19.07.2011

Міський голова Запоріжжя зачинив двері перед журналістами

Міський голова Запоріжжя Олександр Сін заборонив допускати журналістів на щотижневі наради з начальниками управлінь у міській раді. Чиновники, мовляв, побоюються казати правду, щоб не привертати до себе уваги журналістів. Журналісти таким кроком мера обурені і називають це обмеженням їхнього права на доступ до публічної інформації.

12.07.2011

Громадськість заявляє, що уряд провалив виконання вимог закону «Про доступ до публічної інформації»

Понад 50 громадських організацій, що входять до партнерства «Новий громадянин» висловлюють занепокоєння щодо фактичного саботування з боку Кабінету Міністрів України вимог закону «Про доступ до публічної інформації». Про це йдеться у відповідній заяві громадськості.

25.06.2011

Хто регулюватиме інтернет в Україні

Значення Інтернету в суспільних відносинах як майданчика для комунікації постійно зростає. Це загальносвітовий процес. Після WikiLeaks та подій в Африці й Азії, цілком зрозуміло, що Інет – це не просто засіб інформації та комунікації, він здатен стати суб’єктом глобальних політичних процесів. Звідси – посилена увага до мережі з боку політиків.

03.06.2011

Обмежена відкритість влади

У Дніпропетровську розгорівся скандал. Опозиція заявила, що у міському бюджеті Дніпропетровська виділено понад 2 млн грн на інформатизацію міської ради. Між тим на офіційному сайті органу влади із початку року виклали тільки одне рішення виконкому і жодного розпорядження міського голови. Куди йдуть гроші, виділені на інформування громадян, і чи не задорого обходиться платникам податків «відкритість» влади?

18.05.2011

Вперше подано в суд за порушення закону «Про доступ до публічної інформації»

Вчора, 17 травня, вперше в історії дії Закону України «Про доступ до публічної інформації» подано до суду на Голову обласної ради. Зокрема, координатори закарпатського «Громадського центру» просять суд зупинити дію розпорядження Голови Закарпатської обласної ради.

10.05.2011

Чому Закон «Про доступ до публічної інформації» важливий для кожного? (відео)

Нагадаємо, Українська Гельсінська спілка з прав людини та Харківська правозахисна група закликають законодавців не вносити змін до Закону «Про доступ до публічної інформації». Правозахисники вважають, що такі зміни призводять до звуження обсягу прав людини та суперечать європейським стандартам.

04.03.2011

Чи отримають громадяни україни право на доступ до генеральних планів власних міст?

Громадяни України протизаконно позбавлені доступу до генеральних планів більшості міст України. Очікується, що ухвалений Верховною Радою 14 січня 2011 року закон «Про регулювання містобудівної діяльності», але ще не підписаний Президентом збереже засекречення генпланів і в майбутньому та пов’язані із цим корупційні ризики.

09.02.2011

Аналіз нових інформаційних законів

Закони наберуть чинності через три місяці з дня опублікування. Що ж нас очікує, чи покращаться насправді умови для здійснення права на інформацію? Розглянемо ухвалені закони під кутом зору, по-перше, усунення суттєвих недоліків ще діючого Закону «Про інформацію», а по-друге, відповідності міжнародним стандартам. При цьому для простоти будемо називати Закон «Про доступ до публічної інформації» законом про доступ.

24.12.2010

Чи дочекається Україна цього року закону «Про доступ до публічної інформації»?

Журналісти та громадські організації наполягають на виконанні народними депутатами свого зобов’язання перед українським суспільством та міжнародною спільнотою щодо ухвалення закону «Про доступ до публічної інформації» до кінця цього року.

15.12.2010

«Про інформацію»

Узгоджений текст проекту закону, який парламент має розглянути цього тижня разом з проектом «Про доступ до публічної інформації». Законопроект №7321 спершу називався «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо забезпечення доступу до публічної інформації, був внесений Оленою Бондаренко, Володимиром Ландіком (фракція Партії регіонів) та Юрієм Стецем («НУ-НС»), і тепер стане новою редакцією закону «Про інформацією».

30.11.2010

ВР ухвалила у першому читанні закон про інформацію

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект про інформацію. Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення відповідного рішення проголосували 344 народних депутата з 409 зареєстрованих у сесійній залі. Наступним кроком, має стати ухвалення у другому читанні двох проектів законів "Про інформацію" та "Доступ до публічної інформації".

29.11.2010

Право знати

Представники Transparency International Чехії закликають український парламент ухвалити закон про доступ до публічної інформації, який може стати одним з ефективних інструментів боротьби з корупцією. З таким зверненням сьогодні на прес-конференції в УНІАН виступили представники Transparency International Чехії Радим Буреш і Петр Янса.

04.11.2010

Доступ до інформації По-Регіональному

У цій статті подано юридичний аналіз проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення доступу до публічної інформації) реєстраційний № 7321, внесеного народними депутатами України Оленою Бондаренко та Володимиром Ландиком. Проект презентований як альтернатива Партії Регіонів до законопроекту Андрія Шевченка про доступ до публічної інформації, тому частина позицій подана у порівнянні.

03.11.2010

Роман Головенко: «Проект Бондаренко-Ландіка-Стеця не мали реєструвати»

Юрист ІМІ Роман Головенко вважає, що проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо забезпечення доступу до публічної інформації № 7321 від 2 листопада 2010 року по суті є альтернативним до законопроектів «Про доступ до публічної інформації» № 2763 та «Про внесення змін до Закону України «Про інформацію» № 4485, обидва внесені Андрієм Шевченком, оскільки за своїм предметом регулювання «Альтернативними вважаються законопроекти, які містять положення, що регулюють однакове коло питань та повторюють за суттю положення щодо регулювання одних і тих же суспільних відносин» (ч. 1 ст. 100 Регламенту).

01.11.2010

«Замість американських аудиторів владу може контролювати народ»

Більше половини економіки України, за даними Світового банку, знаходиться в тіні. Громадяни не дають державі гроші, за які чиновники не звітують. Поліпшити ситуацію може закон про доступ до інформації. Законопроект, згідно з яким чиновники всіх рівнів муситимуть у стислі терміни відповідати на запити громадян та оприлюднювати в інтернеті суспільно важливу інформацію, розглядатиметься у Верховній Раді у вівторок.

C