22.06.2010

Мораль? Та краще ділом займіться!

Чи доцільно складати за наші гроші списки 200 еро-порносайтів, коли їх тисячі всіляких модифікацій – від торентів до трансляцій наживо? Чи доцільно ухвалювати хартії, ціна яких не вища за папір, на якому їх надруковано, чи писати «глибокодумні» резолюції?

09.06.2010

На початку червня зафіксовані факти спроб влади обмежити права журналістів

В перший тиждень місяця червня відбулася ціла низка фактів, що свідчать про спроби нової Адміністрації Президента та Кабінету міністрів, а також регіональних представників правлячої партії обмежити права і свободи ЗМІ та громадян України. Тривожними залишаються намагання голови СБУ і за сумісництвом співвласника найбільшого телеканалу впливати на процес видачі ліцензій на мовлення двом незалежним і критичним до влади телеканалам – «5 каналу» і ТВІ. Відповіддю на цей тиск стала акція журналістів «Стоп цензурі», проведена на День журналіста. Прикметно, що про акцію, в якій взяли участь провідні журналісти центральних телеканалів, в випусках новин цих самих телеканалів не було навіть згадано.

03.06.2010

Артикль 19: за час урядування нового Президента ситуація зі свободою слова погіршилася

АРТИКЛЬ 19 та «Міжнародна підтримка медіа» (IMS) закликають Президента України Віктора Януковича та його Адміністрацію гарантувати виконання Україною зобов’язань щодо свободи вираження поглядів та зокрема свободи преси згідно Європейської Конвенції з прав людини та Міжнародного пакту про громадянські і політичні права. З кінця лютого 2010 року ситуація зі свободою слова в країні помітно погіршилася.

25.05.2010

Як влада Китаю посприяла проявам цензури в Одесі

Благодійна організація «Дітям нового часу» уклала договір при приїзд групи Shen Yun в Одесі з Одеським академічним театром музичної комедії ім. М.Водяного. І не тільки уклали договір, а й витратили кошти на рекламу і на оплату оренди приміщення. Але з боку амбасади КНР почали лунати протести проти виступу цієї трупи, з посиланням на те, що Shen Yun пропагандує ідеї релігійної організації Фан Лун Гунь, яка заборонена в Китаї, хоча нічого поганого ця організація не зробила і не пропонувала.

18.05.2010

Медійні організації просять ліквідувати моральну комісію (+ текст звернення)

Національна спілка журналістів України (НСЖУ), Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП), Індустріальний телевізійний комітет (ІТК), Незалежна асоціація мовників (НАМ), Інтернет асоціація України (ІНАУ) закликали парламент відмінити закон про захист суспільної моралі і розпустити НЕК. Звернення було оприлюднене під час наукової конференції «Медійний простір України: проблема державного регулювання», яка проходила 18 травня в Інституті журналістики.

11.05.2010

Для Ганни Герман. Доказ цензури на 1+1

Ганна Герман, яка впритул не побачила цензуру на 1+1, навряд чи когось здивувала. Тепер це знову модно: очевидні речі не помічати, брехати прямо в очі, називати чорне білим, і навпаки. А тих, хто має мужність сказати правду, називати невдахами, непрофесіоналами та провокаторами.

07.05.2010

На телеканалі «1+1» є достатньо закритих тем – кореспондент ТСН Кудімов

Журналісти «Телевізійної служби новин» (ТСН) заявляють про запровадження цензури на телеканалі «1+1». Про це йдеться у їхньому відкритому листі. Журналісти вимагають «негайно припинити ручне керування» «Телевізійною службою новин», припинити «ганебну практику впровадження «директив», «цінних вказівок» і заборони тих чи інших тем»...

05.05.2010

Керована версія свободи слова

У двох прес-релізах з нагоди Всесвітнього дня свободи преси промовистого чимало. На офіційному сайті Президента, Віктор Федорович привітав українських журналістів зі святом, і „ підтвердив, що всіляко сприятиме свободі слова в Україні”.

30.04.2010

Темники повернулися

У вівторок президент України здійснив ще один свідомий крок для розколу країни. У ПАРЄ Віктор Янукович поставив під сумнів факт геноциду українського народу. Факт, який визнали парламенти багатьох країн світу. До того ж в Україні існує відповідний закон, у якому сказано: "Публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні визнається наругою над пам'яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним".

28.04.2010

Національна спілка журналістів України оприлюднила ТОП-10 душителів свободи слова в державі

Національна спілка журналістів України привертає увагу високопосадовців держави, прокуратури, кваліфікаційних комісій суддів на оприлюднені факти порушень Конституції і законів України, взятих Україною міжнародних зобов'язань. І наголошує, що відсутність належного реагування на оприлюднені факти сприяє погіршенню ситуації зі свободою слова і є показником справжніх, а не декларативних намірів влади по гарантуванню прав людини і основних свобод.

22.04.2010

Депутатський дозор або так починалась інквізиція

Після створення органу, що регулює моральність у суспільстві (Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі), депутати вирішили відродити діяльність інквізиції. Народні обранці пропонують передбачення долі та ворожіння заборонити, а винних карати штрафом. Про спалення поки що мова не йде.

12.04.2010

Коли вбивають за слово...

Усе пізнається в порівнянні. і, напевно, ми досить швидко відчуємо, який розквіт свободи слова мали за період правління «помаранчевої» влади. Четверта влада суттєво впливала на всі інші інституції влади. Тільки завдяки свободі слова ми дізналися про лозинських, мерів, які сідають п'яними за кермо і вбивають людей, депутатів, які гвалтують дітей. Тільки завдяки оприлюдненню цих фактів є надія, що багато злочинів не повториться.

26.03.2010

Круглий стіл: «Як захистити власну мораль: Нова концепція НЕКу — пропозиції від суспільства»

Основна мета круглого столу, що відбудеться 30 березня в рамках фестивалю документального кіно з прав людини "Docudays.ua" — це обговорення концепції можливих змін до закону «Про захист суспільної моралі». За результатами дискусії, до якої запрошені провідні правозахисники, письменники та журналісти, будуть сформульовані пропозиції щодо змін у законі.

11.03.2010

Шведські газети знову друкують карикатури на пророка Мухаммеда

Декілька шведських газет в середу, 10 березня, передрукували карикатури трилітньої давнини, на яких пророк Мухаммед зображений з тулубом собаки, пише інтернет-видання «Лента.ru» . Таким чином видавці виразили підтримку їх авторові, шведському художникові Ларсу Вілксу.

01.03.2010

Подерв’янському погрожують через АнтиНЕК?

Останнім часом українська інтелігенція перебуває в очікуванні різного роду репресій… 25 лютого пізно ввечері додому на стаціонарний телефон відомого художника та письменника Леся Подерв’янського подзвонив невідомий чоловік і попередив, щоби той припинив свою діяльність, спрямовану на дискредитацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Цей чоловік не назвався. Попередження звучало як неприхована погроза.

C