11.09.2015

Українська Гельсінська спілка судитиметься з Міноборони за доступ до інформації

В Україні існує процедура, згідно якої підприємства, що виконують мобілізаційні завдання (як державні, так і недержавні), можуть звернутися до Міноборони та попросити накласти «броню» на окремих унікальних робітників. Проте яким чином здійснюється ця процедура та як нею скористатися мало хто знає. Адже вся інформація про це міститься в документі під грифом «Для службового користування».

30.05.2012

Про нові генплани міст України розказують у мультфільмах

Згідно інформації від обласних державних адміністрацій та Ради міністрів АР Крим більш ніж в 20 містах України генеральні плани знаходяться на фінальній стадії розробки чи ухвалення. Серед таких міст Київ, Одеса, Харків, Сімферополь, Запоріжжя, Житомир, Черкаси та ін. Про те, що являє собою цей важливий містобудівний документ, які загрози та перспективи несе його прийняття городянам, тепер можна дізнатися з мультфільмів.

18.04.2012

Совершенно секретно . Або як потрапити в архів

Траплялися і просто курйозні випадки, коли на плакати з Елвісом Преслі накладали відповідний гриф. Чи становить цей документ інформацію про державну таємницю? Здоровий глузд каже "ні". Це ж стосується і кримінальних справ служб безпеки вже неіснуючої країни.

02.03.2012

Випадки обмеження в доступі до архівів почастішали — дослідники

86,2 % експертів особисто стикалися з випадками обмеження в доступі до інформації в архівах. Дослідники наполягають — архіви мають бути доступними: 72,4 % впевнені, що всі архіви з документами до 1991 року повинні бути відкритими, а ще 27,6 % допускають лише незначні обмеження в доступі.

20.02.2012

Партія регіонів скасовує передвиборчий стриптиз

Таємно для всіх, депутати вирішили захистити себе та інших чиновників від необхідності звітувати про придбання машин, маєтків та діамантових гарнітурів.

14.02.2012

Втаємничена земля та інші страшніші секрети місцевих чиновників

Чехарда з рішеннями місцевої влади щодо втаємничених від не чиновницького ока документів, продовжується. Чергове звернення в міську раду змусило чиновників перечитати закон і змінити деякі слова у місцевих рішеннях, що регулюють доступ до публічної інформації.

20.01.2012

Доступ до публічної інформації: як і коли звернутися до прокуратури?

Чим може бути корисною прокуратура, якщо ви маєте проблеми з доступом до інформації? Так, будь-яке порушення органом влади закону "Про доступ до публічної інформації" є приводом для звернення до прокуратури. А прокуратура має вагомі засоби впливу на порушників закону.

21.12.2011

Мінюст роз’яснив, що таке «персональні дані»

У зв’язку з численними зверненнями громадян щодо практичного застосування деяких положень Закону України «Про захист персональних даних» Міністерство юстиції надало роз’яснення з найбільш актуальних та поширених питань.

12.12.2011

Без порнухи – без проблем?

Парламентом ухвалено закон про якісь зміни до деяких законів. Жодного сексу, жодної ролі для чиновників від моралі. Президентським законопроектом № 9494 лише розширено роль співпрацівників безпеки. Інформаційної.

29.11.2011

Передбачувані загрози захисту інформаційної безпеки

Багато хто сміявся з недавньої заяви президента про озброєних людей серед опозиції, які планують захоплення влади в Україні. Занадто вже безглуздою вона їм здавалася. А коли почують ті, хто правильно зрозуміє, чого від них очікується, смішного буде дуже мало.  

18.10.2011

Право знати, або в кого спитати про важливе

Україна, що традиційно пасе задніх у низці важливих міжнародних рейтингів, нині може звітувати про певні успіхи. За рейтингом забезпечення права на інформацію, розробленим двома провідними міжнародними організаціями Access Info Europe (Іспанія) та Centre for Law and Democracy (Канада), український закон «Про доступ до публічної інформації» зайняв дев’яте місце серед 89 країн світу.

07.10.2011

Чиновників почали притягати до відповідальності за порушення Закону «Про доступ до інформації»

В травні цього року вступив у силу довгоочікуваний Закон «Про доступ до публічної інформації». За незначний час його застосування українські суди вже розглянули 75 справ по доступу до інформації, а також 5 справ про притягнення чиновників до відповідальності за порушення закону. Огляд цих справ дає можливість зробити перші висновки про те, як реально діє закон, які його норми найчастіше порушуються, та як розуміють закон про доступ судді.

27.09.2011

Як працює доступ до інформації

Механізмом доступу до публічної інформації можуть скористатися всі. Але, безумовно, особливо важливий він для журналістів, оскільки від нього часом прямо залежить можливість виконувати професійні обов’язки. Тож пропонуємо рекомендації, як подати інформаційний запит у такий спосіб, щоб мінімізувати можливість відмови та уникнути перешкод в отриманні інформації.

15.08.2011

Плани Кемерона щодо обмеження соціальних мереж обурили інтернет-спільноту

Учасники заворушень у Великобританії координували свої дії за допомогою інтернетів та смартфонів. Слова Кемерона про наміри обмежити доступ до соціальних мереж для зловмисників обурили не лише британців.

10.08.2011

Публічна інформація: журналісти беруть закон на озброєння

Три місяці тому набули чинності закони, які мають зробити органи влади прозорішими. Попри бюрократичні труднощі з реалізацією законодавчих норм, журналісти визнають: публічно значима інформація стала доступнішою.

C