Конкурс на навчальний курс з підготовки моніторів Національного превентивного механізму (НПМ)

 
Дата події: 
Wed, 2014-04-23 11:57
Експертна рада з питань НПМ при Представникові Уповноваженого Верховної ради України з прав людини та Всеукраїнська освітня програма «Розуміємо права людини» оголошує конкурс на участь у навчальному курсі з підготовки моніторів НПМ, що буде проведено з 12 травня по 15 липня 2014 року за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». 
 
До участі у конкурсі запрошуються активісти, які:
- вмотивовані активно діяти у сфері захисту та підтримки прав людини, брати участь у моніторингових візитах НПМ;
- готові працювати у складі груп моніторингу дотримання прав людини в місцях несвободи та брати участь у плануванні цих моніторингів; 
- співпрацюють або зацікавлені у співпраці з правозахисними громадськими організаціями.
 
Навчальний курс складатиметься з 5-денного тренінгу, дистанційної практичної роботи та підсумкової 1-денної зустрічі. 
 
Учасники курсу мають бути готовими взяти участь у інтенсивній програмі навчання і практичної підготовки, що включатиме наступні дати та строки:
- 14 травня - 4 червня, 2014 р. (дистанційно): Вступна сесія, що є другим етапом конкурсного відбору. Вона передбачає самостійне ознайомлення з матеріалами, які пропонують організатори курсу за темами:  «Права людини: основні поняття», «Місця несвободи в Україні», «Дотримання прав людини в місцях несвободи» та виконання завдань, що будуть запропоновані. За результатами цієї сесії буде остаточно сформовано групу учасників курсу;
- 10 - 15 червня, 2014 р. (Чернігів): Перша сесія - 5-денний тренінг, що включатиме тематичні блоки з основ прав людини, моніторингу, функціонування НПМ та організації моніторингових візитів НПМ;
- 23 червня - 15 липня, 2014 р. (дистанційно): Друга сесія, що передбачає самостійне виконання теоретичних завдань щодо планування участі у моніторинговому візиті НПМ та участь у моніторингових візитах в якості стажерів;
- Липень, 2014 р. (Київ): Третя сесія - 1-денна підсумкова зустріч під час якої учасники пройдуть оцінку успішності.
Учасники курсу, які успішно пройдуть навчання будуть рекомендовані для участі у роботі НПМ в якості моніторів.
 
Участь у всіх заняттях курсу є обов’язковою умовою для його учасників та учасниць. Тому організатори просять заявників розраховувати на власні можливості. 
Організатори забезпечують проживання та харчування учасників тренінгу, витрати на проїзд до місця проведення тренінгу й у зворотному напрямку (за умови наявності проїзних документів й у межах вартості проїзду рейсовим автобусом або поїздом). 
 
Для участі у конкурсі необхідно:
 
Заповнити реєстраційну анкету он-лайн за адресою: http://bit.ly/Pt3Obu не пізніше 18.00, 10 травня 2014 року. Заявки, отримані пізніше зазначеного терміну не розглядатимуться. Учасники конкурсу будуть повідомлені про його результати до 18.00 13 травня 2014 року.
 
Ваша кандидатура вважається зареєстрованою якщо ви отримали про це повідомлення від організаторів.
 
Навчальний курс з підготовки візитерів – учасників моніторингу НПМ (Національного превентивного механізму з попередження катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання).

Контакти організаторів для отримання додаткової інформації: 
E-mail: rozumiemopravaludyny@gmail.com 
Телефон: +380509219967 (Сергій Буров)
 
Навчальний курс з підготовки моніторів Національного превентивного механізму (НПМ) здійснюється відповідно до плану дій розвитку НПМ в Україні в рамках проекту громадської організації «М’АРТ» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Проект здійснюється за безпосередньої участі партнерських організацій, серед яких: Харківський інститут соціальних досліджень, Секретаріат Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, Центр інформації про права людини, Асоціація незалежних моніторів місць несвободи, Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, Гельсінський фонд з прав людини (Польща).
Джерело: 
Автор: 
Розуміємо права людини