29.09.2009

Непоставлені запитання

За блискуче виконання спецзавдання під шифровкою „Репутації країни капут”, будь-який спецагент дістав би, як мінімум, нагороду. Просто нечуваний результат за лічені дні: адже зацікавились навіть провідні західні ЗМІ! В українських повідомили, що згідно зі схемою розташування готелів у Києві до 2020 року, яку 17 вересня затвердила Київська міська рада, може з’явитися готель у Бабиному яру, який так і називатиметься – "Бабин яр".

28.09.2009

Правозахисники оскаржили Ухвалу суду щодо антиреклами про Тимошенко

22 вересня 2009 р. Печерський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Вовк С.В. виніс ухвалу про забезпечення позову. Цією ухвалою Підлубному П.С. та іншим будь-яким фізичним та юридичним особам, незалежно від форми власності, заборонено розміщувати на біг-бордах, інших зовнішніх рекламних носіях, радіо та телебаченні, мережі інтернет, в електронних ЗМІ будь-яку недобросовісну рекламу відносно діяльності Ю. Тимошенко, а також будь-яку іншу недобросовісну соціальну рекламу та оприлюднювати її в будь-який спосіб до розгляду спору по суті. Правозахисники оскаржили цю ухвалу до суду в апеляційному порядку, оскільки суд не мав права обмежувати права і свободи осіб, що не брали участь у цьому процесі.

24.09.2009

Харківська влада хоче покарати журналістів за акцію протесту

Обласна влада Харківщини має намір на термінових зборах вирішити долю керівництва офіційної україномовної газети області «Слобідського Краю». Також влада не виключає, що звернуться до прокуратури у зв'язку з акцією протесту, яку видання провело напередодні.

16.07.2009

Захист суспільної моралі може бути загрозою свободі слова

Жертвою законодавчих нововведень у галузі захисту суспільної моралі стануть друковані ЗМІ. У цьому переконані в Українській Асоціації видавців періодичної преси (УАВПП).

24.06.2009

Карась Галерея та Українська Гельсінська спілка з прав людини розпочали акцію-протест «Упорно»

Її мета - спонукати Президента України накласти вето на закон України «Про внесення змін до статті 301 Кримінального кодексу України (щодо відповідальності за зберігання творів, зображень або предметів порнографічного характеру)», що передбачає встановлення кримінальної відповідальності за зберігання творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру з метою збуту чи розповсюдження.

15.06.2009

Відеоролик з Тимошенко спричинив спалах цензури?

У 2004 році завдяки телекамерам хід виборчої кампанії було змінено після того, коли українці дізналися, що кремезний Віктор Федорович Янукович насправді – по-дитячому вразлива людина, здатна впасти у "колаптоїдний стан" від удару яйцем. У 2009-му, завдяки 10 секундному відео, українці побачили іншу Юлію Тимошенко – знервовану і збентежену власною поразкою у багатоходовій комбінації зі створення "ширки".

25.05.2009

Діям ТЕЛЕРАДІОКАТІВНІ сприяють сьогоднішня держава і «Просвіта» (заява для ЗМІ)

Влада не служить народу, а всіляко намагається його знесилити: підкорити собі українське громадянське суспільство, журналістику перетворити в систему ЗМІ-трибун для свого піару, а непокірних (тих, що не приймають такі „правила гри”) викидає на вулицю, кудись за грати, у надра психоневродиспансерів або ж взагалі зживає зі світу.

22.04.2009

Без позитивного змісту

За радянських часів усе було гранично просто. Якщо Партія ніколи не помиляється, то їй протистоять лише злочинці чи божевільні. Небажаючих визнати ексклюзивне право визначити єдиний правильний шлях вже не розстрілюють, саджають чи «лікують». Проте складається враження, що й у нинішньої влади зі розумінням плюралізму не все гаразд. Можливо, тому не можу позбутися з відчуття дежа вю. Щоправда, дивного в цьому мало, адже спостерігаємось за цілою низкою рімейків..

15.04.2009

Чи мають українські ЗМІ перейти на «позитивні новини»

Українські ЗМІ потребують позитивних сюжетів, – вважає голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Хоча Василь Костицький відкидає слово «цензура», він вважає, що держава має втрутитись у роботу журналістів. Представники мас-медіа – проти.

08.04.2009

Нова постанова Пленум ВСУ щодо захисту честі та гідності: межі досконалості немає

Те, чого чекали 18 років, нарешті сталося. Пленум Верховного Суду України видав Постанову № 1 „Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи”.

02.04.2009

Круглий стіл про комісію з питань захисту суспільної моралі

31 березня в Києві в рамках фестивалю документальних фільмів про права людини відбувся круглий стіл "Правові шляхи боротьби з Національною комісією України з питань захисту суспільної моралі", організований Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

20.03.2009

Обмежена сила красивих слів

Вулицею біжать двоє чоловіків – спереду чорношкірий у джинсах, та за ним такий типовий англійський «боббі» – поліцейський в формі. Ось таку фотографію повісили в англійській підземці. Не звернула би увагу, якби не надпис: «Черговий приклад поліцейських упереджень, чи приклад твоїх?» Стає ніяково, й вже уважно читаю … Виявляється, що це дійсно погоня, але обидва кинулись навздогін за підозрюваним, і той спереду є начальником відділу дізнання, котрому допомагає рядовий поліцейський. А Ви як гадали? Я теж.

03.03.2009

На сайті Петиції почалося збирання підписів проти Комісії з моралі

Ми, що підписали дану петицію, висловлюємо велику стурбованість та обурення тим фактом, що в Україні існує так звана „Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі” і Закон України „Про захист суспільної моралі”.

14.01.2009

Федерація профспілок України стягнула з УГСПЛ майже чотири гривні і зобов’язала скасувати речення

УГСПЛ в статті «Українська Гельсінська спілка стала жертвою судового переслідування, яке розпочала Федерація профспілок України» http://www.helsinki.org.ua/index.php?id=1225193076 повідомляла про те, що Федерація профспілок України (ФПУ) звернулася до суду позовом до Конфедерації профспілок України (НКПУ) та Української Гельсінської спілки з прав людини.

04.12.2008

НАМ вимагає звільнити суддю Хаустову, яка розглядала справу ТРК «САТ плюс»

Незалежна асоціація телерадіомовників звернулась до Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії ради суддів, Міністерства юстиції та Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя із проханням звільнити з посади суддю Слов’янського міськрайонного суду Донецької області Тетяну Хаустову. Підставою для її звільнення в асоціації вважають порушення присяги.

C