Сучасні виклики правам людини

strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /srv/www/edu/html/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
 
25.05.2013
Відeозапис лекції видатної правниці, першого польської омбудсмана, судді Конституційного Требуналу Республіки Польща професорки Еви Лентовської, яка була прочитана 19 березня 2013 року у Національному університеті Києво-Могилянська Академія на запрошення Всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини".
25.03.2013
  Пропонуємо вашій увазі аудіозапис лекції першого польського омбудсмана, професорки Еви Лентовської, яку вона прочитала у Києві 20 березня 2013 року. У своїй лекції пані Лентовська розповіла про власний досвід роботи на посаді радника з прав людини у Польщі, а також про специфіку та виклики, пов'язані із реалізацією прав людини у нашіх країнах. 
14.11.2012
Избранные главы из книги известного норвежского криминалиста и философа права Нильса Кристи "Пределы наказания". 
29.01.2011
Даний текст являє собою систематизовану добірку фактів втручання у діяльність адвокатської спільноти у Республіці Білорусь у період з 19 грудня 2010 року по 27 січня 2011 року.
18.01.2011
Документ являє собою систематизовану добірку фактів втручання у діяльність журналістів у Республіці Білорусь, висновки та рекомендації білоруській владі, організаціям громадського сектору, НУО з інших країн та міжнародним структурам.
17.01.2011
У документі представлено аналіз фактов втручання у діяльність правозахисних організацій та ініціатив у Республіці Білорусь, зроблений з урахуванням Декларації ООН Про право та обов’язок окремих осіб, груп та органів суспільства заохочувати та захищати права людини та основоположні свободи ("Декларація ООН про правозахисників") а також положень Керівництва Європейського Союзу з проблем захисників прав людини - "Забезпечення захисту".
27.06.2010
Изучение правовых систем других государств позволяет не только лучше понять другие народы, но и использовать их опыт. Целый ряд проблем современного мира не ограничивается рамками одного государства. «И очень хорошо, — как справедливо отмечает Я. Закшевская, — что мы можем сравнивать нашу ситуацию с разными странами, а имея большие возможности для сравнения, получаем также гораздо большие возможности выбора»
27.06.2010
Не так давно, 10 декабря 1998 года, исполнилось 50 лет со дня принятия Всеобщей декларации прав человека. Вскоре после этого вооруженные силы НАТО пересекли границу независимого государства, которое не совершило никаких действий, направленных непоcредственно против хотя бы одного из членов пакта. Интервенция НАТО была предпринята в целях защиты группы граждан Югославии от массового нарушения их прав со стороны их собственного правительства в пределах территории этого суверенного государства. Так была перевернута новая страница в истории международного права. Идея прав человека получила вооруженную поддержку. Для того, чтобы лучше понять характер и возможные последствия этой перемены, следует сделать короткий экскурс в первое пятидесятилетие существования идеи прав человека, пятидесятилетие, которое только что завершилось.
05.11.2009
Лекція експерта Сербського Гельсінського Комітету Марко Станіславлевіча про виклики цінностям прав людини, що несе в собі мова ворожнечі: "...Механізм мови ворожнечі – прозорий: ідеться про релятивізацію права на життя, основного з людських прав. Способи того механізму не завжди настільки прозорі, як і самий результат, але сенс полягає в тому, що дискримінація с початку, а потім і насилля, злочин, вбівство і геноцид, в екстремальних випадках, стає очікуваним, або навіть бажанним. Користуватися мовою ворожнечі має дві мети: зробити суспільний клімат безкарності, з одного боку, і виправдати злочин з ворожнечі, тобто зробити злочин соціально прийнятим, при чому мовні явища грають велику роль..."
03.11.2009
"Права людини можуть бути реалізованими тоді, коли люди поінформовані про свої права та знають, як їх використовувати. Тому освіта в галузі прав людини має величезне значення для ефективного виконання встановлених стандартів. І хоча це було проголошено 60 років тому, коли приймалася Загальна декларація прав людини, ми й досі не добилися того, щоб люди знали про свої права та розуміли як вимагати того, щоб ці права були дотримані"