18.11.2010

Дуля замість інформації

Висвітлюючи розгляд Податкового кодексу та найчисельнішу добровільну акцію протесту з часів Майдану, теленовини зосередились на видовищах і уникали серйозних питань, а «Інтер» відверто маніпулював.

15.11.2010

Комісія моралі vs порнографія: список пропозицій для зачистки

Нацкомісія моралі не спить, вишукуючи в українському інфопросторі порнографію. Щоб полегшити їй роботу, "Українська правда. Життя" звернулася за порадами до письменників - куди ще слід скерувати всевидюще око НЕК.

10.11.2010

Житомирських журналістів, присутніх під час затримання білоруських опозиціонерів, викликають до міліції

Журналісти житомирської газети «20 хвилин» Діана Мінаєва та Оксана Трокоз, яка одночасно є спецкором 5-го каналу, отримали запрошення прийти 19 листопада на зустріч із представниками управління МВС у Житомирській області. Цю інформацію ТК підтвердила пані Трокоз.

03.11.2010

ICTV вирізало з ефіру пародію на Януковича

В останньому випуску російського комедійного шоу "Велика різниця", що вийшов на російському Першому каналі, спародіювали образ президента України Віктора Януковича. Тим часом на українському каналі ICTV, що транслює "Велику різницю", випуск вийшов без цього сюжету, пише Головне.

20.10.2010

У рейтингу свободи Україна обвалилась до рівня Іраку

За час президентства Віктора Януковича, Україна відкотилася в міжнародному рейтингу свободи слова на 42 позиції. Як повідомила представник "Репортерів без кордонів" в Україні Оксана Романюк, Україна посіла в рейтингу 131 місце між Іраком та Ізраїльськими територіями. Як відомо, у 2009 Україна розділила 89 місце разом з Сенегалом.

22.09.2010

Наука безкарності

Наочні засоби сприяють процесові навчання не тільки дітей. Те, що бачимо на власні очі, переконує краще, ніж будь-які перекази чи коментарі. У чому саме переконуємось, звісно, залежить від розривом між першим і другим. І від того, де можна дивитися самим, а де чомусь вирішують за нас, про що маємо знати. Youtube, на відміну від Першого національного каналу, не керується міркуваннями позитивного чи провладного змісту інформації. Не належить ані голові Служби безпеки, ані іншим представникам чи прибічникам влади.

14.09.2010

Чекаємо на відповідь

Шановна пані Герман, Звертається до вас заангажована людина. Не проплачена, не партійна, просто переконана прихильниця демократії. Саме через досвід життя в різних демократичних країнах, хочу, щоб усі українці жили в правовій демократії. Й саме тому не можуть не хвилювати ті тенденції, на які дедалі частіше звертають увагу медійні та правозахисні організації.

31.08.2010

НЕК може визнати «Наша Russia» та “South Park” порнографією

Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі (НЕК) поки не визначилася, чи вважати порнографічними деякі серії комедійного шоу «Наша Russia» і американського мультсеріалу South Park, пише «Комерсант-Україна». Так, на вчорашньому засідання НЕК розглядалися скарги на шоу «Наша Russia», у якому герої називали один одного «козлами», «суками» і обіцяли «засунути в жопу свисток».

17.08.2010

Серйозні висновки

Дедалі ширшим стає коло слів, які важко вжити без лапок. Президент "відповів" на відкритий лист Міжнародного інституту преси. Натомість в інтернеті, окрім БіБіСі, ніхто спеціально не цікавився співвідношенням між листом і "відповіддю". Шкода. Бо відповідь потрібна всім, а відписки про "недопущення повернення до цензури" та про "серйозні висновки" - тільки тим, що переконливої відповіді не можуть дати.

11.08.2010

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму занепокоєний ситуацією довкола Чорноморки

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму звернувся до Президента України Віктора Януковича з листом, в якому висловив занепокоєння тиском, що чиниться на найбільшу і найстарішу в Криму приватну телерадіокомпанію - ТРК "Чорноморська".

10.08.2010

Європейський Суд знову встановив порушення Україною права на свободу слова

Європейський Суд зазначив, що повідомлення новин, які базуються на інтерв'ю або відтворенні висловлювань інших осіб, незалежно від того, чи вони були змінені, чи ні, є одним з найважливіших способів інформування громадськості, завдяки якому преса відіграє свою життєво важливу роль "суспільного сторожового пса" та встановив, що рішення українських судів становили втручання у право Газети «Україна-Центр» на свободу вираження, яке не було необхідним у демократичному суспільстві, а отже, мало місце порушення статті 10 Конвенції.

21.07.2010

Цензура як вона є

Останній політичний сезон приніс Україні чимало новацій, водночас, цей сезон чітко довів наскільки слабкими виявилися здобутки останніх п'яти років у сфері демократії, прав та свобод. Відкат відбувається там, де зміни ще недавно здавалися незворотними - свобода зібрань, свобода слова та преси. І хоча влада публічно продовжує повторювати про свою відданість ідеям демократії, реальність вперто каже про те, що в Україну повертається практика цензури.

20.07.2010

Українські журналісти заявляють «Репортерам без кордонів» про цензуру

Одним із найважливіших моментів, на який звернули увагу українські журналісти під час вчорашньої зустрічі з «Репортерами без кордонів» є те, що система встановлення цензури відбувається в законодавчому полі. А також прийняття закону про нерозповсюдження особистих даних, провал законопроекту про зменшення строку відповіді на інформаційні запити та розробка фіктивного законопроекту про «громадське мовлення». Окрім того, тривогу українських журналістів викликає і новий законопроект прем’єр-міністра про реєстрацію усіх Інтернет-ЗМІ як інформаційних агенцій.

06.07.2010

Ланге був правий?

Інцидент зі спробою недопуску на територію України керівника представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге уже встиг обрости значною кількістю коментарів і версій, проте повної ясності так і не внесено. Якщо те, що сталося — помилка, казус, де пояснення і вибачення? Якщо існують звинувачення в незаконній діяльності — їх не озвучено, але й не спростовано. Як і ким вони зняті, переглянуті чи відкладені?

01.07.2010

Радянська „технологія”

Якщо звітування про діяльність уряду сучасної України з перефразуванням сталінської фрази, виголошеної напередодні Великого Терору, що „жити стало краще, жити стало веселіше" ,можна приписати разючому бракові такту чи тупості прем’єр-міністра Азарова, від інших відгомонів радянських часів уже не так легко відмахнутися.

C