05.04.2012

Як і чому журналіст ТВі Костянтин Усов викликає вогонь на себе

У фільмі «Лук’янівка. Тюрма №1» він наочно показав, як злагоджено працює корупційна система. Котра вразила не лише правоохоронну систему, а й усю країну, мов той тюремний грибок.

17.02.2012

«Українське тіло» закрили на ключ

Закриття виставки «Українське тіло» у Центрі візуальної культури при Києво-Могилянській академії може завдати удару по репутації центру як традиційно вільного мистецького майданчика Києва.

17.01.2012

«Article 19»: українські журналісти не мають правосуддя

Міжнародна правозахисна організація «Article 19» розказала про відсутність правосуддя для українських журналістів у Києві. До звіту також долучилася організація Міжнародної медіа підтримки (IMS).

23.12.2011

2011-й: цензури побільшало, журналістів били частіше

2011-й став роком погіршення ситуації зі свободою слова в Україні. Про це йдеться у спільному звіті Української медіа-асоціації, Незалежної медіа-профспілки та руху «Стоп Цензурі!» за підтримки міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів». Разом з цим, медіа експерти зазначають, що консолідація журналістської спільноти, започаткування діалогу зі владою, і прийняття нових законів дає основу для того, щоб змінити ситуацію на краще.

15.11.2011

Мораль й інші засоби впливу

Через лічені дні після вироку Юлії Тимошенко народні депутати пригадали фатальний стан суспільної моралі та кинулися його оздоровляти. На прийняття в першому читанні законопроекту № 7132 "Про внесення змін до закону "Про захист суспільної моралі" – реакція не забарилась.

11.11.2011

Прощавай, Facebook, прощавай, Twitter!

В останні дні вкотре набула розголосу тема захисту суспільної моралі. Її захисники намагаються отримати більше повноважень, аж до можливості використовувати такий важіль, як цензура. Журналісти, правозахисники і громадські активісти знову змушені кидатися на амбразуру, щоб захистити право на свободу думки, слова та самовираження.

10.11.2011

В Києві під Верховною Радою привселюдно роздягнули владну мораль

Метою акції була демонстрація того, що чиновники не мають права нав'язувати українцям свою мораль, адже вони аж ніяк не моральні авторитети. Фактично, українська влада сама є порушником всіх загальноприйнятих норм моралі.

01.11.2011

Які порушення, таке й рішення

Шустер лукавить, коли намагається виправдати своє запитання на «Шустер live” «Чи має Європейський Союз право нав'язувати свої правила Україні?» Даруйте, при чому тут «свої правила»? А Конституція та законодавство України? Хай спочатку розтлумачить, куди поділись конституційні гарантії незалежної судової влади.

20.10.2011

Алярм! Свободі слова в Інтернеті винесено смертний вирок!

Майже ухвалено закон, що може легально заблокувати в Україні будь-який український чи зарубіжний сайт. Фейсбук, ютьюб, твітер, вконтакте, гугль і будь який веб-сайт – доступ до них в Україні можна закрити за бажанням державного органу. Думаєте – перебільшення? Аж ні краплі!

29.09.2011

Спроба закрити ТВі

Сьогодні Нацрада з питань телебачення та радіомовлення зробила телеканалу ТВі попередження. Після двох попереджень канал позбавляють ліцензії.

28.09.2011

У боротьбу за свободу слова в Харкові вплутався Євросоюз

Представництво ЄС в Україні зацікавилося ситуацією з припиненням мовлення харківських телеканалів «Фора», «А/ТВК» та телекомпанії «АТН».

19.09.2011

Костянтин Рєуцький: Поразка суспільства у битві за мораль

Оцінюючи перебіг суспільної дискусії навколо проблеми державного регулювання суспільної моралі, можна зробити висновок, що мало хто з «пересічних українців» знайомий з нормативно-правовою базою в цій сфері та розуміє повноваження та механізм діяльності Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Більшість з нас вибирає вірити гаслам і не дає собі раду зазирнути за вивіску з багатообіцяючим написом «Захист суспільної моралі».

19.08.2011

Так усе-таки – збалансованість чи правдивість?

Британські погроми: там, де політики і політкоректні ЗМІ самоусуваються, починається самоорганізація громадян. Але скільки жертв можна було уникнути, говорячи правду.

03.08.2011

Українські медіа перерозподіляють на користь влади

Найбільш рейтингові українські медіа зосереджені в руках кількох осіб, однак вони використовуються ними не як бізнес, а як засіб досягнення інших цілей. Про це свідчать дослідження українських медіа-юристів і безпосередньо Радіо Свобода.

29.07.2011

Українським ЗМІ загрожують мільйонні позови?

Українським засобам масової інформації знову загрожують мільйонні позови. Про це заявив Радіо Свобода секретар парламентського комітету з питань свободи слова Юрій Стець. Президент Віктор Янукович підписав закон «Про судовий збір».

C