Мета, цілі, цільови групи

 

Місія програми

Розвиток культури прав людини в Україні.

Програма передбачає вплив на розвиток формальної та неформальну освіту в галузі прав людини.

Для розвитку формальної системи освіти програма пропонує найкращій досвід, участь у розробці державної концепції, створення системи громадського моніторингу за виконаннями програми державою.

Програма є платформою для партнерства усіх зацікавлених організацій та громадських активістів

Ціль програми

Формування компетентностей щодо розуміння прав людини, демократичних цінностей, механізмів їх захисту та підтримки, шляхів міжкультурного порозуміння та мирного вирішення конфліктів серед суспільно-активної молоді, активістів недержавних організацій, журналістів, окремих груп агентів держави (працівників правоохоронних органів, системи освіти і т.п.).  

Спеціальні цілі та основні цільові групи

Спеціальні цілі залежать від того – хто є окремими цільовими групами, які проходять навчання і залежать від їх «втягнення» у проблему, яка представляє суспільний інтерес, від рівня їхнього можливого впливу на проблему та освітніх потреб у сфері навчання правам людини. Спеціальні цілі визначаються окремими документами, що містять опис навчальної програми для цих цільових груп.

Спеціальні цілі включають досягнення певного рівня знань, вмінь та формування позиції і зорієнтовані переважно на базовий рівень підготовки. Є окремі навчальні заходи, учасниками яких можуть бути випускники заходів базового рівня. Наприклад, заходи з підготовки щодо проведення моніторингу прав людини і т.п.

Станом на жовтень 2009 року навчанням охоплені наступні цільові групи:

  • Громадсько-активні молоді люди;
  • Активісти недержавних організацій;
  • Вчителі шкіл та викладачі ВНЗ;
  • Журналісти;
  • Активісти, які діють в інтересах людей з інвалідністю;
  • Працівники правоохоронних органів (Помічники Міністра Управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ Апарату Міністра МВС України).