Передумови

 

Не можна чітко визначити, коли виникла ідея створення програми. Очевидним є те, що в її необхідності були переконані окремі активісти і недержавні організації, які мали схожість (перетинання) стратегічних намірів.

Практичні кроки щодо розробки програми та її реалізації розпочались у 2007 році.

Розуміючи необхідність і базуючись на власній стратегії на 2007-2009 роки представники програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» навесні 2007 року організували коротку зустріч представників недержавних організацій, які працюють у сфері навчання правам людини. Під час цієї зустрічі була проголошена ініціатива щодо консолідації зусиль недержавного сектору у сфері навчання правам людини.

У грудні 2007 року відбулась неформальна експертна нарада присвячена перспективам розвитку навчання правам людини в Україні, що дозволила конкретизувати потреби у навчанні окремих цільових груп, виявити існуючі можливості й розробити план дій на перший етап реалізації програми (на 2008 - 2009 роки).

На даний час закінчено реалізацію плану дій на 2008 – 2009 роки і розпочато другий етап програми, а також здійснюються дослідницькі заходи щодо вивчення потреб у навчанні правам людини різних цільових груп, потенціалу експертів, організацій та існуючих методичних розробок.