Українська молодь показала міліції жовту картку!

 

Першого вересня, до Міжнародного дня знань, активісти-правозахисники підготували масштабну акцію «Захисти себе сам!». Ця вимушена міра - відповідь на систематичні порушення прав людини з боку співробітників української міліції.

Основна мета акції - підвищити рівень знань молоді у сфері захисту своїх прав при контакті зі співробітниками МВС.
Проведення подібної акції стало можливим завдяки фінансовій підтримці Норвезького Гельсінського Комітету (НГК) у рамках проекту Української Гельсінської Спілки з прав людини (УГСПЛ) (конкурс «Ініціативи молодіжних груп: права людини» національної освітньої програми «Розуміємо права людини»).

Перед стінами тридцяти навчальних закладів студенти, представники творчої молоді, активісти НГО та випускники Національної освітньої програми «Розуміємо права людини» провели інформаційну акцію проти незаконних затримань, опитувань, оглядів, застосування сили по відношенню до молоді співробітниками МВС.
Акцію підтримали понад тридцяти навчальних закладів Києва, Луганська, Харкова, Чернігова, Одеси, Миколаєва, Житомира, Сімферополя, Тернополя, Рівного, Севастополя, Ялти, Маріуполя, Кременчука, Комсомольська та Глобіна.

У Києві молоді активісти влаштували театралізовану виставу прямо на Площі Знань, біля Національного технічного університету України «КПІ». У центрі вони облаштували камери символічного СІЗО. До них поміщали студентів, які не знають свої права і не здатні захиститись від розлючених міліціонерів, силою відправляли їх за грати. Там, у СІЗО, активісти пояснювали студентам їх права та роздавали інформаційні картки.
«Це смішно, проте нам доводиться вчитися захищати себе від правоохоронних органів. Якщо працівники міліції не пам’ятають про те, що потрібно дотримуватися прав людини та своїх обов’язків - ми повинні їм про це нагадати», - коментує ситуацію координатор акції в Києві Роман Шмалько.

У Луганську основою акції став театралізований «урок», під час якого всім студентам і перехожим пропонували дати пораду потенційній жертві неправомірних дій міліції. Для захисту на «жертву» прикріплювали подушки, нахлобучували шолом і навіть вкладали в руку нерозмінну «двадцятку». Цим організатори хотіли показати, що захист без знань своїх прав неефективний і смішний.
«Зрозуміло, що і у даного захисного костюма є свої плюси - подушки захищають життєво важливі органи, а шолом пом’якшує удари по голові. Однак наявність даного «спецодягу» не може врятувати від затримань і оглядів», - пояснила суть того, що відбувається випускниця програми «Розуміємо права людини», координатор акції в Луганську Юлія Красільникова.

У Чернігові організатори акції представили перехожим спектакль у техніці форум-театру. Обігрувалася типова конфліктна ситуація взаємодії молоді з міліцією. У ході її обговорення глядачі прийшли до висновку, що не слід боятися працівників міліції, у відділенні потрібно вести себе спокійно, завжди вимагати службове посвідчення співробітника МВС, негайного повідомлення про затримання родичів, а головне - знати підстави свого затримання. Після акції організаторам надійшло запрошення від Чернігівського міського центру для сім’ї, дітей та молоді показати форум-театральний спектакль в школах міста.
«Недотримання процедури затримання призводить, як до тяжких проблем, так і до буденних неприємностей. Це зіпсованих нервів матері, якій не повідомили про затримання сина, підкріплення негативних стереотипів про працівників МВС, відсутність співпраці міліції й населення. Мирні акції — один із шляхів змінити на краще ставлення до цього питання», - відмічає координатор акції в Чернігові Анна Палькова.

У Харкові в акції взяли участь найбільші вузи України: ХНУ Каразіна, ХНЕУ, ХПІ та інші.
«Коли люди бачать міліціонера, що наближається, у них виникає шок, паніка, і взагалі вони не знають, що робити. Наші брошурки і картки, випущені УГСПЛ разом з іншими організаціями, надає людям елементарну підтримку в плані інформації про те, що вони повинні робити, як записувати звання міліціонера, як з ним спілкуватися етично і правильно, розповідає про його права й обов’язки », - розповідає один з координаторів акції в Харкові Руслана Куренчук.

У Севастополі правозахисники провели різнопланові акції у 8 навчальних закладах. Були задіяні школи № 14, 15, 29, 54, 61, а також СНТУ, СГГУ і Академія Праці та Соціальних Відносин. Крім виступів на урочистих зборах, представники ГО «Миротворець» провели відкриті уроки, де роздавали інформаційні картки і пояснювали учням правила поведінки при контакті з міліцією.
Севастопольську ініціативу підтримали понад 10 громадських організацій.

На Тернопільщині акція проходила не тільки в обласному центрі. Молодь інформували в Підгаєцькому та Тернопільському районах, а також у м. Теребовля. До розповсюдження матеріалів акції долучилися викладачі навчальних закладів і депутати місцевих рад. Зокрема в Теребовлі акцію проводив депутат міської ради Олег Продан, у Тернополі до акції приєднався депутат міської ради Григорій Бурбеза. Крім вручення матеріалів правозахисники провели круглі столи та лекції.

У Маріуполі молоді активісти курсували по периметру Приазовського державного технічного університету, роздаючи перехожим інформаційні картки та консультуючи молодь.
«У країні можливо навести порядок тільки за умови відносно чесного державного апарата. Хабарництво і бюрократія - прямий наслідок байдужості громадян. Якщо громадяни почнуть вчитися відстоювати свої права - почнеться процес зміни влади. Правовий опір в першу чергу буде сприяти очищенню рядів у силових відомствах», - сподівається на краще координатор акції в Маріуполі Дмитро Корх.

У Рівному проведенню акції не завадила навіть злива. Прямо в аудиторіях найбільших вузів Рівного активісти інформували учнів про правила поведінки при затриманні. Студенти з радістю брали собі та друзям інформаційні картки, підкреслювали актуальність акції, оскільки ще добре пам’ятають події тримісячної давнини, пов’язані із загибеллю студента Ігоря Індило у Шевченківському райвідділі Києва.
«Ми впевнені, що акція виявилася корисною і вимагає продовження із залученням преси та проведенням масових заходів», - підкреслив координатор акції в Рівному Кантарія Зураб.

У Миколаєві, біля місцевої «Могилянки» роздавали інформаційні картки невеликого розміру, які нагадують про права людини та обов’язки співробітника МВС.
«Таким чином, ми показуємо «жовту картку» свавіллю з боку правоохоронних органів. Акція буде включати в себе три етапи. На першому етапі - з 1 по 7 вересня проводитиметься інформаційно-рекламна робота з молоддю (тобто роздаватимуться вищезазначені інформаційні листівки). 6 вересня о 12 годині в актовій залі «Могилянки» відбудеться презентація проекту та всім бажаючим вже грунтовно розкажуть, як захиститися від свавілля міліції і як вести себе зі співробітниками МВС. Третій етап включатиме спеціальні лекції та семінари, що стосуються прав людини», - підкреслила координатор акції в Миколаєві, студентка ЧДУ ім. Петра Могили Марія Шустова.

У Комсомольську активісти громадської організації «Центр «РОДІС» влаштували роздачу інформаційних карток біля Комсомольського технікуму.
«Хлопці брали картки для друзів, однокласників, колег по роботі. Після цього вони попрямували поширювати корисні знання серед своїх кіл спілкування: на дискотеку, до кав’ярень, у двори, деякі - до гуртожитку. Назавтра акція продовжиться в школах, у технікумі, в організаціях та на ПГЗК», - розповідає про досягнення своїх активістів координатор акції в Комсомольську Володимир Дмитренко.

«Жовта картка українській міліції в руках студентства - знак того, що байдужих до проблеми стає все менше. Молодь готова навчатися, щоб ефективно захищати свої права. Перше вересня 2010 року - це день НОВИХ знань - знань правового самозахисту. Саме тому ми вирішили назвати акцію «Захисти себе сам».
Крім того, отримавши нові знання, молоді люди зможуть краще усвідомити причини конфліктів, навчаться дотримуватися законів і вимагати їх дотримання від представників МВС», - пояснив організатор акції Ярослав Мінкін.

Джерело: 
ініціативи випускників програми
Автор: 
Ярослав Мінкін

20170122lck chrome

20170122lck
chrome hearts
longchamp handbag
canada goose jackets
moncler outlet online
moncler outlet
chrome hearts outlet
michael kors handbags
michael kors handbags clearance
jerseys wholesale
louis vuitton uk
tiffany and co
omega watches
ralph lauren
ray ban sunglasses
burberry outlet
michael kors outlet stores
basketball shoes
coach outlet
gucci site ufficiale
ugg canada
nobis outlet
swarovski crystal
nike roshe one
canada goose uk
ugg uk
christian louboutin outlet
oakley sunglasses
michael kors outlet
swarovski crystal
cheap oakley sunglasses
gucci outlet online
louis vuitton handbags
oakley sunglasses wholesale
polo ralph lauren outlet
ferragamo outlet
christian louboutin sale
fitflops sale clearance
prada shoes
uggs canada
air max 90
coach outlet
michael kors canada
beats by dre
coach outlet online
lacoste pas cher
polo ralph lauren
tiffany jewellery
kobe 9
true religion jeans
ugg outlet
swarovski jewelry
michael kors outlet clearance
adidas outlet store
canada goose outlet
oakley sunglasses
coach outlet
prada outlet
hollister uk
ray ban sunglasses
chrome hearts outlet
michael kors handbags clearance
oakley sunglasses
oakley sunglasses wholesale
longchamp handbags
nike free 5.0
hollister clothing
tiffany jewellery
michael kors outlet clearance
ray ban sunglasses uk
coach outlet clearance
louis vuitton
christian louboutin shoes
michael kors outlet online
cartier watches for women
lebron james shoes
coach outlet online
oakley sunglasses
michael kors bags
fitflops
coach outlet
michael kors wallets for women
gucci outlet online
canada goose outlet
michael kors outlet
north face jackets
giuseppe zanotti outlet
cheap jordans for sale
lululemon pants
ugg boots
michael kors outlet
ray ban sunglasses wholesale
michael kors
coach outlet online
polo ralph lauren
soccer jerseys
nike roshe run
coach outlet online coach factory outlet
links of london
pandora jewellery
toms outlet
ray ban sunglasses
true religion jeans
ugg outlet
louis vuitton handbags
kate spade
cheap ray ban sunglasses
louis vuitton outlet clearance
valentino outlet
jordan shoes
toms shoes
air jordan 4
michael kors outlet clearance
michael kors outlet clearance
toms shoes
oakley sunglasses wholesale
herve leger outlet
louis vuitton handbags
adidas nmd
gucci outlet
nike outlet
cheap oakley sunglasses
coach outlet store online
swarovski uk
tiffany outlet
true religion outlet
hollister sale
canada goose outlet
air max uk
coach factory outlet
mulberry bags
ray ban sunglasses
coach factory outlet
coach outlet online coach factory outlet
thomas sabo
ralph lauren
cheap nfl jerseys
oakley sunglasses
louis vuitton outlet online
true religion jeans
nike foamposite
christian louboutin sale
cartier watches
christian louboutin shoes
gucci outlet
cheap oakley sunglasses
louis vuitton outlet
ralph lauren polo shirts
toms shoes
ralph lauren uk
montblanc pens
coach outlet online
louis vuitton outlet
tiffany jewelry
ralph lauren polo
toms shoes
coach factory outlet
canada goose jackets
michael kors outlet
north face jackets
michael kors
toms shoes
christian louboutin
ugg boots
oakley sunglasses sale
coach outlet
true religion sale
gucci bags
uggs outlet
oakley sunglasses
ugg sale
michael kors outlet clearance
toms outlet
michael kors outlet clearance
ray ban sunglasses
louis vuitton outlet
ysl outlet
air max 90
canada goose outlet
oakley sunglasses wholesale
michael kors
tiffany jewellery
michael kors handbags
kobe shoes
snow boots for women
pandora jewelry
coach handbags
coach outlet online coach factory outlet
michael kors outlet online
louis vuitton outlet stores
cheap mlb jerseys
kate spade handbags
new balance shoes
louis vuitton
fitflops sale clearance
coach outlet online
rolex watches
fitflops
michael kors
polo ralph lauren
rolex watches
polo ralph lauren
kate spade handbags
coach outlet
cheap mlb jerseys
tiffany jewellery
replica watches
tory burch outlet
ugg boots outlet
tiffany and co
cheap oakley sunglasses
louis vuitton outlet
ghd hair straighteners
michael kors handbags outlet
lebron james shoes
nike roshe run
nike huarache
instyler ionic styler
ugg boots
fitflops shoes
louis vuitton outlet
cheap ray ban sunglasses
michael kors outlet online
hermes outlet
michael kors handbags
ray ban sunglasses
rolex watches
ralph lauren outlet
louis vuitton outlet store
air max 90
dior sunglasses
michael kors outlet
ferragamo shoes
longchamp outlet
hermes bags
rolex watches,rolex watches,swiss watches,watches for men,watches for women,omega watches,replica watches,rolex watches for sale,rolex replica,rolex watch,cartier watches,rolex submariner,fake rolex,rolex replica watches,replica rolex
oakley sunglasses sale
cheap jordans free shipping
michael kors factory outlet
north face uk
cheap nike shoes
swarovski outlet
michael kors factory outlet
mulberry handbags
ray ban sunglasses
cartier watches
louis vuitton handbags
coach outlet online
christian louboutin
north face outlet
burberry outlet
coach outlet
oakley sunglasses
coach factory outlet
uggs outlet
christian louboutin outlet
reebok outlet store
louis vuitton outlet
air max uk
louis vuitton
ray ban sunglasses
mulberry handbags
kobe bryant shoes
north face jackets
coach outlet online
the north face jackets
tiffany jewelry
toms shoes
nike air max uk
ray bans
ray ban sunglasses outlet
fitflops sale clearance
polo ralph lauren
louis vuitton outlet stores
oakley sunglasses
uggs outlet
louis vuitton
canada goose
coach outlet
coach outlet online
hermes belts
borse louis vuitton
tiffany and co jewelry
gucci outlet
cheap ray ban sunglasses
mont blanc pens
ugg boots
polo outlet
ugg outlet
cheap jordans
tory burch outlet
michael kors handbags
mulberry handbags
uggs outlet
louis vuitton
rolex watches
michael kors outlet
tiffany jewelry
michael kors factory outlet
michael kors handbags
oakley sunglasses wholesale
ray ban sunglasses uk
pandora jewelry
rolex watches for sale
los angeles lakers
ugg boots
mbt shoes
tiffany jewelry
ferragamo outlet
football shirts
ralph lauren uk
moncler jackets
oakley sunglasses wholesale
christian louboutin
timberland boots
louis vuitton outlet stores
oakley sunglasses
ralph lauren polo
oakley sunglasses
tiffany jewellery
louis vuitton
michael kors handbags
nike free running
louis vuitton outlet
coach outlet
lululemon outlet
coach factory outlet
polo ralph lauren
tiffany outlet
coach outlet
coach outlet online
louis vuitton
louis vuitton
ugg uk
oakley sunglasses
asics
cheap oakley sunglasses
michael kors handbags outlet
cartier outlet
tory burch outlet online store
canada goose outlet
cheap oakley sunglasses
oakley sunglasses
coach outlet
ugg outlet
ugg boots
nike air max 2015
michael kors outlet clearance
louis vuitton
true religion jeans
oakley sunglasses sale
louis vuitton outlet
louis vuitton
oakley sunglasses wholesale
coach outlet online
louis vuitton outlet
uggs outlet
ralph lauren shirts
oakley sunglasses
coach factory outlet
michael kors handbags
air max 90
cheap nhl jerseys
michael kors handbags outlet
iphone case
nike free 5
longchamp handbags
ugg boots
louis vuitton outlet
louis vuitton outlet
tory burch shoes
michael kors
nobis jackets
hermes birkin
ferragamo shoes
ferragamo shoes
moncler coats
tory burch outlet online
ralph lauren
mulberry outlet
tory burch outlet
juicy couture outlet
true religion outlet
supra shoes
michael kors outlet online
cheap oakley sunglasses
ralph lauren uk
michael kors outlet clearance
nike outlet store
coach factory outlet
coach factory outlet
mac cosmetics
louis vuitton borse
tiffany jewelry
ralph lauren polo
coach outlet online
oakley sunglasses wholesale
nike air force 1
michael kors outlet
michael kors outlet clearance
ugg outlet
cheap oakley sunglasses
cheap nba jerseys
coach outlet online
cartier outlet
cheap oakley sunglasses
ralph lauren outlet
true religion jeans
cartier watches
coach outlet
hollister canada
christian louboutin outlet
reebok trainers
nike free run
canada goose jackets
michael kors handbags
oakley sunglasses
burberry canada
coach outlet online
fitflops
louis vuitton outlet
hollister clothing
nba jerseys wholesale
lululemon outlet
nike blazer pas cher
cheap ray ban sunglasses
canada goose
uggs outlet
cheap jordans
tory burch outlet
michael kors outlet store
michael kors outlet store
nike roshe
christian louboutin uk
true religion jeans
ray ban sunglasses
coach factory outlet
tory burch outlet
tiffany jewellery
tiffany and co
ugg outlet uk
louis vuitton outlet
fitflops sale
true religion outlet
gucci borse
louis vuitton outlet
ferragamo outlet
polo ralph lauren
lacoste polo shirts
mizuno running shoes
uggs
michael kors handbags
nike free run
cheap oakley sunglasses
canada goose outlet
polo ralph lauren
oakley sunglasses
thomas sabo charms
coach outlet online
gucci outlet online
adidas trainers
louis vuitton outlet clearance
futbol baratas
tods outlet
tory burch outlet online
coach outlet online coach factory outlet
ralph lauren pas cher
louis vuitton outlet
beats by dr dre
oakley sunglasses wholesale
ray bans
cartier watches for sale
cheap nfl jerseys
fred perry polo shirts
snow boots
ray-ban sunglasses
christian louboutin outlet
rolex uk
hollister clothing
coach outlet online
cartier watches
christian louboutin outlet
coach factory outlet online
bottega veneta outlet
coach factory outlet
gucci outlet
rolex outlet
cazal sunglasses
canada goose jackets
hollister uk
nfl jerseys wholesale
louis vuitton outlet
coach outlet online
lululemon outlet
the north face jackets
pandora jewelry
coach factory outlet
beats by dr dre
michael kors outlet clearance
tiffany and co
louis vuitton handbags
los angeles lakers jerseys
north face jackets
ray ban sunglasses
mulberry handbags
louis vuitton uk
prada sunglasses
adidas wings
pandora charms
kd shoes
ray ban sunglasses
ugg outlet
michael kors handbags
the north face jackets
celine outlet
christian louboutin shoes
michael kors outlet
cheap nba jerseys
true religion jeans
christian louboutin outlet
fitflops shoes
coach outlet online coach factory outlet
ugg boots
louis vuitton
swarovski jewellery
mcm backpack
toms outlet
coach outlet store online
michael kors outlet
beats headphones
oakley sunglasses
oakley sunglasses
michael kors outlet clearance
cleveland cavaliers jerseys
true religion uk
tiffany jewelry
louis vuitton outlet
fitflops sale clearance
nba jerseys
vans shoes
gucci outlet
michael kors handbags
jordan shoes
canada goose jackets
yeezy boost
burberry outlet
kevin durant shoes
ugg boots
coach outlet
michael kors handbags
louis vuitton online
fitflops sale clearance
toms outlet
louis vuitton handbags
cheap nfl jerseys
north face jackets
longchamp handbags
coach factory outlet
christian louboutin online
coach outlet store online
cheap oakley sunglasses
nike trainers
coach outlet online coach factory outlet
burberry outlet
nike store uk
swarovski crystal
oakley sunglasses sale
swarovski jewelry
ray bans
nike roshe run
pandora charms sale clearance
marc jacobs outlet
christian louboutin
ecco shoes
hollister clothing
tiffany and co
coach outlet
longchamp bag
salomon shoes
tory burch outlet online
mulberry sale
michael kors outlet
ugg boots uk
cheap oakley sunglasses
ugg outlet
borse gucci
longchamp outlet
ray ban sunglasses
nike outlet store
gucci handbags
nike mercurial
coach outlet store online
versace sunglasses
swarovski crystal
moncler jackets
puma outlet
moncler outlet
swarovski crystal
tiffany outlet
mcm outlet
christian louboutin outlet
cheap ray bans
coach outlet clearance
celine outlet
ray ban sunglasses
rolex watches
oakley sunglasses wholesale
cheap snapbacks
louis vuitton outlet
ferragamo shoes
ray ban sunglasses
fitflops
yeezy boost 350
ugg outlet
air max uk
ugg outlet
michael kors handbags sale
michael kors outlet
mulberry outlet
polo outlet
ugg outlet
nike air max
coach outlet
louis vuitton
ralph lauren outlet
michael kors handbags
hermes belt
oakley sunglasses wholesale
coach outlet
coach outlet canada
michael kors outlet online
pandora outlet
toms shoes
michael kors outlet
ed hardy clothing
cheap ray bans
ray-ban sunglasses
coach outlet clearance
tory burch outlet stores
christian louboutin shoes
louis vuitton handbags
canada goose jackets
michael kors handbags
cheap jordans
ugg outlet
louis vuitton outlet online
cheap ray ban sunglasses
prada handbags
cheap ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
chrome hearts
louis vuitton
ray ban sunglasses
cheap ray ban sunglasses
oakley sunglasses
fitflops sale clearance
north face outlet
cheap jerseys wholesale
louis vuitton handbags
cheap oakley sunglasses
nike huarache
the north face outlet
ray ban sunglasses
oakley sunglasses
soccer jerseys
fitflops outlet
hollister clothing
toms shoes
kate spade outlet
swarovski outlet
cheap uggs
yeezy boost
coach outlet
ecco outlet
ugg uk
hollister clothing
yeezy boost 350
swarovski outlet
uggs outlet
michael kors uk
oakley sunglasses wholesale
cheap oakley sunglasses
adidas nmd runner
cheap oakley sunglasses
converse shoes
cheap jordans
air max 90
oakley sunglasses
polo outlet
gucci handbags
louis vuitton outlet stores
oakley sunglasses wholesale
cleveland cavaliers jersey
true religion jeans
coach outlet online
true religion outlet
cheap ray ban sunglasses
ray ban wayfarer
louis vuitton
cheap ray ban sunglasses
louis vuitton outlet
nike blazer pas cher
swarovski crystal
ugg uk
oakley sunglasses
michael kors wallets
replica watches
coach factory outlet
louis vuitton
ugg boots
mac cosmetics sale
pandora outlet
polo ralph lauren outlet
louis vuitton
the north face jackets
adidas uk
cheap ray bans
rolex watches
longchamp outlet
coach outlet online
louis vuitton neverfull
uggs outlet
polo ralph lauren
ralph lauren
ralph lauren
fitflops sale clearance
true religion jeans
ray ban sunglasses
fitflops
tiffany outlet
canada goose jackets
20170122lck