Громадські активісти готують Всеукраїнську акцію «Жовта картка української міліції: друге попередження»

 

У Києві та 10 містах України 8 вересня 2011 року відбудеться Всеукраїнська акція «Жовта картка української міліції: друге попередження», що ініційована активістами соціальної мережі Humanrightsactivistsinaction та випускниками освітньої програми «Розуміємо права людини». Акція спрямована на підвищення рівня обізнаності молоді у сфері захисту своїх прав при контакті з міліцією та привернення уваги громадськості та керівництва МВС до проблеми дотримання прав людини працівниками МВС України. Акція є частиною Всеукраїнської студентської інформаційно-освітньої програми встановлення контролю за діями МВС України.

У багатьох містах країни правозахисники, представники відомих громадських організацій та молодіжні активісти прийдуть до навчальних закладів, щоб навчити молодь захищати свої права. Під час акції будуть презентовані яскраві перформанси та театралізовані вистави про конфліктні ситуації молоді та міліції. У межах акції буде розповсюджено 10 000 інформаційних буклетів для молоді про права при затриманні працівниками МВС.

На завершення акції молодіжні активісти та відомі правозахисники прийдуть до стін МВС України та звернуться до керівництва української міліції з вимогою посилення контролю за діями співробітників МВС в регіонах та роз’яснення їм базових положень щодо процедури затримання, встановленої чинним українським законодавством.

Для якіснішої координації дій активістів уся важлива інформація стосовно проблеми, пов’язаної з незаконними затриманнями, підготовки та проведення акції зібрана в бібліотеці за цим посиланням. Там ви знайдете рекомендації щодо організації заходу, зразок повідомлення до міськради та матеріали за темою.

Акція ініційована активістами мережі випускників Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» та здійснюється за підтримки Норвезького Гельсінкського Комітету (НГК) у межах проекту Української Гельсінкської спілки з прав людини (УГСПЛ).

Акція «Жовта картка української міліції: друге попередження» - це вже друга спроба активістів вплинути на протиправні дії представників міліції по відношенню до молоді. Попередня всеукраїнська акція була проведена 1 вересня 2010 року й була присвячена Дню знань. Тоді активістам мережі випускників Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» вдалося підвищити рівень обізнаності понад 18 000 студентів із 16 великих міст України та розпочати широку громадську дискусію щодо попередження неправомірних дій міліції. У Миколаєві, Севастополі, Чернігові та Харкові у вересні – грудні 2010 р. пройшли інформаційно-просвітницькі заходи для студентів ВНЗ. Місцеві ініціативи були активно підтримані адміністраціями навчальних закладів.

Увага!

Долучитись до акції може кожен. Для цього необхідно написати лист до координаторів, заповнивши форму, та безкоштовно отримати інформаційні буклети для розповсюдження в навчальних закладах свого міста.

Початок акції о 12:30 біля навчальних закладів вашого міста!

Контактні данні: 
Координатор акції: Юлія Красильнікова тел: +38 (050) 810 66 49, е-mail: postup.hrc@gmail.com.
Джерело: 
Автор: 
Олександра Дворецька