13.12.2006

СБУ „звільнило” заступника Державної судової адміністрації України

Постановою Кабінету Міністрів України № 1676 від 6 грудня 2006 р. Уряд звільнив Богданова Леоніда Владиславовича з посади заступника Голови Державної судової адміністрації України у зв’язку із скасуванням допуску до державної таємниці (пункт 2 частини першої статті 40 КЗпП України).

28.09.2006

УГСПЛ представила найбльш відкриті та найбільш закриті органи влади

Сьогодні на прес-конференції приуроченій до Міжнародного Дня Права на Інформацію (Right To Know Day) українські правозахисники заявили про найбільш відкриті та найбільш закриті органи державної влади. У прес-конференції взяли участь: Володимир Яворський, УГСПЛ, Вячеслав Якубенко, адвокат, та Роман Романов, Директор програми „Верховенство права” МФ „Відродження”.

06.03.2006

Президент змінив указ „не для друку” і скасував надбавки суддям

Президент України у п’ятницю видав Указ, згідно якого було внесено зміни в указ від 10 липня 1995 року № 594, яким змінив умови оплати суддів Верховного суду України. Проте визначити точно як змінилася ця оплата виявилося неможливим, оскільки Указ № 594 знаходиться під грифом „не для друку”.

01.12.2005

Увага! Джеймси Бонди чудять в парламенті

Не знаємо, як там депутати (можливо в них здоровий глузд атрофувався за 4 роки натискання на кнопки), але наш офіс просто шокований. Щойно Верховна Рада України прийняла в другому читанні Законопроект про Службу Зовнішньої розвідки України – весь абсурд ситуації в тому, що правки Комітету до другого читання вносилися не в той законопроект, за який голосували в першому читанні. В другому читанні голосували за інший законопроект!

28.11.2005

Таємний законопроект

Текст Законопроекту про Службу зовнішньої розвідки України, вже прийнятий парламентом за основу, відсутній на сайті Верховної Ради. Проте, він був розданий депутатам. Пропонуємо увазі всіх зацікавлених цей документ - особлива увага на статтю 5

25.02.2005

Кучма ховав ДУСю, кого ж тепер ховає Ющенко?

У разі бездіяльності Президента України щодо припинення практики незаконного засекречування указів, правозахисні організації, на знак протесту проти видання документів із грифами „опублікуванню на підлягає” та „не для друку”, готові організувати масові публічні акції та звернутися із позовом до суду.

14.02.2005

Практику незаконного засекречування і далі застосовує новий Президент (оновлено)

Днями Президент України Віктор Ющенко знову видав чотири укази під грифом „опублікуванню не підлягає”(№ 225/2005, № 226/2005, № 227/2005, № 228/2005).

01.02.2005

Ющенко продовжив традицію минулої влади незаконно засекречувати свої укази

28 січня Президент України підписав два Укази з позначенням „опублікуванню не підлягає”, чим продовжив сумнозвісну традицію минулої влади незаконно засекречувати свої рішення. Використання цього грифу, а також грифу „не для опублікування” не передбачено жодним правовим актом, проте активно використовувалося владою. Правозахисники звернулися до Президента з вимогою припинити незаконні дії у світлі декларацій про утвердження прав людини та відкритості влади.

14.10.2004

“Негативна інформація, поширена про особу, є недостовірною”

Не пройшло і півроку як Комітет Верховної Ради України з питань правової політики нарешті розглянув і рекомендував парламенту прийняти за основу проект закону "Про внесення змін до Цивільного кодексу України (щодо права на інформацію)".

28.09.2004

Чи Ви маєте право знати? Сьогодні ж специфічний день знань – день „права знати”

„Для службового користування”, „не для друку”, „опублікуванню не підлягає” – ці та інші непередбачені законом грифи, які обмежують можливість ознайомитися з документами, добре відомі українським правозахисникам. Найбільшу кількість таких документів приймають Президент України та Кабінет Міністрів, причому Президент використоває гриф „опублікуванню не підлягає”, Кабінет Міністрів – гриф „не для друку”, а відомства – в основному гриф ДСК (для службового користування). Правозахисники борються за право на інформацію як можуть – зокрема подаючи позови до суду і, нерідко виграючи судові справи. Сьогодні їх свято :-), свято борців за право громадян знати.

C