавні зміни в напрямку загальної відкритості та об’єктивності висвітлення подій українськими мас-медіа. Цього не спостерігалося під час мого першого візиту в Україну в квітні 2004 року”, - повідомив Харашті.

26.11.2004

На кримських журналістів чинять тиск

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму виражає серйозну стурбованість у зв’язку з телефонними погрозами на адресу журналістів і менеджерів Телерадіокомпанії „Чорноморська”.

C