У Чернігові розпочалася Всеукраїнська школа з прав людини для молоді

 
Дата події: 
Sun, 2016-08-07 (All day)

7 серпня в Освітньому домі прав людини в Чернігові стартувала XII Всеукраїнська школа з прав людини для молодих активістів. Це щорічний освітній цикл, покликаний надати активній у громадському житті молоді базові знання та навички щодо захисту прав людини. Школа організована Українською Гельсінською спілкою з прав людини спільно з Всеукраїнською освітньою програмою “Розуміємо права людини” за підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Права людини в дії”. Школа сприяє формуванню мережі правозахисників в Україні.

У цьогорічній школі бере участь 21 учасник з усіх регіонів України - волонтери правозахисних та інших громадських організацій, молоді вчителі, журналісти, студенти і наукові співробітники вишів. Компетентне журі обрало їх із 78 претендентів, керуючись вмотивованістю претендентів до громадської роботи у сфері прав людини. Учасники очікують навчитися компетентно відстоювати права людини, розширити свій світогляд і застосовувати відповідні підходи у власній роботі, набути нової спеціалізації у громадській діяльності та знайти однодумців для співпраці.

У програмі - лекції та тренінги від провідних українських і зарубіжних експертів з філософії прав людини та механізмів їхнього захисту у національній та міжнародних системах, заняття з протидії дискримінації і навчання дій на захист прав людини. А також - заняття у форум-театрі, знайомство з практичною роботою українських правозахисників, які працюють у сферах документування порушень прав людини на території ведення бойових дій та звільнених територіях, захисту прав сексуальних та національних меншин, прав дитини, протидії дискримінації та катуванням у місцях несвободи і не лише. Для підсумування результатів навчання буде проведений добовий марафон з аналізу актуальних проблем у сфері прав людини та підготовки кампаній, спрямованих на вирішення таких проблем.

Школа триватиме протягом дев'яти днів і завершиться акцією на захист громадських інтересів у Чернігові, яка продемонструє практичний результат навчання.

 

Контактна особа: Олена Ріпа, Освітній дім прав людини в Чернігові. Тел. (063) 584-78-92, e-mail: pr.ehrh@gmail.com.

Source: 
Освітній дім прав людини в Чернігові
Автор: 
Олена Ріпа