04.12.2008

Відкритий лист Генеральному прокурору України

Напередодні Дня працівників прокуратури у Вас та у Ваш підлеглих, мабуть, святковий настрій. Тим більш, що прокурори міст і районів провели брифінги з цього питання, розкривши журналістам «таємниці» цифр – злочинів, карних справ і таке інше. Така, так би мовити, відкритість та відвертість трапляється у Ваших підлеглих на місцях із завзятою періодичністю: раз на рік. Проте мені, як представнику журналістської спільноти, керівнику бюро журналістських розслідувань ТО «Каховський плацдарм» і шеф-редактору газети спротиву корупції «БОМБА!», хотілося б звернутися саме до Вас, шановний пане Генеральний прокурор.

25.11.2008

Як програти інформаційну війну (ч. 1)

Ніхто не заперечить посилену увагу, яка приділяється Україні як Росією, так і світовими ЗМІ з початку конфлікту між Росією та Грузією. Втім, жодної одностайності немає відносно причин такої честі. Деякі висновки та тривожні паралелі з Україною, щоправда, напрошуються на тлі відстоювання Росією свого права «захищати своїх» громадян, де би вони не перебували» та щедрої роздачі паспортів РФ мешканцям Південної Осетії. Є й інші аспекти, адже офіційна Москва та російські ЗМІ майже з першого дня війни звинувачують Україну в постачанні в Грузію зброї й стверджують, що члени націоналістичної організації УНА-УНСО брали участь у воєнних діях.

23.10.2008

Цензура.net?

Ціна всіх гучних слів про реформу вимірюється втіленням в життя – чи відсутністю такого. Не викликає сумніву, що будь-які справжні реформи в Україні неможливі без серйозних змін судової системи. Протягом 2005 та 2006 років здавалося, що ось-ось й розпочнеться вже не позірна реформа, що рухаємось у правильному напрямі.

21.10.2008

Відкритий лист «Дзеркалу тижня»

Багато років передплачую і читаю «Дзеркало тижня». Завжди вважав її серйозною і чесною аналітичною газетою, в якій знають, що таке демократія і свобода слова та поважають їх. Проте змушений констатувати, що це не так. Принаймні не завжди або не щодо всіх авторів. Стосовно деяких тем чи окремих авторів у «Дзеркалі тижня», виявляється, діє цензура.

15.10.2008

Міністерство позитивного змісту. Чи мають ЗМІ бути білими і пухнастими?

Уявимо собі, що в Англії, у відповідь на світову фінансову кризу, заступник голови парламенту запрошує всіх журналістів на круглий стіл, аби обговорити тривожну відсутність позитивних новин у ЗМІ. Учасники заходу розглядають різні способи підвищення суспільної моралі, зокрема, інтерв’ю з міністром фінансів у затишній обстановці щодо його любові до собак.

27.08.2008

Зазвичай, тоталітарні уряди першою справою перекривають доступ до інформації ,- В.Яворський

«Відкритість інформації є коренем демократії. Без об’єктивної інформації ви не можете зробити правильний усвідомлений крок на виборах, а ЗМІ не можуть ефективно використовувати свою контрольну функцію за владою. Без інформації не можливо оцінити роботу чинного уряду, депутатів чи просто оцінити багато суспільних процесів. Вільна її циркуляція є необхідною умовою демократії та розвитку суспільства…» - інтерв’ю з Володимиром Яворським, виконавчим директором Української Гельсінської спілки з прав людини.

18.08.2008

Новини з чужих слів

Воєнний конфлікт між Росією й Грузією продемонстрував, що войовнича риторика з боку Росії аж ніяк не обмежується риторикою. Дедалі частіше чуємо, наче нічого неочікуваного не було, що росіяни все заздалегідь планували й вправно провокували грузин. Як би там не було, як би ми не оцінювали дії грузинської сторони, неприхована розгубленість і розпачливе відчуття повної безпорадності, коли російські війська вторглися на територію суверенної держави, здається, довго не забудуться.

07.08.2008

Стріляєте по карикатурах політиків - порушуєте національну безпеку!

«Прокуратура доручила міліції і СБУ провести перевірку за фактом використання в тирі як мішені карикатур на керівників держави і опозиції» - пише УНІАН. Виникає одне питання - чи залишився в посадових осіб нашої держави ще здоровий глузд?! В чому звинувачують підприємців, що влаштували такий тир? Можливо карикатури на політиків вже малювати заборонено? А в кримінальному кодексі з’явилася стаття «Малювання карикатур на політичних діячів карається позбавленням волі на строк до 5 років. Обтяжуючими обставинами є малювання карикатур на Президента України чи Прем’єра».

05.06.2008

Так вип’ємо ж за те, чого не існує! За журналістcьку солідарність!

Журналісти стають обслугою влади. Власними зусиллями, а також за допомогою деяких суддів. Такі не досить оптимістичні заяви прозвучали сьогодні на прес-конференції «Свобода слова в Україні – заручник судової влади».

14.04.2008

Свобода слова по-криворізьки

На моє глибоке переконання, влада повинна служити народу, а не навпаки. Так само і журналісти покликані бути чесними і законослухняними, аби люди їм вірили як виразникам громадської думки. Тож, виходячи з таких моїх переконань, я, редактор часопису „Промінь Просвіти” з міста Кривого Рогу Сергій ЗІНЧЕНКО, і звертаюся до моїх колег, журналістів, із цією заявою та з проханням оприлюднити її в засобах масової інформації.

29.01.2008

Другої свіжості не буває

29 листопада 2007 року на Інтернет-порталі MIGnews.com з’явилося дійсно страшне повідомлення. «Як стало відомо MIGnews.com.ua, вчора голова «Конгресу українських націоналістів» в Запорізькій області Василь Тимчина зробив наступну заяву (дослівно): "Прийшов наш час, і Дніпро стане червоним від крові жидів і москалів" . Слова важко навіть цитувати, тому читач може розуміти обурення кореспондента тим, що «ніхто з присутніх представників Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ та Генеральної прокуратури не зупинив расиста».

08.11.2007

Яких змін потребує медійне законодавство після виборчої компанії 2007 року?

Круглий стіл на тему «Яких змін потребує медійне законодавство після виборчої компанії 2007 року» пройшов нещодавно в Києві. Його організаторами стали «Центр суспільних медіа», «Індустріальний телевізійний комітет», «Незалежна асоціація телерадіомовників» та «Інститут Медіа Права».

21.09.2007

21 вересня - день загиблих за Правду

У березні 1997 р. до столиці з Луганська приїхав власний кореспондент газети “Киевские ведомости” Петро Шевченко. Колезі, який зустрів його на вокзалі, він сказав, що перебуває під “ковпаком”, у нього є справи у місті, а до редакції приїде після 14 години. Але так і не приїхав...

07.08.2007

Пікетуєш Тендерну палату? Отримай в подарунок кримінальну справу на власне ім’я!

Попереджати злочинність - таке завдання ставить перед органами міліції держава. На перший погляд над цим ніхто не працює. Але якщо придивитися уважніше, то можна побачити, як передбачливі міліціонери в разі необхідності відкривають кримінальну справу за два місяці до дати вчинення злочину. Мабуть у райвідділах таки працюють місцеві Нострадамуси чи Глоби. Або кримінальну справу хтось замовив. Наприклад якийсь високопосадовець….

22.06.2007

Результати аудиту використання коштів Державного бюджету України, виділених Державному комітету телебачення і радіомовлення на трансляцію телерадіопрограм, вироблених для державних потреб

Нецільове використання коштів у значних розмірах та хаотична державна політика в сфері телерадіомовлення - так можна охарактеризувати діяльність Держкомтелерадіо за висновками Рахункової палати України.

C