19.06.2007

Промова пана Амбеї Лігабо, спеціального доповідача ООН з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження, по завершенню його візиту до України

Користуючись нагодою, мені хотілось би висловити свою подяку уряду України за запрошення до цієї країни на посаді Спеціального Доповідача ООН з питань захисту та поширення права на свободу думки та її вираження. Також хотілося б подякувати усім особам, як національного так і міжнародного рівня, організаціям, представникам ЗМІ, журналістам, профспілкам і людям, з якими я зустрічався і всебічно обмінювався думками та інформацією. Висловлюю свою особливу шану тим журналістам, які стали жертвами насильства, за їх мужність, з якими я мав честь зустрітися вчора.

08.05.2007

Антисеміти знову програли - як і в 45-му

Напередодні Дня Перемоги МАУП програв чергову судову справу – цього разу Шевченківський райсуд Києва відмовив цьому вузу у задоволенні позову до групи українських інтелігентів: Мирослава Поповича, Станіслава Кульчицького, Юрія Шаповала, Ярослава Яцківа, Олександра Майбороди, Наталії Яковенко, а також освітянської газети „Світ”.

04.05.2007

Хто контролює українські ЗМІ?

Українська Гельсінська спілка з прав людини знову оприлюднила назви компаній та фізичних осіб, що контролюють провідні засоби масової інформації в Україні, а значить володіють ефіром і правом обирати, яку саме інформацію вкладати в голови українських громадян

03.05.2007

Хто вони – «ВОРОГИ ПРЕСИ 2006»?

Толерантні представники більшості міжнародних організацій назвали ситуацію в Україні «частковою свободою слова». Українські експерти під час прес-конференції «Вороги преси в Україні» були більш жорсткими у висловлюваннях. Зокрема, за словами Вікторії Сюмар, виконавчого директора Інституту медіа права ситуація зі свободою слова в Україні в порівнянні з 2005 роком різко погіршилась. А саме.

24.04.2007

„Телеканал „Київ”. Для киян чи для мера?”

23 квітня у приміщенні київського Будинку вчителя пройшов захід, організатором якого виступив Інститут Медіа Права , - круглий стіл: „Телеканал „Київ”. Для киян чи для мера?”

20.03.2007

Аналіз і коментар до проекту „Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності стосовно засобів масової інформації”

Цей матеріал підготовлено для відділу з питань засобів масової інформації Ради Європи на прохання українських органів влади. 26 березня 2007 року відбудеться обговорення цього законопроекту разом з експертами Ради Європи.

15.03.2007

Держкомтелерадіо потребує кардинальних змін

На черговій Колегії Рахункової палати проаналізовано та узагальнено результати аудиту використання коштів Держбюджету України, виділених Державному комітету телебачення і радіомовлення України, на трансляцію телерадіопрограм за держзамовленням.

28.02.2007

Напіввагітних жінок не існує. А чи існує напівцензура?

«…Національна комісія з питань захисту суспільної моралі прийшла до висновку, що зображення наданих зразків реклами носить згідно зі статтею 1 Закону України «Про захист суспільної моралі», носить еротичний характер, оскільки показує молодих, вродливих жінок, у всьому багатстві краси їхніх тіл, зодягнутих в білизну еротичного характеру, яка дозволяє направити думки, почуття і уявлення глядача в область сексуальних бажань».

16.02.2007

Редакційний статут – чи є в ньому необхідність?

1 березня 2007 року – це останній день, коли всі українські телерадіоорганізації мають затвердити свої редакційні статути і подати їх до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Положення про редакційні статути з’явилися у новій редакції Закону України „Про телебачення і радіомовлення” (надалі – Закон) як відповідь на редакційні конфлікти зразка 2003 – 2004 років.

01.12.2006

Сьогодні Медіа-профспілка відкриє ресурсний центр у Рівному

У п’ятницю, 1 грудня, у Рівному Медіа-профспілка відкриє ресурсний центр для журналістів Рівного, Житомира та Луцька. Про це повідомив голова Незалежної Медіа-профспілки України Сергій Гузь.

14.11.2006

Реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації

Вже не перший день в Україні стоїть проблема реформування державних і комунальних засобів масової інформації і скоріше за все ця проблема буде актуальною ще не один рік, оскільки це реформування несе разом з собою несе величезну кількість питань як правового так і економічного змісту. Все це разом приводить до необхідності усестороннього обговорення принципів і методів реформування, і загалом потрібності такої реформи.

25.09.2006

Історія органів влади у сфері інформаційної політики

Нещодавні зміни у керівництві Державного комітету телебачення і радіомовлення ще раз привернули увагу до ефективності державної політики у сфері інформаційних відносин. Перманентні конфлікти між Національною радою з питань телебачення і радіомовлення та Державним комітетом телебачення і радіомовлення завжди породжували думку: навіщо державі два органи управління з майже ідентичною назвою? Свідоцтво про реєстрацію преси видане Державним комітетом телебачення і радіомовлення породжувало сумніви – а до чого тут комітет з телебачення? Відсутність стратегічного планування у сфері інформаційної політики досі залишається серйозною проблемою для України.

13.09.2006

13 вересня об 11:00 розпочалась журналістська ініціатива «Краще не брехати!»

Згідно ініціативи передбачається проведення в журналістських вищих навчальних закладах спеціальних тренінгів, на яких провідні українські журналісти вчитимуть студентів, як не стати слугами цензури або виконавцями «замовних матеріалів», коли прийдуть працювати до медіа.

08.09.2006

Львівська влада пішла назустріч вимогам журналістів

Львівська міська рада відгукнулася на заклик журналістів і створила спеціальну депутатську комісію для вивчення обставин і наслідків реставрації історичної частини міста та використання коштів, виділених на святкування його 750-річчя. Міський голова Львова Андрій Садовий пообіцяв, що цій комісій буде надано найвищий статус

16.08.2006

Деякі аспекти правового забезпечення реформування друкованих засобів масової інформації, заснованих органами державної влади та органами місцевого самоврядування

Сьогодні розбудова правової та демократичної держави практично є неможливою без діяльності незалежних друкованих засобів масової інформації. Друковані засоби масової інформації можна без сумніву вважати складовою частиною національного інформаційного простору. Україна має забезпечити розвиток національного інформаційного простору, розпочавши реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації.

C