29.06.2011

Під стінами Верховної Ради зарили скарб із забороненою літературою (фото)

Напередодні Дня Конституції під стінами Верховної Ради письменники та правозахисники провели літературну акцію проти закону «Про захист суспільної моралі». Незважаючи на важкі погодні умови, на боротьбу із цензурою вийшли письменники Сергій Жадан та Андрій Кокотюха, а також ключові фігури правозахисного руху Володимир Яворський, Володимир Чемерис та Костянтин Рєуцький.

29.06.2011

Українців, задоволених ситуацією зі свободою слова, меншає

Протягом року оцінка ситуації з правом на свободу слова, думки, релігії, виявлення поглядів в українців погіршилася. Також наші громадяни вважають, що за цей період погіршилася ситуація щодо дотримання всіх основних громадянських прав і свобод. Про це свідчать дані опитування, проведеного до Дня Конституції соціологічною службою Центра Разумкова.

01.06.2011

У Миколаєві податківці били журналістів (відео)

У Миколаєві на трьох журналістів напали співробітники податкової міліції. Як розповів головний редактор сайту "Новости-N" Анатолій Онуфрійчук, двоє співробітників його редакції приїхали в міськвідділ податкової міліції, куди було доставлено декількох миколаївських підприємців.

30.05.2011

Рекомендації ПАРЕ з подачі Першого національного

Коли питання абсолютно передбачувані, навіщо політикам наражатися на неприємні звинувачення в брехні? Адже найдешевший політтехнолог підкаже, як підфарбувати чи змонтувати правду, а, немає підстав гадати, що влада заощаджується на подібних гримерах дійсності.

23.05.2011

З мовчазної згоди депутатів Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі відновлює свою роботу

Верховна Рада України несподівано відхилила пропозицію про скасування Закону України «Про захист суспільної моралі» та ліквідацію відповідної Національної експертної комісії (НЕК).

11.04.2011

Володимир Яворський: «Жодна особа не може передбачити свою поведінку для того, щоби не порушувати Закон «Про захист суспільної моралі»

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський на прохання координаційної групи кампанії проти встановлення цензури у ЗМІ та мистецтві, здійснив аналіз Закону «Про захист суспільної моралі».

08.04.2011

«Заборона на заборони!» До дня космонавтики в Україні пройдуть літературні змагання на захист свободи слова та мислення

Занепокоєні загрозою встановлення цензури в Україні поети змагатимуться, щоб відгранити свою майстерність і закликати всіх гурманів сучасного мистецтва до рішучого протесту проти Закону на захист громадської моралі.

07.04.2011

У Податковій відкопали закон, що дозволяє викидати журналістів за барки (відео)

Державна податкова адміністрація стверджує, що працівники Державної податкової інспекції Красногвардійського району Дніпропетровська, які грубо виштовхали журналістів 9-го каналу зі свого приміщення, діяли згідно із законом.

04.04.2011

У Луганську та Донецьку хочуть зірвати тур Сергія Жадана

Донбас-тур Сергія Жадана, запланований на 5-7 квітня 2011 року, знаходиться під загрозою зриву. Луганський український драматичний театр і Донецький національний університет дали офіційну відмову в наданні своїх залів для презентації роману «Ворошиловград», який став книжкою року 2010 за версією «Бі-бі-сі». Адміністрація театру мотивує своє рішення великою кількістю репетицій.

02.03.2011

Журналісти закликали МВС припинити ескалацію міліцейського свавілля

У Києві пройшов круглий стіл «Журналісти й міліція: як уникнути протистояння?». За його підсумками, до Верховної Ради передали розроблені медіаправниками проекти змін до законів з посилення захисту прав журналістів.

28.02.2011

Ідейне хуліганство?

Першого із невдоволених вже засудили. 24-річного Олександра Володарського. Того самого, який влаштував шоу під Верховною Радою – імітував там статевий акт із якоюсь подругою, котру потім не змогли знайти. Таким чином 2 листопада 2009 року він протестував проти лицемірства одіозної Національної експертної комісії із захисту моралі, яку звинуватив у цензурі. Повідомив про це усі засоби масової інформації.

23.02.2011

Сповідь журналістки, яку нібито звільнили через статтю про торезький інтернат (ФОТО)

Цього тижня з’явилися повідомлення засобів масової інформації про звільнення журналістки Олени Довженко з редакції газети «Жизнь», яке сталося через матеріал, присвячений важким умовам перебування психічно хворих дітей у Торезі. Попри численні заяви ЗМІ, лише зараз ми отримали матеріал особисто від Олени Довженко, в якому вона пояснює події, пов’язані з її відмовою від роботи в редакції та тим психологічним та адміністративним тиском, який був на неї здійснений.

24.01.2011

Сергій Жадан: «Закон про захист суспільної моралі будь-якої миті може стати дієвим репресивним механізмом»

Видатний український письменник, поет та перекладач Сергій Жадан дав інтерв’ю сайту Громадської кампанії проти встановлення цензури в Україні «AMORAL.ORG.UA», якому розповів, чому має бути скасований Закон «Про захист суспільної моралі» та як він може бути використаний проти громадянського суспільства.

11.01.2011

У Криму навіть провладні журналісти скаржаться на тиск влади

У Криму журналісти красноперекопської районної газети «Перекоп» скаржаться на тиск і втручання в редакційну політику та журналістську діяльність із боку нової місцевої влади. У відчаї редактор цього видання виступив із публікацією, в якій дії його однопартійців-чиновників назвав «погромом». Як виявилося, під «прес» красноперекопських «регіоналів» потрапив автор кращого матеріалу про Президента Януковича, який переміг у всекримському конкурсі.

29.11.2010

Охорона Азарова поламала камеру 5-го каналу (відео)

Охоронці прем’єр-міністра Миколи Азарова грубо перешкоджали знімальній групі 5 каналу у виконанні своїх професійних обов’язків. У суботу під час відвідин Президентом України Віктором Януковичем та чільником уряду Миколою Азаровим наметового містечка на Майдані Незалежності, мені, журналістові, та операторові (Олена Сорокіна) не дали пройти в намет, де з підприємцями спілкувався Азаров (Янукович на той час вже залишив табір – авт.)

C