22.02.2010

Харківська телекомпанія вимагає покарати міського голову за образу журналістки

Харківські журналісти вимагають притягти до дисциплінарної та адміністративної відповідальності міського голову Михайла Добкіна. Відповідні запити до СБУ та прокуратури направила місцева телекомпанія АТН, журналістку якої Добкін прилюдно образив, назвавши її «ручною собачкою». Інцидент стався 9 лютого після сесії міськради, на брифінгу, який транслювали у прямому ефірі одного з харківських телеканалів.

15.02.2010

Степан Хмара програв суд тернопільській газеті

Позов до тернопільської газети «Свобода» програв Степан Хмара. Він звинувачував редакцію в опублікуванні недостовірної інформації та посяганні на його честь, гідність та ділову репутацію. Пан Хмара вказав, що негативні відомості, які були розміщені в газеті, не відповідають дійсності. І вимагав спростування інформації та сплати моральної шкоди в розмірі 100000 грн.

10.02.2010

Новий закон про захист моралі: від захисту прав людини до цензури

Нова редакція Закону містить більше можливостей для цензури, аніж чинний закон Нова редакція Закону про захист суспільної моралі, яку винесли на громадське обговорення, містить більше можливостей для цензури, аніж чинний закон, б'ють тривогу українські правники та митці. Натомість голова Національної експертної комісії з моралі Василь Костицький вважає, що нова версія закону допоможе краще протидіяти поширенню дитячої порнографії, міжнаціональній ворожнечі та іншим небезпечним для суспільства явищам.

10.02.2010

Мінімальний ступінь захисту від деспотизму

Критикуючи дії Національної комісії з питань захисту суспільної моралі , мало звертають увагу, що в демократичних країнах левова частка контролю над потенційно суспільно-загрозливим контентом здійснюють самі ЗМІ та громадськість, обходячись без допомоги владних органів.

08.02.2010

І ці люди вчать нас моралі! Член НацкомМОРУ Богдан Бенюк: «Та я б…дь не про тебя говорю!»

Пропонуємо до вашої уваги відеозапис, на якому народний артист України, член Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі Богдан Бенюк "ввічливо" спілкується з молодіжною аудиторією в Києво-Могилянській академії.

20.01.2010

Human Rights Watch: Захист «суспільної моралі» як удар по свободі слова

Незважаючи на деякі позитивні зрушення, становище з правами людини в Україні залишається невтішним. Такого висновку дійшла американська правозахисна організація Human Rights Watch у звіті, який оприлюднили сьогодні у Нью-Йорку.

18.01.2010

Чому не повинно існувати Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі (НЕК)

Українські митці та правозахисники виступають проти існування НЕК. Про це вони заявили на прес-конференції, присвяченій початку акції «АнтиНЕК: ні цензурі». Необхідно діяти рішуче, закликають організатори акції, адже комісія не тільки намагається вирішувати, що кому дивитися чи читати, а і підбирається до бібліотек, аби вилучити з їх фондів ті книжки, які моралістам не до вподоби. За словами Олександра Красовицького, директора видавництва «Фоліо», до чорного списку потрапили книжки Андруховича, Жадана, Карпи, Подерев’янського, Паланіка та Бокаччо.

14.01.2010

Література проти моралі. Андрухович, Бондар, Жадан, Подерв’янський про НЕК

За великим рахунком Лозинський, який убиває Олійника, – це явище того ж ґатунку, що й НЕК, який забороняє книжку Ульяненка. Вони полюють у своїх володіннях. І нападають, звісно, не на тих, у кого "криша", а на беззахисних. Люди з цієї комісії з моралі живуть у світі, який вони самі собі придумали і якого насправді не існує. Сексуальна революція, панове, вже давно відбулася – і в світі, і в Україні, яка не стояла осторонь цього процесу.

12.01.2010

Критика цинічного безуму

Існує показник, за яким західні держави завжди безнадійно відставали від будь-якої країни соціалістичного блоку: це рівень цинізму – і влади, і громадян. Англійський чи американський радикал може довго і голосно кричати про гнилу систему, корумповану владу, ментів-фашистів. Зазіхніть на його права, і він обуриться, зажадає захисту від влади і, певно, отримає її – не тому, що тамтешня влада цілком вільна від цинічної байдужості, а тому, що тамтешні чиновники відповідають за свою діяльність своїми тепленькими місцями. Це чудовий запобіжник проти байдужості і сваволі.

11.01.2010

Тінь моралі

Існування Нацкомморалі – лише симптом, а не сама хвороба Можливо, я знов когось засмучу до неможливості нагадуванням про цей факт, але славнозвісна Національна експертна комісія України з питань моралі виникла не на порожньому місці. Її існування спирається на закон про захист суспільної моралі, який ухвалили наші депутати.

03.11.2009

Висвітлення секс-злочинів має у США особливі правила

Cкандали навколо сексуальних злочинів, жертвами яких стають діти, а звинуваченими - інколи відомі люди та навіть інституції, не рідко трапляються і у Сполучених Штатах. Варто згадати лише справу відомого режисера Романа Поланські, екстрадиції якого вимагають Сполучені Штати, звинувачуючи його у зґвалтуванні неповнолітньої в будинку його друга Джека Ніколсона, численні звинувачення на адресу Майкла Джексона, визнання Католицької церкви щодо випадків педофілії серед її священиків, а також справа техаської полігамної секти, керівники якої були звинувачені в тому, що брали до шлюбу неповнолітніх дівчат. В цій ситуації журналісти опиняються перед вибором: як збалансувати право суспільства знати з правом постраждалих дітей зберігати таємницю їх особистості.

30.10.2009

Суд ухвалив рішення щодо нападу на журналістів «Закритої зони»

Екс-керівник юридичного відділу комунального підприємства «Фармація» Владислав Панфілов, обвинувачений у справі щодо нападу на журналістів «Закритої зони», визнаний винним у перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів та умисному вчиненні легких тілесних ушкоджень (частина 1 статті 177 та частина 1 статті 125, Кримінального кодексу України). Таке рішення сьогодні прийняв суддя Шевченківського районного суду міста Києва Кирило Кормушин.

26.10.2009

Журналістські розслідування – ознака вільного суспільства

Журналіст «Газети виборчої» із Варшави Марцін Войцеховський, який має широкі зв’язки в Україні й багато пише про нашу країну, ознайомив львівських колег із 20-річним здобутком польської преси в жанрі журналістських розслідувань.

22.10.2009

Захистити ЗМІ від цензури - обов’язок держави

Європейський суд з прав людини нещодавно в справі «Мануле та інші проти Молдови» суттєво розвинув свою попередню практику. За заявою журналістів центрального державного телеканалу ТРМ («Теле-радіо Молдова») він визнав існування цензури на цьому каналі з 2001-го по 2006 рік, відсутність законодавчих механізмів захисту журналістів від цензури й тим самим - порушення свободи висловлення поглядів заявників. Цим рішенням він уперше визначив юридичний обов'язок держави законодавчо та на практиці захищати журналістів від цензури.

08.10.2009

Темники і цензура – повертаються?

7 жовтня українські журналісти, студенти та блогери пікетували Кабінет Міністрів. Вони виступили проти спроб запровадити цензуру, котрі, за їхніми словами, чинить уряд напередодні виборів. Про загрозу повернення доби цензури та темників заявив у середу й Президент Віктор Ющенко під час наради з представниками обласних телерадіокомпаній.

C